Sulge

Logi sisse

Kiireks sisenemiseks

Kui teil on kliendikaart, mis ei ole ID-kaardi põhine siis palume teil digikonto loomiseks pöörduda Südameapteeki.
Menüü
Südameapteek
Hooaeg
B12-vitamiin on vajalik ka lemmikloomadele

B12-vitamiin on vajalik ka lemmikloomadele

Kobalamiin, tuntud ka kui B12-vitamiin, on veeslahustuv vitamiin, mis mängib olulist rolli lugematul hulgal biokeemilistes reaktsioonides. See on hädavajalik kõikide kehararakkude funktsioneerimiseks.

Olulisteks funktsioonideks on roll DNA sünteesis, rasvhapete metabolismis, hematopoeesis ja närvisüsteemi müelinisatsioonis. Loomad, taimed ja seened ei suuda ise kobalamiini toota. Ainult bakterid ja  arhed omavad sünteesiks vajalikke ensüüme. Seega koerad ja kassid sõltuvad piisavast toiduga saadavast kogusest, et säilitada tarvilik kobalamiini tase kudedes. Kobalamiini ehk B12-vitamiini leidub ainult loomsetes saadustes, sealhulgas lihas, munades ja piimas. Sellel põhjusel võib b12-vitamiini puudus kimbutada ka näiteks veganeid.

Kaasasündinud kobalamiini puudust võib esineda mitmel koeratõul, sealhulgas Austraalia lambakoertel, Beagle´tel, borderkollidel, suuršnautseritel ja Shar Peidel. Seisund tekib tänu geneetilisele mutatsioonile. Vähem sagedasemateks kobalamiini puudulikkuse põhjusteks on hüpertüreoidism, krooniline neeruhaigus, multitsentriline lümfoom ja krooniline maksahaigus.

Mitmesugused erinevad haigusseisundid võivad samuti põhjustada vitamiin B12 puuduse.

B12 defitsiidi tagajärjed:

  • Seedetrakti imendumishäired ja soolehattude atroofia,
  • Kaalukadu,
  • Isutus,
  • Letargia ja nõrkus,
  • Mitteregeneratiivne anaemia,
  • Immuunpuudulikkus (neutropeenia),
  • Neuroloogilised sümptomid,

Regulaarne, iga-aastane visiit loomaarsti juurde aitab ennetada terviseprobleeme ja avastada haigusi väga varases staadiumis.

Kaitse oma lemmikut ka puukide eest!

Tähelepanu! Tegemist on ravimiga. Enne tarvitamist lugege tähelepanelikult pakendi infolehte. Kaebuste püsimise korral või kõrvaltoimete tekkimisel pidage nõu arsti või apteekriga.

Sulge

Toote tagasiside