10 asja, mida jaanipühade väljasõiduks apteegikotti pakkida

10 asja, mida jaanipühade väljasõiduks apteegikotti pakkida

Jaanipühadel ootavad paljusid peresid ja sõpruskondi ees väljasõidud. Lisaks söögi-joogi kraamile on tark pakkida kaasa mõned kõige olulisemad tervisetooted – sääsetõrjevahendist antiseptikuni. 

Millised 10 asja tasuks jaanipühade reisiks kaasa pakkida?

1. Sääsetõrje

Õnneks  on olemas tüütute putukate peletamiseks mitmeid sääsetõrjevahendeid. Neid on saadaval nii sprei, kreemi kui ka  pulgavariandis.

 • Väga mugav on erinevate putukate eest kaitsev putukavõru, mis toimib 1 kuu ja mida võib kanda nii käel kui ka jalal.
 • Oluline on jälgida, et vahend pakuks kaitset lisaks sääskedele ka teiste putukate (puugid, parmud) eest.

Looduslikul baasil toimeained on ohutumad, näiteks ikaridiini sisaldavad sääsetõrjevahendid. Nahasõbralikud putukatõrjevahendid leiab näiteks Mousticare või Autan sarjast.

2. Aaloe-geel

Rahustab nahka raseerimise- ja päevitamise järgselt, leevendab ärritust ja putukahammustusi, soodustab väiksemate nahavigastuste paranemist.

3. Päikesekreem

Teadagi, et ilm on Eestis väga muutlik. Meil, põhjamaise nahaga inimestel peaks suvistel väljasõitudel üks päikesekaitsevahend alati kotis kaasas olema.

Käte- ja näokreemi valides tasub suveks valida kreem, mis sisaldab päikesekaitsefaktorit. 

Päikesekaitsefaktoriga kreeme kasutades hoiad ära naha enneaegse vananemise.

4. Sääsehammustuste leevendaja

Üldiselt pole nende vereimejate hammustused ohtlikud, aga võivad tekitada ebameeldivat kihelust ja sügelust.

5. Seedimise toetajad

Meil kõigil on väga erinevad organismid ja meie seedesüsteemid käituvad erinevalt. Grillihooajal on vaja oma kõhu tervise osas olla eriti tähelepanelik. Pea nõu apteekriga, et leiaksid endale tervisetoote, mis toetab just sinu seedesüsteemide tervist kõige paremal moel.

6. Antiseptik

Mugava pihustatava antiseptikuga saad kiirelt puhastada käsi, näiteks enne söömist ja puhastada väikesemaid haavu ja kriimustusi. Antiseptik on oluline ka puugieemaldamisel.

Kuidas puuki eemaldada?

 • Puuk on soovitav eemaldada nii ruttu kui võimalik ja hammustuse koht desinfitseerida antiseptilise vahendiga.
 • Puuki on hea eemaldada spetsiaalse puugieemaldajaga, mida saab osta apteegist.

7. Plaastrid või rullplaastrid

Haav tuleb katta puhta sidumismaterjaliga, sest nii luuakse uute rakkude ja väikeste veresoonte kasvuks ja arenguks vajalik niiske keskkond. Lahtiselt õhu käes hoides võib haav liigselt kuivada, selle paranemisprotsess aeglustub, haava võib kergemini tekkida põletik ja moodustuda armkude.

Klassikaliste plaastrite kõrval tasub uurida ka haavaliim-spreisid. Neid kasutatakse pindmiste marrastuste ja haavade katmiseks. Kaitseb haava märjakssaamise, mustuse ja bakterite eest. Plaaster on läbipaistev, õhku läbilaskev ja veekindel.

8. Valuvaigistid

Tänapäeval on seisukoht, et valu ei pea kannatama. Olenevalt valu tugevusest on soovitav valuvaigisteid manustada nn valuredelit järgides. Pea nõu apteekriga.

