BABYHALER (VAHEMAHUTI INHALAATORILE)

Abivahend

24,82 €

24,82 €/tk

Toote ost on võimalik soodustingimustel vastava retsepti olemasolul, toote soodustingimustel ostmiseks sisenege palun retseptimüügi keskkonda

Piirhind €20.53

Haigekassa 50% soodustusega -

Haigekassa 75% soodustusega €9.42

Haigekassa 90% soodustusega €6.34

Haigekassa 100% soodustusega -

Retseptiravimite soodustuste kohta leiate infot siit


Toimeaine / Koostis
Babyhaler

NB! Ravimeid ei osteta tagasi ning neid saab apteeki tagastada vaid hävitamiseks.

Hoiatus!

Tähelepanu! Tegemist on ravimiga. Enne tarvitamist lugege tähelepanelikult pakendi infolehte. Kaebuste püsimise korral või kõrvaltoimete tekkimisel pidage nõu arsti või apteekriga.

NB! Ravimeid ei osteta tagasi ning neid saab apteeki tagastada vaid hävitamiseks.

Hoiatus!

Tähelepanu! Tegemist on ravimiga. Enne tarvitamist lugege tähelepanelikult pakendi infolehte. Kaebuste püsimise korral või kõrvaltoimete tekkimisel pidage nõu arsti või apteekriga.
Tootetutvustus, otstarve
BABYHALER on vahemahuti, millega manustatakse väikelastele inhaleeritavaid ravimeid. Sellel on pehme näomask, mis asetatakse lapse ninale ja suule. BABYHALER kindlustab, et laps saab iga kord õige koguse ravimit.

Kasutamisjuhised
BABYHALER´i KASUTAMINE

KLAPPIDE KONTROLL
1. Enne BABYHALER´i kasutamist kontrollige, kas mõlemad sinised klapid töötavad korralikult. Suruge BABYHALER vastu oma nägu. Te näete vähemalt osaliselt mõlemat sinist klappi. Hingake läbi maski kergelt sisse ja välja. Väljahingamisel peab liikuma väline klapp, sissehingamisel seesmine klapp. (Kui klapid ei liigu üldse, lugege punkti Klappide hooldamine)

INHALAATORI ETTEVALMISTAMINE
Eemaldage huuliku kate inhalaatorilt ja raputage inhalaatorit. Suruge inhalaator õrnalt inhalaatori hoidjasse. Inhalaatori huulik peab jääma BABYHALER´i poole.

LAPSELE RAVIMI MANUSTAMINE
Arst määrab, mitu annust peate oma lapsele andma. Te peate andma ühe annuse korraga. Võtke laps sülle ja hoidke teda paigal.
Hoidke BABYHALER´it horisontaalses asendis. Suruge pöidlaga korra inhalaatorile, et lasta ravimiannus BABYHALER´isse ja asetage võimalikult kiiresti ja õrnalt kuid kindlalt näomask lapse suule ja ninale. Hoidke BABYHALER´it nii Teile kui lapsele mugava nurga all, kuni laps on 5 - 10 korda hinganud (ca 15 sekundit). Seejärel võtke näomask lapse näolt ära.
Kui arst on määranud 2 annust, siis korrake punkte 5 ja 6.
Võtke inhalaator BABYHALER´ist välja. Asetage huulikukate inhalaatorile tagasi.

Kui laps ärkveloleku ajal liiga palju rabeleb, võite BABYHALER´it proovida kasutada magamise ajal. Pidage meeles, et ravimi väljastamisel inhalaatorist on oluline hoida BABYHALER´it õiges asendis.

BABYHALER´i PUHASTAMINE
Puhastage BABYHALER´it vähemalt kord nädalas. Selleks võtke BABYHALER osadeks lahti ning puhastage need.

BABYHALER´i OSADEKS LAHTIVÕTMINE
Veenduge, et inhalaator ei ole BABYHALER´is. Tõmmake pehme mask ettevaatlikult ära.
Eemaldage järgmine osa, surudes pöidla ja nimetissõrmega kahele rennikestega klipsile ja tõmmake plastikust osad ettevaatlikult lahti. Et eraldada teineteisest ülejäänud kaks osa, suruge kahele rennikestega klipsile ja tõmmake ka need ettevaatlikult lahti. Et eemaldada seesmist sinist klappi, haarake pöidla ja nimetissõrmega ettevaatlikult selle keskosast ja võtke klapp oma kohalt välja. Et vältida klappide vigastamist, käsitsege neid alati väga õrnalt ja hoidke neid ainult keskelt.
Et eemaldada välist sinist klappi, avage välise klapi kate ja võtke see ettevaatlikult oma kohalt välja.

