Apteekrite nõuanded just praeguseks hooajaks

Blog Category
 • Milline SPF on ikka õige? Päikesekreemi valimine

  Õige SPF numbriga päikesekaitsekreem tagab selle, et nahk saab jumekaks ja pruuniks nahakahjustusi tekitamata. Mis on SPF? Mis on UV-indeks? Kuidas valida õige päikesekreem? 

   

  Loe edasi...

 • Suvel suvilasse! Proviisor juhendab, mis peaks koduapteegis kaasas olema

  Suve saabudes veedetakse üha aina enam aega suvilas ning seetõttu tasub üle kontrollida, millised apteegikaubad on maakodus olemas ning mida võiks veel juurde osta. Südameapteegi proviisor Kerli Vahar annab nõu.

  Loe edasi...

 • Mida teha putuka hammustuse korral?

  Ilusate suveilmadega naudib iga eestimaalane võimalikult palju looduse keskel viibimist. Selle mõnusa plaani võivad aga täielikult rikkuda putukad, kelle hammustused ja torked ebameeldivusi ning teinekord ka eluohtlikke seisundeid tekitavad. Südameapteegi proviisor Mariana Džaniašvili annab nõu, mida erinevate pu

  Loe edasi...

 • Kuidas kaitsta laste õrna nahka lõõmava päikese eest?

  Käes on soojad päikeselised ilmad ja paljud lapsed veedavad õues rohkem aega. Ilus ilm toob naeratuse näole, ka D-vitamiini tootmine nahas intensiivistub, kuid liigse päikesega kaasnevad ka ohud.

  Loe edasi...

 • Turvaline päikesekaitse

  Nahale avaldavad toimet päikesevalguse spektri UVB- ja UVA-kiired. Kolmandat tüüpi, UVC-kiired neelduvad atmosfääris ning maapinnani ei jõua.

   

  Loe edasi...

 • Tahaks kevadet nautida, kuid allergia kimbutab! Mida teha?

  Kaunis kevadine aeg rõõmustab meid päikesekiirte ja tärkava loodusega. Umbes 150 000 eestimaalasele on see aga keeruline aeg, kuna õitsevad taimed põhjustvad allergiat ja terviseprobleeme. Südameapteegi proviisor Mariana Džaniašvili selgitab, miks allergiad tekivad ning kuidas nendega toime tulla.

  Loe edasi...

 • Lemmikloomade parasiidivaba puhkuseperiood

  Kevade tulekul suureneb lemmikloomal oht nakatuda sise- ja välisparasiitidega. Veterinaarparasitoloog Liina Laaneoja selgitab, millega tuleb arvestada. 

  Loe edasi...

 • Kuidas kuum aeg tervena üle elada?

  Viimane kuu on näidanud, milleks Eesti ilm päriselt suuteline on. Kuigi soe suvi on paljude jaoks meeldiv, siis lõõmav päike toob kaasa ka omajagu ohte – tihedamini juhtub minestamist ja päikesepistet. Kuidas suvi tervena üle elada, õpetab Südameapteegi

  Loe edasi...

 • Apteeker soovitab: kuidas õiget ja tõhusat päikesekreemi valida?

  Südameapteegi farmatseut Ethel Jamnes annab ülevaate sellest, kuidas päikesekreemi korrektselt kasutada ning mille järgi õiget toodet üldse leida.

  Loe edasi...

 • 10 asja, mida jaanipühade väljasõiduks apteegikotti pakkida

  Jaanipühadel ootavad paljusid peresid ja sõpruskondi ees väljasõidud. Lisaks söögi-joogi kraamile on tark pakkida kaasa mõned kõige olulisemad tervisetooted – sääsetõrjevahendist antiseptikuni. 

  Loe edasi...

 • Terve suve apteek sinu kodus

  Millised kosmeetika- ja esmaabikaubad võiksid kuuluda suvisesse reisikotti? Millised tervisetooted teevad puhkusele mineku muretuks?

  Loe edasi...

 • Video : 10 nõuannet õietolmu allergia leevendamiseks

  10 lihtsat nõuannet, kuidas kevadist allergiat leevendada.

  Loe edasi...

 • Grillihooaja kõhuhädad – kuidas neid ennetada ja leevendada?

  Aasta kõige valgema päeva tähistamist planeeritakse pikalt ette – kuhu minna, mida teha ja millega lauda katta. Põhjalik kava ei välista toiduga liiale minekut.

  Loe edasi...

 • Kogu tõde pigmendilaikudest

  Mis tekitab pigmendilaike ning kuidas neid ravida või ennetada. Apteeker selgitab. 

  Loe edasi...

 • Hooajaline allergia – mis see on ning kuidas seda ennetada ja ravida?

  Miks tekib allergia? Mis on allergia sümptomid? Kuidas eristada allergiat külmetusest? Apteeker selgitab.

  Loe edasi...