Sulge

Logi sisse

Kiireks sisenemiseks

Kui teil on kliendikaart, mis ei ole ID-kaardi põhine siis palume teil digikonto loomiseks pöörduda Südameapteeki.
Menüü
SüdameapteekOsta päikest, võida Päikest

Osta päikest, võida Päikest

MIKS ON D-VITAMIIN VAJALIK?

D-vitamiinil ehk päikesevitamiinil on eriline roll organismi immuunsuse tagamisel. See on äärmiselt vajalik luudele ja hammastele, kuna meile oluline kaltsium ei imendu, kui organismis ei ole piisavalt D-vitamiini.

See võib aga tõuke anda osteoporoosi tekkeks ning põhjustada luude pehmenemist. Samuti häirib D-vitamiini vaegus lihaste tööd. Uuringud näitavad, et madal D-vitamiini tase suurendab riski haigestuda pahaloomulistesse kasvajatesse.

Samuti usutakse D-vitamiinil olevat kaitsev toime diabeedi ja veresoonkonna haiguste vastu. Selle vitamiini puudus tõstab aga kindlasti vastuvõtlikkust viirushaigustele.

KUI PALJU PEAKSIN MINA D-VITAMIINI VÕTMA?

Sügise saabudes on aeg üle vaadata tervisenäitajad. Pärast päikesevaest suve on üheks olulisemaks verstapostiks talvisele haiguste perioodile vastu astumiseks teada saada enda D-vitamiini tase.

Seda võimaldab kõige täpsemini määrata lihtne veenivereproov, mille tulemus näitab, kas ja kui palju D-vitamiini peaks igapäevaselt toidulisandina juurde manustama.

Tule, osta Südameapteegist SYNLABi Vitamiin D testi sooduskupong, anna SYNLABis vereproov ja saa täpselt teada, milline on Sinu D-vitamiini tase. Sisesta testi tulemused siin lehel või konsulteeri meie apteekritele ning saad täpselt teada, kui palju Sinu organism sel talvel D-vitamiini juurde vajab.

Südameapteegist saad
vitamiin D testi osta
kõige soodsamalt!

Leia lähim apteek

SYNLABi verevõtu kohad
asuvad üle Eesti.
Vaata siit!

Verevõtupunktid

Kuidas tõlgendada
vere testi tulemusi?

Sisesta oma andmed ja saa teada, kui palju pead D-vitamiini võtma.

Sinu D-vitamiini tase veres Minimaalne vajalik D-vitamiini päevaannus defitsiidi korrigeerimiseks D-vitamiini päevaannus kokku järgneva 3 kuu jooksul
- nmol/l - mcg + - mcg - mcg

Antud soovitused põhinevad mahult Eesti suurima meditsiinilabori vitamiin D analüüsitulemuste, selle alusel inimeste nõustamise ja muutunud kordusanalüüside tulemuste analüüsimisel.
Soovituste lähteandmete autor on Dr. Anneli Raave-Sepp.

Osta päikest, võida päikest

Soovid võita päikesereisi?
Registreeri oma tšekk siinsamas.
Sulge

Toote tagasiside