OSADE PUHASTAMINE
Kasutage kõikide osade puhastamiseks kergelt desinfitseeriva toimega lahuseid nt. õrna seebivett. Loputage kõiki osasid hoolikalt sooja veega. Klappide käsitsemisel olge eriliselt ettevaatlik. Hoidke osad lahtivõetuna toatemperatuuril, kuni need on täiesti kuivad. Ärge pange osi nende kiiremaks kuivatamiseks kuumuse kätte.

BABYHALER´i KOKKUPANEK
Mõlemad klapid on täpselt ühesugused, seega pole oluline, kuhu kumbki satub. Võtke pöidla ja nimetissõrmega ühe klapi keskosast kinni ja pange see oma kohale. Kontrollige, et klapp oleks korralikult suletud. Asetage välimine klapp oma kohale. Kontrollige, et seegi oleks korralikult suletud. Sulgege välise klapi kate. Pange kaks klappidega osa kokku. Veenduge, et nad läheksid kerge plõksatusega kinni. Inhalaatorihoidjat tagasi pannes sulguvad osad kerge klõpsatusega. Veenduge, et inhalaatorihoidja ja välimise klapi kate oleksid suunatud ülespidi. Asetage tagasi näomask.

KLAPPIDE HOOLDAMINE
Veendumaks, et laps saab õige koguse ravimit, peate iga kord enne kasutamist kontrollima, kas klapid töötavad korralikult. Kuidas seda teha, on näidatud osas Klappide kontrollimine. Kui klapp korralikult ei tööta, siis on klapp valesti BABYHALER´isse asetatud või on ta kulunud või vigastatud ning vajab asendamist.

KUIDAS KONTROLLIDA, KAS KLAPID ON ÕIGESTI PAIGALDATUD
Et kontrollida välist klappi, tõstke välise klapi kate üles ja veenduge, et klapp on korralikult suletud. Et kontrollida seesmist klappi, võtke BABYHALER vahemahuti ots ära, surudes rennikestega klipsidele, mis paiknevad seesmise sinise klapi juures ja tõmmake osad kergelt lahti. Veenduge, et klapp on korralikult suletud. Siis pange osad kokku tagasi. Kontrollige uuesti BABYHALER'it (vaadake osa Klappide kontrollimine). Kui üks klappidest ikka korralikult ei tööta, siis peate selle varuklapi vastu vahetama.(Lugege osa Kuidas vahetada klappi).

KUIDAS VAHETADA KLAPPI
BABYHALER´iga on kaasas kaks varuklappi. Kõik klapid on täpselt ühesugused.
Eemaldage vigane klapp. Võtke uus klapp, hoides seda pöidla ja nimetissõrmega õrnalt keskosast. Asetage klapp oma kohale ja veenduge, et see oleks korralikult suletud. Pange BABYHALER uuesti kokku, nagu on õpetatud punktis BABYHALER'i kokkupanek.

KLAPPIDE KÄSITSEMINE
Hoidke klappe keskelt, mitte äärtest. Vältige nende kokkupuutumist kuumuse, otsese päikesevalguse ja külmaga. Ärge pange neid kuuma vette.

Hoiatused ja ettevaatusabinõud
Hoidke klappe keskelt, mitte äärtest. Vältige nende kokkupuutumist kuumuse, otsese päikesevalguse ja külmaga. Ärge pange neid kuuma vette.

Seadme ja pakendi sisu
Osad: Mask, välimine klapp, sisemine klapp, välimise klapi kate, inhalaatori hoidik, huulikukate.

Maski on kahes suuruses: standardmask ja minimask. Babyhaler’iga on kaasas standardmask, mis sobib enamikele imikutele.

Tootja või tootja volitatud esindaja
MÜÜGILOA HOIDJA ESINDAJA EESTIS
GlaxoSmithKline Export Ltd Eesti filiaal, Pärnu mnt. 67A, 10134 Tallinn.