Tervisenõuanded


 • Turvaline päikesekaitse

  Turvaline päikesekaitse

  Nahale avaldavad toimet päikesevalguse spektri UVB- ja UVA-kiired. Kolmandat tüüpi, UVC-kiired neelduvad atmosfääris ning maapinnani ei jõua.

  UVB-kiired on lühema lainepikkusega ja moodustavad ultraviolettkiirgusest umbes 5%. Nad imenduvad vaid naha pindmisse kihti ja põhjustavad muu hulgas päikesepõletust. UVB-kiirte toime on ka üks peamisi nahavähkide tekkepõhjusi. UVA-kiired seevastu moodustavad 95% ultraviolettkiirgusest ja jõuavad sügavamatesse nahakihtidesse ehk dermasse. UVA-kiired on peamised süüdlased naha fotovananemise (sh kortsude, pigmendihäirete) tekkes. Lisaks soodustavad UVA-kiired nahapõletuste ja nahakasvajate teket. UVA-kiirgus läbib ka aknaklaasi ja mängib olulist rolli valgustundlike nahalöövete tekkes.

  Loe edasi...
 • Veebiseminar

  Veebiseminar "Enesetunne - tund enesele"

  21.aprillil toimunud veebiseminaril rääkisime vaimse tervise hoidmisest, muuhulgas, kuidas oma mõtteid märgata ja suunata, millist abi saab apteegist.
  Kellel ei olnud võimalik otse-eetris vestlust jälgida, saab seda nüüd järelvaadata.

  Loe edasi...
 • Millist kaitsemaski valida ja kuidas maski kasutada

  Millist kaitsemaski valida ja kuidas maski kasutada

  Kaitsemaski kandmine aitab kaasa piisknakkuse teel viiruse leviku vähendamisele, eriti oluline on selle kasutamine avalikes ruumides nagu näiteks ühistransport, pood, apteek, meditsiiniasutused.

  Loe edasi...
 • Turguta oma immuunsust!

  Turguta oma immuunsust!

  Immuunsüsteem on organismi kaitsesüsteem, mida tuleb hoida tugevana. Loe kuidas seda teha

  Loe edasi...
 • Enneta viirust tugeva immuunsusega!

  Enneta viirust tugeva immuunsusega!

  Immuunsüsteem on organismi kaitsesüsteem, mida nõrgendavad väsimus ja stress ning tugevdavad tervislikud eluviisid, mitmekülgne toitumine ja toidulisandid.

  Loe edasi...
 • Külmetuse esmane ravi apteegist

  Külmetuse esmane ravi apteegist

  Saabuvate külmade ja niiskete ilmadega hakkavad inimesed üha rohkem haigeks jääma. Suur enamus inimesi puutuvad kokku nn külmetushaigustega, mille põhjustajateks on tihti viirused. 

  Loe edasi...
 • Õigesti hooldatud protees teenib pikalt

  Õigesti hooldatud protees teenib pikalt

  Proteeside õige ja järjepidev hooldus on suutervise tagamiseks ja proteesi eluea pikendamiseks määrav tegur. Vilets suuhügieen soodustab ebameeldiva lõhna tekkimist, muudab proteesi materjali ja värvi ning on ka riskifaktor igemete ja limaskesta põletiku tekkeks. Tulemuseks on proteesi püsivuse halvenemine isegi nii, et selle kandmine võib muutuda võimatuks. Kuidas ja mis vahenditega on mõistlik proteese hooldada?

  Loe edasi...
 • Intiimhügeen ja selle hooldusest

  Intiimhügeen ja selle hooldusest

  Intiimhügieen on väga tähtis parema elukvaliteedi ning tervise säilitamise eeltingimus – nii naistel kui ka meestel. Mitmesuguseid probleeme saab ennetada ja vältida korrektse intiimhooldusega.

  Loe edasi...
 • Video blogi

  Video blogi "Mis aitab turses jalgade vastu?"

 • Unistus täiuslikust nahast

  Unistus täiuslikust nahast

  Vichy kaubamärk sündis 89 aastat tagasi, kui Prantsuse dermatoloog dr Prosper Haller avastas Vichy termaalvee haavu parandava võime. Vee imetabasest mõjust innustatuna hakkas ta vee omadusi uurima ning lõi Vichy tootemargi, mida iseloomustab pikaajaline innovaatiline lähenemine ilule ja tervisele.

  Loe edasi...