Suveapteek vanaemadele ja vanaisadele

Suveapteek vanaemadele ja vanaisadele

Enne suve tulekut tuleks ülevaadata suveapteek. Kas kõik vajalikud tervisetooted on olemas ka maakodus? Millised tervisekaubad peaksid vanaema, vanaisa koduses apteegis olemas olema?

Suvi tähendab paljudele maakodudesse kolimist, rohkemat väljas viibimist ja külaskäike. Rõõmsa meelega hooaja alustamiseks on praegu paras hetk oma suveapteek kokku komplekteerida.

 • Kõige olulisem on üle vaadata oma krooniliste haiguste ravimite varud ja vajadusel nende retsepte pikendada. See välistab probleemid kaugel suvilas viibides, kus esmatasandi arstiabi ei pruugi kergelt kättesaadav olla.

Vanuse kasvades ja osade ravimite tõttu muutub nahk välismõjurite osas tundlikumaks ja seetõttu tuleb naha hooldusele suuremat tähelepanu pöörata. Päikese käes olemiseks tuleks valida väiksema ultraviolettkiirgusega aeg ja vältida õuesviibimist vahemikus 11-15.

 • Pool tundi enne välja minemist kanda peale tugeva päikesekaitsefaktoriga vahend.

Selga võiks panna heledad nahka katvad rõivad ning laia äärega peakate.

Kuna elu jooksul väheneb naha niiskussisaldus ja palavate ilmadega kaotame vett higistamise teel, tuleb rohkem vedelikku tarbida. Puhta vee tarbimine soodustab seedimist, aitab vererõhku alandada ja kehatemperatuuri reguleerida. Tarbitava vee kogus on individuaalne, kuid 6-8 klaasi puhast vett võiks eakam inimene proovida päeva peale ära tarbida.

 • Kui päikesepõletus on siiski tekkinud, aitab ärritunud kohta rahustada aaloed või teepuuõli geel/kreem. Valu korral vastunäidustuste puudumisel võtta suukaudset paratsetamooli.
 • East tingitud veesisalduse langus organismis väljendub õrnas ja kuivas nahas. Aiatööde käigus on pindmised vigastused kerged tekkima, mistõttu võiksid antiseptikum, haavageel, -sidemed ja -plaastrid alati käepärast olla.
 • Nahk on keha suurim organ, mis puutub eriti suvel kokku vahelduva temperatuuri, niiskuse, tuule ja keemiliste ainetega. Sellepärast olgu apteegikotis ka üks hea niisutav kreem. Valikute rohkuses aitab selgust tuua apteeker.
 • Suvi ajab liikvele ka putukad. Et ennast hammustusejärgsest sügelemisest säästa, on olemas üsna efektiivsed putukatõrjevahendid. Leia sobiv pulk, aerosool või kreem lähimast apteegist.
 • Kihelelustunnet aitavad leevendada suukaudne allergiatablett ja pealemääritav hüdrokortisoonisalv. Ärritust vähendab ka teepuuõli.
 • Kuna suvel on toidulaud mitmekesisem, külluslikum ja sageli eksootilisem, on oht seedevaevuste tekkeks. Seetõttu võiks suvine apteegikott endas sisaldada aktiivsütt, seedeensüüme ja gaasirohtu. Kõhuprobleemide vältimiseks pidada piiri raskesti seeduvate ja uudsete toiduainetega ja tarbida kas üldse mitte või mõõdukas koguses alkoholi.

Suvine reisiapteek koostatud ja apteekriga konsulteeritud- nüüd võib muretult suvemõnusid nautima asuda!

Loe lisaks:

Autor: Kadri Sirkas, proviisor

Seotud postitused
 1. Terve suve apteek sinu kodus Terve suve apteek sinu kodus Millised kosmeetika- ja esmaabikaubad võiksid kuuluda suvisesse reisikotti? Millised tervisetooted teevad puhkusele mineku muretuks?
 2. 7 asja, mis peavad olema tudengi apteegikarbis 7 asja, mis peavad olema tudengi apteegikarbis Ukse ees on uus kooliaasta ja uus ülikooliaasta. Noored pakivad kohvreid, et kolida teise linna või hoopiski teise riiki. 
 3. Viis nippi, mida järgides aitad lapsel sügishooajal terveks jääda Viis nippi, mida järgides aitad lapsel sügishooajal terveks jääda Kooliaasta on täistuuridel hoo sisse saanud ja lapsed veedavad senisest enam oma aega siseruumides. Ja sama lihtsalt kui käest kätte liiguvad pliiatsid või raamatud, levivad hõlpsasti ka pisikud ja viirused. Kuidas oma lapse immuunsust turgutada ning
 4. Suvel suvilasse! Proviisor juhendab, mis peaks koduapteegis kaasas olema Suvel suvilasse! Proviisor juhendab, mis peaks koduapteegis kaasas olema Suve saabudes veedetakse üha aina enam aega suvilas ning seetõttu tasub üle kontrollida, millised apteegikaubad on maakodus olemas ning mida võiks veel juurde osta. Südameapteegi proviisor Kerli Vahar annab nõu.
Tootesoovitused
 1. MEZYM 10 000 TBL 10000+7500+375TÜ N10 GASTRORESISTENTNE
  MEZYM 10 000 TBL 10000+7500+375TÜ N10 GASTRORESISTENTNE
  Käsimüügiravim

  Toimeaine / Koostis
  Lipasum Amylasum Proteasum

  3,10 €
 2. PRONTOSAN HAAVAGEEL 30ML
  PRONTOSAN HAAVAGEEL 30ML

  Toimeaine / Koostis
  Süstevesi, glütserool, hüdroksüetüültselluloos, jt

  15,11 €