Kuidas hoolitseda ärritunud ja väga kuiva naha eest?

Kuidas hoolitseda ärritunud ja väga kuiva naha eest?

Kevadel, kui on veel külmad ilmad saavad huuled kergelt kahjustada või hetkel kui kasutame kätel palju antiseptikut, lõheneb või ärritub meie nahk kergesti. Tuletame meelde miks tuleb käsi ja huuli hooldada ja mida kasutada. 

Lõhenenud ja ärritunud nahk: levinud kaebus, millele on lahendus olemas

Nahk muutub kuivaks ja ärritunuks siis, kui selle pinnal olev lipiididest või rasust moodustuv kaitsekiht välistegurite – külma ilma, kareda vee, tugeva toimega kosmeetikatoodete jms mõjul õheneb ning nahk kaotab võime end kaitsta. Kuivad laigud ja lõhed tekivad eeskätt kohtadesse, mis puutuvad külmaga kokku, näiteks huultele ja kätele, või nahapinnale, mida pidevalt hõõrutakse. Eriti lastel võivad kuivad karedad laigud tekkida ka põskedele, huulte ümber ja kätele.

Miks on käenahk eriti õrn?

Käenahas on vähe rasunäärmeid, mistõttu see ei suuda piisavalt niiskust siduda. Nii muutub nahka kaitsev hüdrolipiidkiht peaaegu olematuks ja käenahk väga haavatavaks. Samal ajal saavad käed igapäevaselt kõige suurema koormuse. Olgu tööl või kodus, on käed alati eesliinil. Olles väga kaitsetud, puutuvad need kokku ka kahjulike keskkonnateguritega, nagu külm ilm ja päike.

Miks hakkavad huuled nii kiiresti kuivama?

Kuna huuled on looduse poolt vähe kaitstud, kahjustuvad need väga kergesti. Huulenahk on äärmiselt õhuke ja seal ei ole rasunäärmeid. Selle pind ei saa seetõttu ise korralikult rasu eritada. Olles esiplaanil, nii nagu ka nina ja põsesarnad, kannatab see esimesena nii külma kui ka tuule käes. Huuli kattev nahk ei tooda ka melaniini ega saa seetõttu end päikese eest kaitsta. Huulte õrn ja kergesti kahjustuv pind muutub väga kiiresti kuivaks, kaotab niiskust ja ärritub.

Naha kahjustumine on äärmiselt ebamugav. Õnneks saab kuiva nahka turgutada paari nutika võtte ja õigete profihooldusvahenditega.

La Roche-Posay

CICAPLAST on mitmeotstarbeline sari, mis on mõeldud ärrituse leevendamiseks ning naha parandamiseks ja selle kaitsekihi taastamiseks. CICAPLAST pakub valikut allergiaohutu koostisega tooteid, mis sisaldavad rikkalikult rahustavaid ja turgutavaid komponente ning La Roche-Posay' termaalvett, tagades marrasnaha parima võimaliku taastumise.

Praktilised soovitused käte hooldamiseks:

Ärge unustage käsi korrapäraselt kreemitada. Ärritunud nahk on tundlikum. Ärge oodake kreemitamisega seni, kuni käed on eriti kuivad ja kahjustunud, vaid kasutage kreemi pidevalt, mitu korda päevas. CICAPLAST Mains on alkoholi- ja lõhnavaba kreem, mis rahustab, turgutab ning kaitseb kuivi ja lõhenevaid käsi. Seda on katsetatud kahjustatud ja ülekoormatud kätel ning see toimib hästi nii kodus kui ka tööl. Ärge unustage kasutada kreemi õhtul enne magamaminekut. Tänu ülikiirele imendumisele ja püsivale toimele sobib CICAPLAST Mains ideaalselt ka olukordades, kus peate kohe oma tegevust jätkama.

Kodutöid tehes kandke (eelistatult puuvillavoodriga) kindaid, sest tööd võivad õrna käenahka kahjustada ja ärritada. Käsi pestes kasutage kergesti ärrituvale ja kuivale nahale mõeldud õrna geeli, nagu Lipikar Syndet AP+ või Lipikar Gel Lavant.

Praktilised soovitused huulte hooldamiseks:

Kui huuled on juba väga kuivad ja kahjustatud, ei piisa enam tavalisest niisutavast kreemist. Nahk vajab taastavat kaitsekihti, mille all oleks piisavalt aega ellu ärgata. Ärge jääge ootama, et huuled teile ise märku annaksid, kui talv on lähenemas või kui puhkate mägedes või mere ääres või kui alustate näiteks akneravi, millel on nahka kuivatav toime. Kaaluge kohe huulekreemi CICAPLAST Lips kasutamist mitu korda päevas. See aitab nahal kahjustavate teguritega toime tulla. Õhtuti kandke huultele paks kiht huulekreemi ja laske sel öö läbi toimida. Kreemi CICAPLAST Lips sobib kasutamiseks nii huultel kui ka huuleümbruses, nina all ja ninasõõrmetel. See kreem sobib nii täiskasvanutele kui ka lastele.

Hea abiline igas kodus on ka CICAPLAST Baume B5. See on mitme otstarbega palsam, mis rahustab, toidab ja kaitseb ärritunud nahka ning sobib kasutamiseks tervele perele: beebidele, lastele ja täiskasvanutele. Sobib näole, huultele ja kehale.

Seotud postitused
  1. Juuksed ja nahk taas särama: vajalikud vitamiinid juustele ja nahale Juuksed ja nahk taas särama: vajalikud vitamiinid juustele ja nahale Millised vitamiinid ja mineraalid parandavad naha ja juuste tervist ja välimust? Millised vitamiinid aitavad peletada talvist väsimust?
  2. Räni aitab muuta juuksed ja küüned tugevaks Räni aitab muuta juuksed ja küüned tugevaks Räni soodustab tervete, tugevate ja läikivate juuste kasvamist ning parandab juuste stabiilsust, struktuuri ja väljanägemist.
  3. Vistrikud, punnid, akne – kuidas ravida? Vistrikud, punnid, akne – kuidas ravida? MIS ON AKNE? Akne ehk vistrikud on krooniline põletikuline haigus. Eri andmetel esineb aknet 60-80 protsendil inimestest vanuses 12-24 eluaastat, seega on akne kõige sagedamini esinev nahahaigus.
  4. La Roche-Posay Toleriane Sensitive tundlikule nahale La Roche-Posay Toleriane Sensitive tundlikule nahale Nii üllatav, kui see ka ei tundu, pole „tundlik nahk“ nahatüüp selle sõna otseses mõttes. Tegelikult võib nahatundlikkust esineda kõigi nahatüüpide korral.