Sulge

Logi sisse

Kiireks sisenemiseks

Kui teil on kliendikaart, mis ei ole ID-kaardi põhine siis palume teil digikonto loomiseks pöörduda Südameapteeki.
Menüü
Südameapteek
Hooaeg
Reisilt terve nahaga

Reisilt terve nahaga

Oled planeerinud reisi ja kauaoodatud väljasõidupäev hakkab kätte jõudma. Kas reisid seoses tööga, sõidad soojale maale puhkama, külastad kaugel elavaid sõpru-sugulasi, ikka on vaja asju kaasa pakkida. Ehkki puhkusele sõites on soov end igapäevaelust välja lülitada, ei tohiks siiski oma nahahooldusrutiini puhkusele panna. Lendamine, õhukonditsioneerid hotellides, temperatuuri- ja ajavööndi erinevused,  päike – kõigi nende tegurite mõjuväljas peab nahk olema hooldatud, hoitud ja terve.

Järgnevalt mõned selgitused ja soovitused, kuidas oma nahka reisil kaitsta.

Kuidas lendamine nahka mõjutab?

Pikamaalendude ajal on nahk stressisituatsioonis – mõjuvad nii lennukikabiini atmosfääritingimused kui ka ajavöönd, kuhu reisime. Välistest teguritest tingituna on naha barjäärifunktsioon tasakaalust väljas ja sisemised kaitsemehhanismid häiritud. Unepuuduse tõttu taastub nahk kauem ja muutub kuivemaks. Kuiv nahk on aga õrnem, tundlikum ja kergemini ärrituv. Naha mikrovereringe aeglustub, esile tulevad välised väsimuse märgid, nagu peened kortsud ja tuhm jume. Eri mandrite vahel lendamine ajab naha sisemise kella segadusse, katkestab normaalsed paranemisprotsessid ja taastumise, mistõttu on nahk vähem elastne ja toonus langeb. Kodumaa ja reisisihtkoha temperatuurierinevus põhjustab nahale termaalse šoki, mis väljendub suurenenud veekaos ja naha pingulolekus. Õhusaaste tekitab oksüdatiivset stressi, mis omakorda põhjustab elastsuse kadu, kortsude teket ja pigmentatsioonihäireid.

Naha suurim kahjustaja on UV-kiired, millest on tingitud enamik enneaegse vananemise tunnuseid ja mis soodustavad nahavähi teket. UV-kiired läbivad klaasi ja pilvi, peegelduvalt veelt, liivalt ja lumelt. Kõrgemal on õhk hõredam ega blokeeri UV-kiiri: iga 300 m kõrguse lisandumisel tõuseb UV intensiivsus 4%. Seda peab arvestama nii lennureisidel kui ka mägimatkadel. Vees viibides tuleb meeles pidada, et poole meetri sügavusele vette jõuab 40% UVB-st ja vees ulatuvad UV-kiired kuni 10 m sügavusele.

Mida reisile kaasa pakkida?

Paki targalt! Käsipagasiga lennates pead eelnevalt varuma sobivas suuruses tooteid või testreid, mida pakuvad enamik tootjaid.

Kuidas naha eest hoolt kanda?

  • Enne reisi koori nahka glükool- või salitsüülhapet sisaldavate toodetega, et aktiivained saaksid paremini imenduda, turguta naha barjäärifunktsiooni, et vähendada epidermise kaudset veekadu.
  • Niisuta! Õhukonditsioneerid lennukites erinevad nendest, mida kasutame kodudes. Oluline on niisutada nahka enne reisi ja reisi ajal – see kehtib eriti pikamaalendude puhul ja inimeste puhul, kellel on probleeme kuiva nahaga.

Õhuniiskus on lennukites vaid 10–15% (kodu siseruumides on vastav näitaja tavaliselt 40–60%), see muudab naha kuivaks ja jume tuhmiks. Lisaks on lennuksalongi õhk ringluses, taaskasutuses ja rõhu all, õhu hapnikusisaldus on palju väiksem ja seeläbi väheneb ka vere kaudu nahka saabuv hapniku kogus.

