Atoopia - Nahahaigus, mis teeb su naha kuivaks, punetavaks ja sügelevaks. La Roche-Posay Lipikar AP+ aitab sügelust kaotada

01.03.2020

Atoopia – Piinav nahaprobleem

Atoopia on nahahaigus, mis teeb Su naha kuivaks ja ajab sügelema.

Nahahaigus, mis ei kao kergelt

Atoopia on levinud mittenakkav nahahaigus, mille tagajärjel muutub nahk paiguti väga kuivaks, ketendavaks, punetavaks ja sügelevaks. Arvestuste kohaselt vaevab see nahaprobleem kogu maailmas igat kümnendat last ega pruugi kaduda isegi täiskasvanueas.[1]

Atoopia ei tekita ainult kehalisi haigustunnuseid, vaid mõjutab ka psühholoogilist heaolu. La Roche-Posay uuest uuringust, milles osales 5000 atoopilise dermatiidiga katsealust, selgus, et pooled patsiendid kannatavad tugeva ja valuliku sügeluse käes.[2] Lisaks esineb atoopilise nahaga lastel tugevat nahakuivust ja nad tunnevad isegi magades vajadust end kratsida. 60%-l atoopilise dermatiidiga lastest on koolis raskusi, sest nad ei suuda tunnis pideva sügeluse tõttu keskenduda[3], ning atoopilise nahaga lastel on neli korda suurem tõenäosus ärevushäire tekkimiseks.[4]

Mikrobioom võitleb atoopiaga

La Roche-Posay on tõestanud, et atoopia korral tuleb võitlust tugeva nahakuivusega alustada naha mikrobioomi tasakaalu taastamisest. See aitab omakorda leevendada valulikust sügelusest tingitud ebamugavustunnet.

Mikrobioomiks nimetatakse nahal leiduvat silmale nähtamatut ökosüsteemi, mis koosneb mikroorganismidest. Selle tasakaal on väga tähtis, et nahk püsiks terve. Mikrobioomil on oma osa naha loomupärases paranemises ja see toetab naha loomuliku kaitsekihi talitlust.

Inimorganismi mikrobioomi mõjutab hulk tegureid, nagu pärilikkus, eluviis, toitumine, isiklik hügieen, vanus ning isegi teised inimesed ja loomad, kes meiega koos elavad.

La Roche-Posay uuringud näitavad, et ekseemi seostatakse bakteriaalse mitmekesisuse drastilise vähenemisega, mille tõttu on kuni 30% kogu ökosüsteemist hõivatud ainult ühe bakteriga: Staphylococcus aureus’ega ehk stafülokokiga.

Mikrobioomi tasakaalu häired soodustavad kolme omavahel seotud protsessi:

  • stafülokoki vohamist – atoopia muutub krooniliseks,
  • muutusi naha kaitsekihis – nahk muutub väga kuivaks,
  •  naha põletikulisust – sügelus tekitab kratsimisvajaduse.

Aja jooksul võib paljudel lastel atoopiline ekseem taanduda, kuid perioodidel, mil haigus ägeneb, peaksid vanemad teadma, kuidas oma lapse naha eest hoolitseda, et seisundi süvenemist vältida.

Uus nahahooldussari toob leevendust

Spetsiaalne õrn nahahooldussari Lipikar AP+ leevendab nahakuivust ja sügelust, parandades nii haigete kui ka nende pereliikmete elukvaliteeti.

La Roche-Posay on teinud kindlaks, et kahjulikud bakterid moodustavad enda kaitsmiseks biokile. Uue Lipikar AP+M palsami täiustatud koostis on välja töötatud just selleks, et takistada biokile moodustumist, tugevdada naha kaitsevõimet ja ennetada atoopia taastekkimist.

Uus Lipikar AP+M nahapalsam (200 ml ja 400 ml) võitleb sügeluse ja taastekkiva nahakuivusega ning pakub kohest leevendust kuivale ja väga kuivale atoopiakalduvusega nahale. See sobib beebidele, lastele ja täiskasvanutele.

Lipikar AP+M nahapalsam koostisainete ainulaadne kooslus teeb selle tõhusaks ja suurepäraselt talutavaks.

>          Aqua Posae Filiformis taastab mikrobioomi tasakaalu, aitab seda säilitada ning parandab ja tugevdab naha kaitsekihti.
>          Mikroresüül pärsib kahjulike bakterite (nt stafülokokk) elutegevust, takistades biokile ehk bakterite paljunemist ja kasvamist soodustava kaitsekihi tekkimist.
>          Võiseemnikuõli taastab naha loomuliku kaitsekihi.
>          Niatsiinamiid leevendab ärritust, punetust ja sügelust.
>          La Roche-Posay kuumaveeallika vesi rahustab ja kaitseb.

Nahapalsam pakub kohest leevendust ja vaigistab sügelust, vähendades vajadust nahka kratsida. Aitab leevendada äärmist nahakuivust kuni selle möödumiseni. Taastab naha kaitsevõime, tagades kauakestva meeldiva tunde. Tänu kiiresti imenduvale konsistentsile sobib suurepäraselt igapäevakasutuseks, ei jäta nahka rasvaseks ega kleepuvaks. Ei sisalda lõhnaaineid.


[1]  Nutten, S. Atoopiline dermatiit: üleilmne epidemioloogia ja riskitegurid. – Annals of Nutrition and Metabolism, 2015; 66 lisa 1: 8–16.
[2] Valulikkus atoopilise dermatiidiga patsientide seas, 5000 patsienti, Laurent Misery (MD, PhD, 1,2), Flavlen Huet (MDJ, 2), Jason Shourick (MD, 3), Sophie Sélté (PharmD, 4), Charles Taleb (MD, 5), pooleliolev uurimistöö, 2019.
[3] Paller, A.S., McAlister, R.O., Doyle, J. J., Jackson, A. Arstide ja pediaatriapatsientide tähelepanekud atoopilise dermatiidi ning selle mõju ja ravi kohta. – Clinical Pediatrics (Phila), 2002.
[4] Absolon, C. M., Cottre, U. D., Eldridge, S. M., Glober, M. T., Atoopilise dermatiidiga kaasnevad psühholoogilised häired: probleemi ulatus kooliealiste laste seas. –  British Journal of Dermatology, 1997.

Tootesoovitused

Sarnased postitused:

  • 7 nõuannet, hooldamaks nahka karge külmaga õigesti!

    7 nõuannet, hooldamaks nahka karge külmaga õigesti!

    Loe rohkem

  • Virtuaalne Kosmeetik muudab revolutsiooniliselt seda, kuidas me mõistame nahahooldust

    Virtuaalne Kosmeetik muudab revolutsiooniliselt seda, kuidas me mõistame nahahooldust

    Loe rohkem

  • Juuste ja peanaha dermatoloogiline hooldus: millest alustada?

    Juuste ja peanaha dermatoloogiline hooldus: millest alustada?

    Loe rohkem

  • Südameapteegi virtuaalne kosmeetik - tuleviku nahahoolduse meistriteos!

    Südameapteegi virtuaalne kosmeetik - tuleviku nahahoolduse meistriteos!

    Loe rohkem

Vaata kõiki