Terve suve apteek sinu kodus

Terve suve apteek sinu kodus

Millised kosmeetika- ja esmaabikaubad võiksid kuuluda suvisesse reisikotti? Millised tervisetooted teevad puhkusele mineku muretuks?

Suveapteek

Päikesekaitsekreem

Esmalt tuleks isiklikku rändapteeki päikesekaitse soetada. Lähtuma peaks päikesekaitsefaktorist (Sun Protection Factor, SPF), arvestades, et 1 SPF tähistab 20-minutilist kaitset ilma põletust saamata. Heledanahalised inimesed võiksid naha tervise huvides pigem 30 SPF-ga tooteid eelistada.

Kuidas valida õige SPFiga päikesekaitsekreemi? – Loe siit!

Matistav näokreem päikesekaitsega

Näole, mis niigi teistest kehaosadest rohkem kiirgust saab, on olemas ka piisava päikesekaitsega matistava toimega geel-kreemid. See on ideaalne lahendus näiteks suvefestivalide ajaks, mil on soov klaar välja näha, samas nahka päikese eest kaitsta.

Vaata siit, millised näokreemid aitavad kaitsta näonahka liigse päikesekiirguse eest.

Päikesepõletust leevendav vahend

Päikesepõletuse tekke korral rahustab, niisutab ja leevendab valu aaloed, dekspantenooli või teepuuõli sisaldav geel, kreem või aerosool. Vaata erinevaid päevitusjärgseid tooteid siit

Kuna suvi tähendab reeglina ka rohkem liikumist, siis on apteegis olulisel kohal naha esmaabi.

Haavageel, plaastrid

Antiseptikum

Kas tead, kuidas haavu ja põletusi õigesti hooldada? – Loe siit: Haavahoolduse ABC.

Sääse- ja parmutõrjevahend

Allergiaravimid ja meresoolalahus

Õietolm, putukate hammustused ja uued toiduained võivad tundlikule kehale allergilisi reaktsioone esile kutsuda. Sügeluse ja ärrituse leevendamiseks tuleks alati kaasas kanda allergiatablette, hüdrokortisoonsalvi paikseks määrimiseks ja meresoolalahustnina puhastamiseks allergeenidest. Mõningast leevendust putukahammustuse vastu annab ka teepuuõli.

Seedemuresid leevendavad tooted

Põnevad uued maitsed ja eksootilised toidud võivad seedeprobleeme põhjustada. Sestap sisaldagu suveapteek endas ka aktiivsütt, gaasirohtu, seedeensüüme ja kõhukinnistit.

Ingveritabletid

Pikkade auto- ja meresõitude peale võib kergesti halb hakata. Kui tead, et omad soodumust reisi-iiveldusele, paki kaasa looduslikud ingveriekstrakti kapslid.

Valuvaigistid

Villiplaastrid

Niisutav kreem lõhenenud kandadele

Loe rohkem: 5 sammu lõhenenud kandade raviks.

Kehadeodorant ja jaladeodorant

Märjad salvrätikud ja antiseptikum käte puhastamiseks

 

Loe lisaks:

 
 
Autor: Kadri Sirkas, proviisor
Seotud postitused
  1. Päikesepõletus – kuidas seda leevendada? Päikesepõletus – kuidas seda leevendada? Mida määrida nahale kui on tekkinud päikesepõletus? Kui kiiresti päikesepõletus kaob? Mis on päikeseallergia?
  2. Milline SPF on ikka õige? Päikesekreemi valimine Milline SPF on ikka õige? Päikesekreemi valimine SPF number iseloomustab eelkõige kaitset UVB-kiirguse eest. See näitab, kui kaua võib päikese käes viibida päikesepõletust saamata. 
  3. Mis on UV-indeks? Mis on UV-indeks? UV-indeks ehk ülemaailmne päikese ultraviolettkiirguse indeks väljendab mõõdetavat või prognoositavat päikese ultraviolettkiirguse (UV-kiirgus) kogust või intensiivsust konkreetses kohas konkreetsel päeval. 
  4. Suveapteek vanaemadele ja vanaisadele Suveapteek vanaemadele ja vanaisadele Enne suve tulekut tuleks ülevaadata suveapteek. Kas kõik vajalikud tervisetooted on olemas ka maakodus? Millised tervisekaubad peaksid vanaema, vanaisa koduses apteegis olemas olema?
Tootesoovitused