Pigmendilaigud – miks tekivad, kuidas ennetada ja ravida

Pigmendilaigud – miks tekivad, kuidas ennetada ja ravida

Päikesesest tekkinud tederetäpid tähendab, et nahk on tootnud üleliigselt melaniini. Uurime miks need tekivad ja kuidas neid ravida

Ultraviolettkiirgus võib põhjustada nahal ootamatuid ja kosmeetiliselt häirivaid pigmendilaike. Seda nimetatakse hüperpigmentatsiooniks, mis tähendab, et liigse päikesekiirguse tõttu toimub nahas melaniini ületootmine. Melaniini ülesanne on kaitsta meie nahka ultraviolettkiirguse eest. Pigmendilaigud esinevad laikudena, mis tunduvad kui suured tedretäpid ning võivad tekkida kõikjale kehapiirkonnale, mis on päikesele avatud. Need võivad olla nii väiksemad laigud, justkui tedretäpid, kui ka suuremad tumedamad piirkonnad kehal.

Hüperpigmentatsiooni põhjused :

  • Päikesekiirgus – peamine tegur
  • Geneetiline eelsoodumus (70%-l perekondlik esinemine)
  • B12-vitamiini ja foolhappe puudus
  • Vanus
  • Hormonaalsed tegurid – rasedus, hormonaalsed kontratseptiivid
  • Põletikujärgne hüperpigmentatsioon tekib pärast naha vigastust, sageli pärast põletust või põletikulist nahahaigust, nagu akne, psoriaas, ekseem jm.

Ravi ja ennetamine.

Ravivõimalused:

Pleegitavate omadustega ravikreemid, keemiline koorimine, IPL (intensiivne pulseeriv valgus) ravi, päikesekaitse.

Pleegitavad ained, millest kogu maailmas peetakse kõige efektiivsemaks türosinaasi inhibiitorit hüdrokinooni. Kasutatakse kombinatsioonis tretinoiiniga, mis soodustab hüdrokinooni penetratsiooni. Aselaiinhape toimib selektiivselt hüperaktiivsetele melanotsüütidele, seda on lubatud kasutada ka raseduse ajal. Lisaks kasutatakse ka arbutiini, resortsinooli derivaati ja koji hapet – aspergillus seente ainevahetusprodukti, mis pärsib melaniini sünteesi. Ravikreeme tuleb kasutada järjest vähemalt 6 kuud.

Ehkki pigmendihäirete ravi võimalusi on erinevaid, ei ole need siiski ühtmoodi tõhusad ja ohutud. Enamus kaasajal kasutatavaid toimeaineid on töötatud välja seene melaniini sünteesi eest vastutava ensüümi toel (see on olnud teadlastele kättesaadav). Siiski ei ole need aktiivained osutunud alati piisavalt efektiivseteks inimese nahal.

Beiersdorf´i labori teadlastel õnnestus peale pikaaegset uurimistööd töötada välja komponent, mis on suuteline pärssima tõhusalt ja kiiresti inimese pigmenti moodustava ensüümi tegevust. Sellest saavutusest lähtuvalt töötati välja ainulaadne, innovaatiline hooldussari, mis sobib kõigile foto- ja nahatüüpidega inimestele.

Eucerin Anti-Pigment sari 

Kasuta e-apteegis sooduskoodi "SA-EUCERIN20" ja saa 20% soodustust Eucerin Anti-Pigment sarjale. Kehtib kuni 15.03

Eucerini uus Anti-Pigment sari vähendab tõhusalt hüperpigmentatsiooni ja ennetab selle taasteket ning on loodud spetsiaalselt ühtlase ja särava naha heaks. Sarjas on neli toodet – seerum, päevakreem, öökreem ja korrektor. Kõik 4 toodet sisaldavad uut, efektiivset, tõhusat ja patenteeritud koostisainet tiamidooli, mis mängib põhilist rolli melaniini sünteesi pidurdamisel. Kliiniliselt ja dermatoloogiliselt on tõestatud, et see innovatiivne aine vähendab tumedaid pigmendilaike ja takistab nende taasilmumist ning uuendab naha välimust. 

Kliinilised uuringud on näidanud mõõdetavat hüperpigmentatsiooni vähenemist 12-nädala jooksul. Esimesed tulemused on nähtavad kahe nädala pärast ja paranevad pidevalt jätkusuutlikul kasutamisel.