  • Enne lendu ja lennu ajal on oluline tarbida rohkesti vett, et hoida niiskust kehas. Vedeliku all mõeldakse vett, mitte alkoholi ega kohvi.
  • Naha otseseks niisutamiseks kasuta hüaluroonhapet või termaalvett sisaldavaid tooteid. Hüaluroonhape on võimas kehaomane aine, mis seob vett 100 korda rohkem oma massist. Niisutaja peale võid kanda ka tihkema konsistentsiga toote, et niiskus lukustuks nahka ja kaitseks seda veekao eest, need tooted võiksid sisaldada nt SPF-d, antioksüdante, probiootikume. Ära unusta niisutavat huulepalsamit ja kätekreemi, silma limaskesta niisutamiseks kasuta vajaduse korral kunstpisaraid.
  • Spetsiifiliste nahaprobleemide (punetus, akne, rosaatsea, dermatiidid jm) esinemisel võta kaasa tooted, mida oled eelnevalt kodus kasutanud, kuid pea meeles, et osa ravimeid ja keemilisi ühendeid võivad suurendada naha tundlikkust UV-kiirgusele. Ravimite ja päikese koostoimel tekkinud kõrvaltoimed nahal sarnanevad päikesepõletusega.
  • Võimaluse korral ära kasuta hotellis pakutavad tooteid, sest need ei arvesta sinu naha iseärasustega, nahatüübiga, võimalike nahaprobleemidega ja võivad naha seisundit isegi halvendada.
  • Kasuta meiki võimalikult vähe, parem üldse mitte, vajaduse korral kasuta vaid peitepulka, ripsmetušši ja huulepalsamit. Mida rohkem sa erinevaid tooteid nahale määrid, seda tõenäolisemalt jäävad bakterid ja surnud naharakud nahale pidama ja poore ummistama.
  • Kaitse ennast! Loodetavasti ei unusta sa päikesekaitsekreemi, kui lendad troopilisse kliimasse. Ka lennukis on tark kasutada niisutajat, mille SPF-number on vähemalt 30, eriti juhul, kui lendad päevasel ajal ja istud akna all.
  • Kohane muutustega! Reisimine põhjustab nahale stressi. Olles jõudnud sihtkohta, on oluline lasta nahal uue ümbrusega kohaneda. Sõltuvalt sihtkohast võib vesi ja toit, õhutemperatuur, niiskus ja saastetase olla erinev. Jälgi eelnevalt sihtkoha ilmateadet. Külmas ja kuivemas keskkonnas kuivab ka nahk kiiremini, soojas ja niiskes on nahk aga rasusem ja poorid võivad kergemini ummistuda. Nahk reageerib uutele tingimustele ja selleks, et vähendada naha stressitaset, kasuta kodust kaasa võetud tuttavaid tooteid. Jää oma nahahooldusrutiini juurde, et sinu nahk oleks terve ja õnnelik!
  • Ära unusta, et mõnda riiki reisides on suurem võimalus nakatuda nakkushaigustesse ja troopilistesse haigustesse. Tutvu sihtkohariigi  olukorraga, vajadusel vaktsineeri ennast eelnevalt, tarvita probiootikume ja hoolitse oma naha hügieeni eest.

Head reisi!

Dermatoveneroloog

Kairi Nurm

Ideaalne toode reisile kaasavõtmiseks: Vichy Mineral89

Minéral 89 [89% VICHY TERMAALVESI + LOODUSLIKKU PÄRITOLU HÜALUROONHAPE]
Nahk on meie suurim organ ning esmane kaitsebarjäär meie keha ja välise maailma vahel, kaitstes meie nahka kahjulike ning tervist kahjustatave välistegurite eest. Need tegurid kokku moodustavad eksposoomi: mis hõlmab kõiki keskkonnategureid ja bioloogilisi reageeringuid, mis mõjutavad inimest tema eluea jooksul, näiteks kokkupuude keskkonnaga, toitumine, elustiil ning ka endogeensed protsessid. Eksposoom hõlmab ka kehasiseseid või elustiilist tulenevaid tegureid (väsimus, stress, toitumine jne).
Mida paremini meie nahk niisutatud on, seda tugevamad on rakud meie pealmises nahakihis, võimaldades nahal paremini oma kaitsvat rolli täita, mistõttu on naha pidev niisutamine väga oluline.

IGAPÄEVANE ANNUS SINU NAHA TUGEVDAMISEKS
Tugendav ja prinkust lisav igapäevahooldust Vichy´lt – Minéral 89. Loodud, et pakkuda nahale ekstra niisutust, esmaseks kaitseks kahjulike välistegurite vastu nagu õhusaaste, stress ja väsimus. Minéral 89 aitab tugevdada naha kaitsebarjääri ning stimuleerida naharakkude uuenemist, muutes igapäevaselt nahka tugevamaks ja vastupidavamaks, tänu rikkalikult niisutavatele koostisosadele: glütseriin, looduslik hüaluroonhape1 ja mineraalirikas Vichy termaalvesi2 – mille tõhusus naha kaitsebarjääri tugevdamisel ning eksposoomi mõjudega toime tulemisel, on tõestatud 16 teadusuuringu poolt. Päev päeva järel on nahk paremas toonuses, niisutatum, elastsem ja säravam. Kohandades 24h niisutava hoolduse oma igapäevasesse rutiini, tagate sobiva annuse naha tugevdamiseks igal kasutuskorral.
Minéral 89 värske ja kerge tekstuur ning minimalistlik koostis muudavad Minéral 89 ideaalseks nahahooldustooteks igas vanuses naistele, meestele ja noorukitele.

MINIMALISTLIK KOOSTIS
Minéral 89 sisaldab 89%-lises kontsentratsioonis Vichy termaalvett ning looduslikku päritolu hüaluroonhapet. 11 kõrge tolerantsusega koostisainet teevad kokku hooldustoote, mis sobib isegi kõige tundlikumale nahale ning kasutamaks silma-ja huuleümbruse piirkonnas. Mineral 89 kerge ja värske läbipaistev geel sulandub nahka, andes nahale kohese niisutuse ja värskustunde, Nähtamatu, tajumatu .. kuid nii aktiivne! Lihtne peale kanda, imendub kiiresti. Ei jäta nahka kleepuvaks.
Testitud oftalmoloogiliselt silmade kontuuril. Testitud dermatoloogiliselt näol ja huultel. HÜPOALLERGEENNE KOOSTIS, SILIKOONIVABA LOOMULIKUKS TUNDEKS, EI SISALDA LÕHNAAINEID EGA ETANOOLI.

KASUTAMINE
Minéral 89 on igapäevase ilurutiini esimene samm nii hommikul kui õhtul. Kandke geel puhtale ja kuivale näole (sh silma- ja suuümbrus) kaks korda päevas õrnalt masseerides, kuni toode on täielikult imendunud. Kasutage enne oma tavapäraseid hooldustooteid (seerum/kreem/jumestus).
Minéral 89 värske ja kerge tekstuur ning minimalistlik koostis muudavad Minéral 89 ideaalseks nahahooldustooteks kõkikidele nahatüüpidele.

Sulge

Toote tagasiside