Sulge

Logi sisse

Kiireks sisenemiseks

Kui teil on kliendikaart, mis ei ole ID-kaardi põhine siis palume teil digikonto loomiseks pöörduda Südameapteeki.
Menüü
SüdameapteekPuukentsefaliidivastane vaktsineerimine Südameapteegis

Puukentsefaliidivastane vaktsineerimine Südameapteegis

 

Aprilli ja mai vältel teostatakse puukentsefaliidi vastast vaktsineerimist valitud apteekides üle Eesti. Südameapteek pakub Eesti Jahimeeste Seltsi liikmetele võimalust puukentsefaliidi vaktsineerimise järgselt osta Südameapteegist kõiki veterinaariatooteid 10% soodustusega. Kampaaniatoote puhul soodustus liidetakse, mis annab valitud veterinaariatoodetele kuni 20% soodustust.

Soodustuse saamiseks:

 • Vaktsineeri end puukentsefaliidi vastu Südameapteegis;
 • Võta vaktsineerimisele veterinaaria toodete soodustuse saamiseks kaasa jahitunnistus;
 • Vaktsineerimise järgselt osta vajalikud veterinaaria tooted, sh ravimid (v.a retseptiravimid) samast Südameapteegist;
 • Ostu eest tasumisel näita apteekrile vaktsineerimispassi ja jahitunnistus;

Südameapteegis saab puukentsefaliidi vastu vaktsineerida aprilli- ja maikuus:

 • Ülemiste Südameapteek, Suur-Sõjame 4, Tallinn. Telefon: 603 4646
 • Magistrali Südameapteek, Sõpruse pst 201/203, Tallinn. Telefon: 677 4290
 • Lasnamäe Centrumi Südameapteek, Mustakivi tee 13, Tallinn. Telefon: 605 2929
 • Saare Selveri Südameapteek, Tallinna tn 67, Kuressaare. Telefon: 457 0608
 • T, N kell 16.00-19.00
  L kell 12.00-15.00
 • Teenuse hind: täiskasvanutele 35 € ja lastele 32 €

Tegemist on Eesti Apteekide Ühenduse projektiga.
Maailma Tervishoiuorganisatsiooni (WHO) määratluse kohaselt asub Eesti piirkonnas, kus tuleks puukentsefaliidi vastu vaktsineerida kogu elanikkond. Eestit on puukentsefaliidi endeemilise piirkonnana lisaks WHO-le ja Eesti Terviseametile nimetanud ka Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskus (ECDC), rõhutades, et leebuvate ilmastikutingimuste tõttu on puukide arvukus järsult suurenemas kogu Euroopas.
Eestis on puukentsefaliidi vastu vaktsineeritus väga madal. Aastas vaktsineeritakse esimest korda 1,2 protsenti ja tehakse korduvvaktsiin 1,3 protsendile rahvastikust. Puukentsefaliidivastaseid süste tehakse skeemi järgi: esimesed kaks ühe- kuni kolmekuulise vaheajaga, kolmas 9-12 kuud hiljem. Pärast seda tuleb esimene kordussüst teha kolme aasta möödudes, järgmised viieaastase intervalliga.

Puukentsefaliit on puukidega leviv viiruslik kesknärvisüsteemi nakkushaigus, mille kulg on sageli kahefaasiline. Esimeses faasis võivad puukentsefaliiti nakatunul ilmneda 1–2 nädala pärast gripitaolised haigusnähud: palavik koos pea- ja lihasevaludega. Need vaevused kestavad tavaliselt kuni nädala ning seejärel kaovad. Kolmandikul nakatunutest võib viirus edasi tungida ajju ning põhjustada erineva raskusastmega meningiiti või meningoentsefaliiti. Haigus ägeneb, tekib kõrge palavik, tugev peavalu, kuklakangestus, oksendamine, uimasus ja üldine halb enesetunne. Haiguse põdemise järgselt võivad jääda mitmesugused tüsistused nagu tasakaalu- ja koordinatsioonihäired, jäsemete halvatused, peavalu, keskendumis- ja mäluhäired jm. Puukentsefaliit võib 0-1,4% juhtudest lõppeda surmaga.

Teiste riikide kogemus kinnitab, et apteekides vaktsineerimine on aidanud olulisel määral tõsta elanikkonna vaktsineerituse taset.

Vaktsineerida saab apteekides üle Eesti: Tallinnas, Tartus, Jõhvis, Pärnus, Rakveres ja Kuressaares, kokku 17 apteegis. Seda, millistes apteekides üle Eesti vaktsineerida saab, näeb veebilehelt www.vaktsineeriapteegis.ee

Tähelepanu! Tegemist on haiguse ennetamiseks mõeldud teabega. Apteekides korraldavad vaktsineerimist tervishoiuteenuse osutajad.

Sulge

Toote tagasiside