Sulge

Logi sisse

Kiireks sisenemiseks

Kui teil on kliendikaart, mis ei ole ID-kaardi põhine siis palume teil digikonto loomiseks pöörduda Südameapteeki.
Menüü
Südameapteek
Ema ja laps
Kuidas hoida beebi nahk tervena?

Kuidas hoida beebi nahk tervena?

beebi-pepu-punane

Kes ei teaks, et inimese keha koosneb suuremas osas veest. Aga eri vanustes on vee sisaldus erinev: beebil on see 75%, täiskasvanul tavaliselt 65% ja vanemas eas koguni 55%. Seega võime väita, et inimene vananedes üldjuhul kuivab.

Veekaotus on lapse tervisele ohtlikum kui suurele inimesele. Veekaotuse põhjused võivad olla erinevad: palavik, kõhulahtisus, kõrge välistemperatuur suvel, joomise vähesus. On oluline, et väikelaps õpiks lutipudelist vett jooma võimalikult vara. Veepuudus väljendub muu hulgas ka naha kuivuses.

Täiskasvanu ja beebi naha struktuur on väga erinev. Seebid ja kreemid, mis meile tunduvad head, ei pruugi väikese inimese nõudmisi rahuldada. Tema nahk on õhuke ja välistingimustes karastumata. Lisaks on beebil:

  • naha väliskihi lipiidisisaldus suurem ja nii ka kokkupuutuva aine adsorptsioon suurem,
  • higinäärmed vähe arenenud, seega ka temperatuuriregulatsioon väiksem,
  • vähem eritusfunktsiooni täitvaid näärmeid,
  • immuunsüsteem vähem arenenud ja kaitsebarjäär väiksem.

Mida teha, et beebi nahk jääks terveks?

Beebi nahka pestes tuleks jälgida, et ei kahjustuks naha loomulik rasukiht, mis on mõeldud kaitsma õrna nahka.

Täiskasvanu nahakiht on eristunum ja paksem ning kaetud surnud rakkudest koosneva sarvkihi ja epidermisega – seda katva rasu eemaldamine seebiga ei ohusta naha kaitsebarjääri.

  • Beebil tuleks kasutada õrnu seebivabu pesuaineid ja niisutavaid kreeme.
  • Kui beebi peanahk on kaetud pruunika ketendava korraga, siis tõenäoliselt on tegemist titakõõmaga, millest vabanete kiiresti apteegist saadava spetsiaalse šampooni abil.
  • Eelistada võiks eeskätt kergeid pantenooli (või dekspantenooli) sisaldavaid beebikreeme. Pantenool on organismis esinev B5-vitamiin, mis aktiveerib rakkude paljunemist ja naha taasloomist. Sellist kreemi või ka taruvaiguga laste huulepulka võiks kasutada ka sügisese nohuse ja punetava ninaaluse võidmiseks, mis lapse tuju palju paremaks teeb.

Uus toode beebi nahale : Sudocrem Care & Protect

Õrna naha hoolduseks mõeldud pantenooli ja E-vitamiini sisaldav salv. Sobib naha kaitsmiseks mähkmelööbe eest, aitab hoiab naha tervena ning kaitsta infektsioonide eest. Aitab tekitada kaitsebarjääri, mis lukustab naha loomuliku niiskuse, hoidmaks nahka pehme, sileda ja elastsena ning kaitsta mähkmelöövet põhjustavate väliste ärritajate ja hõõrdumise eest. Kaitseb nahka.

 

  • Vaata toodet lähemalt siit
Sulge

Toote tagasiside