Südamega kingitus: haruldast haigust põdeva Kuldari jõulusoov on olla perega kodus

Südamega kingitus: haruldast haigust põdeva Kuldari jõulusoov on olla perega kodus

Kas teadsid, kui tore ja tubli poiss on 7-aastane Kuldar? Meie teame. Samuti teame me Kuldari ja tema pere jõulusoovi, mida saad aidata täita, kui osaled Südameapteegi heategevuskampaanias. 

Kuldar on pidanud olema pikalt haiglas, sest tal on kaasasündinud geneetiline haigus, mille esinemissagedus on vaid üks viiekümnest tuhandest. Üliharuldlast geenihaigust põdeva lapse jõulusoov on pealtnäha lihtne - olla oma pere juures kodus. Kuid nii ravimid kui ka tema hoolduseks vajalikud vahendid nõuavad perelt igapäevaselt suuri väljaminekuid, mida haigekassa paraku ei kata. 

Selleks, et poiss saaks olla kodus, vajab ta hoolduseks mitmeid abivahendeid nagu aspiraatorit, ambukotti, bakterifiltreid, niisutusfiltreid, trahheakanüüle, trahheostoomi puhastusplaastreid, gastrostoomi süstlaid, haavaloputuslahust, haavapatju, see loetelu on pikk.

Kuldaril on kõike seda vaja, sest ta ei saa ise süüa ega neelata. Ta hingab trahheostoomi ehk hingetorusse tehtud hingamisava abil ning vajab ööpäevaringset hooldust. Toitmiseks on talle paigaldatud maosond. Veel mõni aeg tagasi oli vajalik Kuldarit toita ravitoiduga, kuid praegu on ta juba täielikult üle läinud kodutoidule. 

Tubli poisi pere oskab kõige sellega osavalt toimetada, aga kõik see igapäevaselt endale koju muretseda on väga kallis ja pere vajab abi. Haiglast kodusele hooldusele saamiseks aitabki TÜ Kliinikumi Lastefond heade annetajate toel igakuiselt perel katta abi- ja hooldusvahendite kulusid.

Detsembris saab teha oma annetuse TÜ Kliinikumi Lastefondile kõigis Südameapteegi apteekides ning Südameapteek paneb omalt poolt raha juurde.

TÜ Kliinikumi Lastefondi ja Südameapteegi heategevuskampaanias saab annetusi teha kõigis Südameapteekides läbi kassade läheduses asuvate tagasiside terminalide, valides annetuse summa (2, 5 või 10€). See lisatakse ostukorvi summale ja kliendi poolt annetatud summa laekub Südameapteegile. Südameapteegi raamatupidamine teeb detsembri kuu lõppedes kokkuvõtte annetatud summadest ning kannab üle TÜ Kliinikumi Lastefondile, lisades omalt poolt täiendavalt 2500 eurot. Lastefond edastab annetatud summa abivajavale perekonnale.

Kui Sa jõulukuul Südameapteeki ei satu, võid head teha ka meie e-apteegis www.sudameapteek.ee või Lastefondi annetuskontole

Kokku toetatakse heategevuskampaaniaga kolme last, kelle ravi haigekassa ei kata ning kelle pere majanduslik olukord ei võimalda ravimeid vajalikus koguses soetada.

Vaata lähemalt  https://www.lastefond.ee/toetame/ravimite-soetamist/

Seotud postitused
  1. Heategu, mis muudab mõne lapse jaoks kõike Heategu, mis muudab mõne lapse jaoks kõike
  2. Tee elumuutev kingitus ja toeta haruldasi haigusi põdevaid laps Tee elumuutev kingitus ja toeta haruldasi haigusi põdevaid laps Detsembris kogub Südameapteek koostöös TÜ Kliinikumi Lastefondiga annetusi kolmele haigele lapsele, kelle haigus on sedavõrd haruldane, et haigekassa nende ravi piisavalt ei toeta ja mille eest tasumine käib perele üle jõu.