APTAMIL PEPTI 450G

Abivahend

13,96 €

31,02 €/kg

Toote ost on võimalik soodustingimustel vastava retsepti olemasolul, toote soodustingimustel ostmiseks sisenege palun retseptimüügi keskkonda

Piirhind €11.72

Haigekassa 50% soodustusega -

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega €2.24

Retseptiravimite soodustuste kohta leiate infot siit


Toimeaine / Koostis
Imikute toitesegu
Ravimivorm / pakend
TOITESEGU
Kogus pakendis
450G

NB! Ravimeid ei osteta tagasi ning neid saab apteeki tagastada vaid hävitamiseks.

Hoiatus!

Tähelepanu! Tegemist on ravimiga. Enne tarvitamist lugege tähelepanelikult pakendi infolehte. Kaebuste püsimise korral või kõrvaltoimete tekkimisel pidage nõu arsti või apteekriga.

NB! Ravimeid ei osteta tagasi ning neid saab apteeki tagastada vaid hävitamiseks.

Hoiatus!

Tähelepanu! Tegemist on ravimiga. Enne tarvitamist lugege tähelepanelikult pakendi infolehte. Kaebuste püsimise korral või kõrvaltoimete tekkimisel pidage nõu arsti või apteekriga.
Tootetutvustus
Dieetraviks lehmapiimavalguallergiaga korral imikueas. Ekstensiivselt hüdrolüüsitud valgud. Meditsiinilisel näidustusel kasutamiseks ettenähtud toit, alates sünnist.

Allergia on immuunsüsteemi poolt tekkinud ebasoovitav vastureaktsioon toidukomponentidele või keskkonnale. Lehmapiimavalguallergia on üks sagedasemaid allergiaid imikueas ja see tähendab immuunvastust piimas leiduvale valgule. NUTRICIA omab üle 120 aastast kogemust varase ea toitmises ja on olnud viimase 40 aasta jooksul rohkem kui 500 kirglikust teadlasest ja eksperdist koosneva meeskonnaga uurimistööde pioneeriks. Läbiviidud uuringud on võimaldanud luua Aptamil® Pepti. See on spetsiaalne toitesegu imikutele, kellel on diagnoositud lehmapiimavalguallergia.

Päevaseks tarbimiseks soovitatav kogus ning tarvitamisjuhised
Piimasegu valmistatakse enne toitmist ja last toidetakse kohe. Kasutamata jäänud toidusegu ei tohi hiljem kasutada. Piimasegu ei tohi soojendada mikrolaineahjus.
1. Pesta käed. Kasutada ainult puhtaid ja steriliseeritud nõusid. 2. Vesi keeta ja jahutada 40°C-ni. 3. Täita pudel vajaliku koguse veega. 4. Pakendis oleva mõõtlusika abil võtta ettevaatlikult mõõtlusikatäis pulbrit, eemaldada puhta ja kuiva noaga sellelt liigne pulber. 5. Lisada pudelisse täpne kogus pulbrit. 6. Pudel sulgeda ja seejärel raputada kohe vertikaalselt ja jõuliselt 10 sekundit või kuni pulber on lahustunud. 7. Kontrollida enne toitmist piimasegu temperatuuri (sobivaks temperatuuriks on kuni 37°C).

Iga laps on erinev ja seega võib erinev olla ka lapsele vajalik päevane toidukogus. Alljärgnevalt on toodud soovitatavad toidukorrad ja kogused. Toidu valmistamiseks kasutatakse ainult pakendis olevat mõõtlusikat ja sulgeda pakend pärast kasutamist õhukindlalt. 90 ml keedetud ja 40 § kraadini jahutatud vett + 3 mõõtlusikatäit Aptamil Pepti pulbrit (13,6 g) = 100 ml valmis toitu. 1 mõõtlusikatäis Aptamil Pepti pulbrit = ligikaudu 4,5 g . 450 g pulbrit = 3,3 liitrit valmis toitu.

Lapse vanus /Toidukorrad pudelist /Ühe toidukorra kogused / Aptamil Pepti mõõtlusikate arv/ vesi, ml:

2 nädal / 7 /60 /2,
1 kuu/ 6 / 90 /3,
2 kuud/ 6 /120/ 4,
3 kuud / 5 /150/ 5,
4 kuud / 5 /180/6,
5 kuud / 5 /210/7,
üle 6 kuu / 4 / 210/ 7.

Toote kõrge kvaliteedi tagavad hoolikalt valitud ja rangelt kontrollitud tooraine ning tootmisprotsessi range kvaliteedikontroll.