9. Pohmelliplaastrid või pohmellikapslid

Alkholi tarbides langeb kehas vajalike toitainete ja vitamiinide tase. See tekitab järgmisel hommikul ebameeldiva enesetunde. Pohmelliplaastrid aitavad vitamiinide ja toitainete taset kehas taastada. Plaastrid eraldavad toimeaineid järk-järgult pika ajaperioodi vältel. Soovitatav paigaldada plaaster enne alkoholi tarbimise alustamist.

Pohmellivastaseid kapsleid kasutatakse abistava vahendina alkoholi jääknähtude kõrvaldamiseks. Need aitavad leevendada halba enesetunnet, peavalu ja iiveldust. Koostisosad tagavad vajalike ainete olemasolu, mille süntees on alkoholi tarvitades häiritud või imendumine raskendatud.

 Kõikide pohmellivastaste toodetega saad tutvuda siin.

10. Maksa tervise toetajad

Nagu ka kõiki teisi haigusi, on ka maksahaigusi lihtsam ennetada, kui ravida. Seetõttu tuleks vältida kahjulikke harjumusi, mis maksa kahjustavad. Maksa tegevust võivad häirida väga erinevad tegurid — vähene liikumine, liigne kiirtoit, ei puhata piisavalt, kannatatakse stressi all ja mõistagi alkoholi tarbimine.

Maksa tervise heaks on võimalik inimesel endal väga palju ära teha ning selles osas oskab kindlasti nõu anda kas perearst, pereõde või apteeker.

Kahjulike eluviiside leevenduseks on kindlasti abiks apteekides saadaval olevad maksa tegevust toetavad tooted, mille toimeaineks on maksarakke taastavad essentsiaalsed fosfoloipiidid või silümariin.

Seotud postitused
 1. Päikesepõletus – kuidas seda leevendada? Päikesepõletus – kuidas seda leevendada? Mida määrida nahale kui on tekkinud päikesepõletus? Kui kiiresti päikesepõletus kaob? Mis on päikeseallergia?
 2. Milline SPF on ikka õige? Päikesekreemi valimine Milline SPF on ikka õige? Päikesekreemi valimine SPF number iseloomustab eelkõige kaitset UVB-kiirguse eest. See näitab, kui kaua võib päikese käes viibida päikesepõletust saamata. 
 3. Mis on UV-indeks? Mis on UV-indeks? UV-indeks ehk ülemaailmne päikese ultraviolettkiirguse indeks väljendab mõõdetavat või prognoositavat päikese ultraviolettkiirguse (UV-kiirgus) kogust või intensiivsust konkreetses kohas konkreetsel päeval. 
 4. Kuidas päikesepõletust ennetada? Kuidas päikesepõletust ennetada? Ka suhteliselt vähese päikesega põhjamaal tasuks vähemtundliku nahaga inimesed kasutada tugevama kaitsefaktoriga kreemi ja mitte ainult suvel, vaid juba ka kevadel.
Tootesoovitused
 1. BLUE MORNING TRANSDERMAALSED POHMELLIPLAASTRID N3
  BLUE MORNING TRANSDERMAALSED POHMELLIPLAASTRID N3

  Toimeaine / Koostis
  Vit. B1, C, B3, B12, B6, B5, B2, A, B9, D, taimeekstraktid

  9,86 €
 2. ESSENTIALE FORTE N CAPS 600MG N30
  ESSENTIALE FORTE N CAPS 600MG N30
  Käsimüügiravim

  Toimeaine / Koostis
  Essentsiaalsed fosfolipiidid

  13,37 €
 3. EUCERIN SUN VÄRVITU PÄIKESEKAITSESPREI SPF30 200ML
  EUCERIN SUN VÄRVITU PÄIKESEKAITSESPREI SPF30 200ML

  • -20%
  Special Price 17,25 € Regular Price 21,59 €
 4. MEZYM 10 000 TBL 10000+7500+375TÜ N20 GASTRORESISTENTNE
  MEZYM 10 000 TBL 10000+7500+375TÜ N20 GASTRORESISTENTNE
  Käsimüügiravim

  Toimeaine / Koostis
  Lipasum Amylasum Proteasum

  4,91 €