Eucerini tiamidooli sisaldavad tooteid on väga tõhusad. Lisaks neid on optimaalne ja samas ohutu kasutada 4 korda päevas. Tulemuse säilimise võtmeks on pidev hooldus ning regulaarne kasutamine.

Anti-Pigment duaalseerum. Tiamidooli ja kontsentreeritud hüaluroonhapet sisaldav kahekordse toimega seerum ühtlase ja särava naha heaks. Toode imendub kiiresti, kergelt lõhnastatud, mitterasvane ning kerge konsistentsiga. Kandke kord päevas (hommikul või õhtul) puhastatud näole, kaelale ja dekolteele. Vajutage dosaatori ülaosa keskele, tagamaks, et kasutate mõlemat seerumit ühepalju. Toote esmakordsel kasutamisel võib olla vajalik vajutada kolm-neli korda, et seerum välja tuleks.

Anti-Pigment päevakreem SPF30. Niisutav päevakreem UVA ja UVB kaitsega ühtlase, särava naha heaks. Toode imendub kiiresti ning on kergelt lõhnastatud. UVA ja UVB filtritega niisutav päevakreem (SPF30) pakub tõhusat kaitset päikese eest ja vähendab võimalust päikese põhjustatud pigmendilaikude tekkeks. Kandke hommikuti hoolikalt puhastatud näole, kaelale ja dekolteele ning masseerige õrnalt naha sisse.

Anti-Pigment öökreem. Taastav öökreem ühtlase ning särava naha heaks. Kreem on kergelt lõhnastatud ja mitterasvane. Lisaks toode sisaldab ka dekspantenooli – toimeainet, mis toetab teadaolevalt öist naha taastumist. Kandke õhtuti hoolikalt puhastatud näole, kaelale ja dekolteele. Masseerige õrnalt naha sisse.

Anti-Pigment Spot korrektor. Tiamidooliga lokaalne aplikaator, mis pakub täppislahendust väikestele hüperpigmenteerunud piirkondadele. Nahk paistab ühtlasem. Kasutage vähemalt üks kord päevas (hommikul või õhtul) hästi puhastatud nahal.

Eucerin Anti-Pigment toodetel on väga hea nahataluvus ning need on  dermatoloogiliselt ja kliiniliselt testitud.

Seerum tõhustab päeva- ning öökreemide efekti märgatavalt. Eucerin Anti-Pigment  korrektor on spetsiaalselt loodud selleks, et hajutada üksikuid, väikeseid murekohti. Need kaks toodet toimivad hästi koos, kuid peaksite päeva jooksul kasutama maksimaalselt nelja tiamidooli sisaldavat toodet. Võite kasutada ühte hommikul, kasutades seejärel päevakreemi SPF 30 ja teist õhtul, kasutades seejärel Eucerin Anti-Pigment öökreemi, või võite kasutada mõlemaid üheaegselt, kasutades seejärel sobivat päeva- või öökreemi. Kui kasutate mõlemat korraga, kasutage kõigepealt seerumit, seejärel korrektorit ning lõpuks sobivat hooldustoodet.

Seotud postitused
  1. Päikesepõletus – kuidas seda leevendada? Päikesepõletus – kuidas seda leevendada? Mida määrida nahale kui on tekkinud päikesepõletus? Kui kiiresti päikesepõletus kaob? Mis on päikeseallergia?
  2. Milline SPF on ikka õige? Päikesekreemi valimine Milline SPF on ikka õige? Päikesekreemi valimine SPF number iseloomustab eelkõige kaitset UVB-kiirguse eest. See näitab, kui kaua võib päikese käes viibida päikesepõletust saamata. 
  3. Mis on UV-indeks? Mis on UV-indeks? UV-indeks ehk ülemaailmne päikese ultraviolettkiirguse indeks väljendab mõõdetavat või prognoositavat päikese ultraviolettkiirguse (UV-kiirgus) kogust või intensiivsust konkreetses kohas konkreetsel päeval. 
  4. Kuidas päikesepõletust ennetada? Kuidas päikesepõletust ennetada? Ka suhteliselt vähese päikesega põhjamaal tasuks vähemtundliku nahaga inimesed kasutada tugevama kaitsefaktoriga kreemi ja mitte ainult suvel, vaid juba ka kevadel.
Tootesoovitused
Küsi apteekrilt