Sulge

Logi sisse

Kiireks sisenemiseks

Kui teil on kliendikaart, mis ei ole ID-kaardi põhine siis palume teil digikonto loomiseks pöörduda Südameapteeki.
Menüü
Südameapteek
Hügieen
5 sammu lõhenenud kandade raviks

5 sammu lõhenenud kandade raviks

Kuiva nahaga inimeste suureks probleemiks on kannalõhed. Kuigi see mure on aastaringne, siis suvel, kui kanname lahtiseid kingi, tulevad need rohkem esile ja nõuavad enim tähelepanu. Mida teha, et lõhenenud kandu vältida ja kuidas neid ravida?

kannalõhed - lõhenenud kannad

Miks lõhenenud kannad tekivad?

Kannalõhed on vaod kannanaha ümbruses. Kõndides ja seistes rakendub meie kehakaalu tõttu kannale rõhk. Nahk peab pingulduma ja pisut venima. Kui nahk ei saa nahakuivuse ja jäikuse tõttu pingulduda, võib ta lõheneda.

Kuidas kannalõhesid ennetada?

Kannalõhede ennetamisel on suur roll õigel hügieenil – jalgade korralikul igapäevasel pesul, kuivatamisel ja kreemitamisel.

5 sammu lõhenenud kandade raviks

  1. Kui aga lõhenenud kannad juba vaevavad, siis nende ravi võiks alustada jalavannidega soovitavalt 37 kraadises vees, millele on lisatud pehmendavat ja niisutavat jalavannisoola või vanniõli.
  2. Peale 10-15 minutilist jalavanni tuleks, kannalõhed õrnalt rapseldada spetsiaalse kannariivi või pimsskiviga.
  3. Oma iluprotseduuri lõpetamiseks kasutage vaheldumisi kuuma ja külma veejuga, et vereringet stimuleerida.
  4. Seejärel järgneb korralik kuivatamine ja kreemitamine spetsiaalselt kuivadele ning lõhenenud jalgadele mõeldud kreemidega.
  5. Soovitav on jalgu kreemitada õhtuti enne magama minekut ja jätta ööseks kreemi paremaks imendumiseks jalga sokid.

Apteegis on müügil ka spetsiaalselt kannalõhedele mõeldud uureat sisaldavad jalasalvid, mis niisutavad ja pehmendavad nahka ning samas leevendavad valu ja rahustavad jalgu.

Osadele salvidele on juurde lisatud ka jahutavat eukalüptiõli, mis turgutab jalgu ja annab neile värske tunde ning lõhna.

Kannalõhede ravis on väga oluline järjepidevus nii hügieeni osas kui ka kreemitamisel, sest põhiline põhjus, miks kannalõhed tekivad, on vähene jalahooldus.

Miks tuleks lõhenenud kandadele pihustada haavaliimi spreid?

Vältimaks bakterite sattumist kannalõhedesse võib neile pihustada haavaliimi spreid.

Pihustatav plaaster on läbipaistev, õhku läbilaskev ja veekindel, kaitseb kannalõhet märjaks saamise, mustuse ning bakterite eest, soodustab paranemist ning takistab haava taasavanemist. Nahasõbralik plaaster on kui teine nahk, mis kulub nahalt mõne päeva möödudes.

Millal tuleks pöörduda arsti poole?

Kannalõhede teke võib kaasneda ka mõne haigusega. Sügavad veritsevad lõhed kannas võivad kaasneda ainevahetushäirete (kilpnäärme probleemid, diabeet), aga ka psoriaasi või ekseemide korral. Kui omal käel kannalõhedest võitu ei saa ja need muutuvad punetavateks, ketendavateks, veritsevateks ning valulikeks, tuleks pöörduda arsti poole.

Ciccarelli lõhenenud kandadele mõeldud kreemist lähemalt

Ciccarelli kreem lõhenenud kandadele pälvis 2016 aastal Anne&Stiil ilutoodete eripreemia.
Toode pälvis testijatelt väga palju positiivset tagasisidet ja kiidusõnu. Ciccarelli kannalõhekreemid kannavad sel aastal embleemi „A&S ilulemmik 2016“.

Ciccarelli kannalõhekreem sisaldab uureat, betaiini ja kaltsium-allantoiinpantotenaati. Toode pehmendab ja niisutab kandasid, aidates seeläbi vabaneda lõhedest kandadel ning ennetades nende taastekkimist. Vaata rohkem www.ciccarelli.ee 

Sulge

Toote tagasiside