Toitumisalane teave
Aptamil Pepti toitainete sisaldus 100 ml valmistoidus:

Energia kJ/kcal 280/67, Valgud g 1,6, Süsivesikud: g 7,1, Laktoos g 2,9, Rasvad g 3,5, Kiudained g 0,6
Vitamiinid:
A mikrog RE 53, D3 mikrog 1,3 , E mg alfa-TE 1,1, K1 mikrog 4,7, B1 mikrog 50, B2 mikrog 100 , B3 mg 0,88, B5 mikrog 330, B6 mikrog 40, Foolhape mikrog 9, B12 mikrog 0,18, Biotiin mikrog 2,2, Inositool mg 3,2 , Koliin mg 9,8.
Mineraalained:
Naatrium mg 20, Kaalium mg 75, Kloriidid mg 41, Kaltsium mg 47, Fosfor mg 26, Magneesium mg 5,1, Raud mg 0,53, Tsink mg 0,5 C mg 8,3, Vask mikrog 40, L-karnitiin mg 1, Mangaan mikrog 7,5, Seleen mikrog 1,2 , Jood mikrog 12, Tauriin mg 5,2.

Koostisosade loetelu (allergiat või talumatust põhjustav koostisosa või abiaine märgitud TRÜKITÄHTEDES)
Ensümaatiliselt hüdrolüüsitud vadakuvalku (peptiide 80-85% ja vabasid aminohappeid 15-20%), kliiniliselt testitud GOS/FOS segu (prebiootiliste omadustega kiudainete segu, mis stimuleerib kasuliku mikrofloora (põhiliselt bifidusfloora) kasvu jämesooles), nukleotiide valguline komponent, mida leidub ka rinnapiimas. Aitab kaasa immuunsüsteemi küpsemisele.
-LCP Milupan© -i - aju ja nägemisfunktsiooni arenguks
-tauriini, koliini, L-karnitiini, rauda - aneemia profülaktikaks

Hüdrolüüsitud vadakuvalgu kontsentraat (lehmapiimast), maltodekstriin, taimsed õlid (palmi-, kookose-, rapsi-, kõrge oleiinhappe sisaldusega päevalilleõli, päevalilleõli), galaktooligosahhariidid (lehmapiimast), kaltsiumisoolad, emulgaator (rasvhapete mono- ja diglütseriidide sidrunhappe estrid), fruktooligosahhariidid, kalaõli, kaaliumkloriid, Mortierella alpinast saadud õli, koliinkloriid, kaaliumtsitraat, naatriumkloriid, magneesiumkloriid, L-türosiin, L-askorbiinhape, inositool, magneesiumvesinikfosfaat, tauriin, naatrium-L-askorbaat, tsinksulfaat, L-karnitiin, raudsulfaat, DL-alfa-tokoferüülatsetaat, uridiin- 5’- monofosfaat naatriumisool, tsütidiin- 5’- monofosfaat, D-kaltsium- pantotenaat, adenosiin- 5’- monofosfaat, inosiin- 5’- monofosfaat naatriumisool, nikotiinamiid, guanosiin- 5’- monofosfaat naatriumisool, vasksulfaat, DL-alfa-tokoferool, retinüülpalmitaat, riboflaviin, tiamiinvesinikkloriid, püridoksiin-vesinikkloriid, mangaansulfaat, kaaliumjodiid, pteroüülmonoglutaamhape, retinüülatsetaat, naatriumselenit, fütomenadioon, D-biotiin, kolekaltsiferool, tsüanokobalamiin.

Hoiatused
Tähelepanu! Rinnapiim on lapsele parim, see toidab, kaitseb ja arendab! Pudelitoidul võib laps võõrduda rinnast. Piimasegu kasutatakse ainult arsti soovitusel ja järelvalve all. Piimasegu sobib ainsa toiduna kuni 6 kuu vanuseks saamiseni. Piimasegu valmistamine, tarvitamine või säilitamine valesti võib ohustada lapse tervist. Hüdrolüüsitud valke sisaldava piimasegu maitse on veidi kibe.

Säilitamistingimused
Avatud piimasegu pakki hoida toatemperatuuril jahedas ja kuivas (kuni 25C). Avatud pakendi sisu tuleb ära kasutada 4 nädala jooksul

Netokogus
450g

Tootja, pakendaja, turustaja
Nutricia CUIJK BV Grotestraat 91 65431 Holland
Importija; SIA Nutricia +3726262702
www.aptamil.ee

Päritoluriik
Holland