Suvel suvilasse! Proviisor juhendab, mis peaks koduapteegis kaasas olema

Suvel suvilasse! Proviisor juhendab, mis peaks koduapteegis kaasas olema

Suve saabudes veedetakse üha aina enam aega suvilas ning seetõttu tasub üle kontrollida, millised apteegikaubad on maakodus olemas ning mida võiks veel juurde osta. Südameapteegi proviisor Kerli Vahar annab nõu.

Suvel maakodusse või väljasõidule minnes on kõige olulisem kaasa haarata igapäevaselt kasutatavad retseptiravimid ning muud regulaarselt võetavad rohud. Kui kellelgi peres esineb allergia, tuleks kindlasti kaasa võtta ka allergiavastased ravimid. Igaks juhuks võiks reisides kotti pista ka mõne valuvaigisti, mis aitaks valude või palaviku korral.

Haavad, kõhuprobleemid, päikesepiste ja putukahammustused

Suvilas aia- või majapidamistöid tehes pole haruldane, et raskest tööst tekivad villid või väiksemad nahavigastused. Selle puhuks tasub kaasa võtta erinevaid haavahooldustooteid, näiteks antiseptilise lahuse haavade puhastamiseks, erinevas suuruseid plaastreid ning sidemed haava katmiseks.

Lisaks võivad aeg-ajalt suvilas ette tulla erinevad kõhuprobleemid. Selle jaoks tasub kaasas hoida söetablette, mis aitavad nii kõhulahtisuse kui ka toidumürgituse korral. Kui liigsest lihasöömisest aga kõht kinni läheb, tasub peale süüa värskeid marju, puuvilju ning juua piisavalt vett.

Ilusate ilmadega tuleks kindlasti kaasa pakkida ka päikesekaitsekreem. Sageli võib kreemi uuesti peale kandmine aiatöid tehes ununeda, mistõttu võib tekkida päikesepõletus. Selle jaoks on mõistlik suvilasse kaasa võtta ka põletustele mõeldud jahutav geel. Lisaks võiks ennetavalt mõelda õhtul saabuvatele tüütutele putukatele, kelle hammustuste järel võib nahk vajada ka erihoolt. Selle jaoks on samuti olemas spetsiaalseid geele, kuid nahka aitab rahustada ka aaloe geel.

 

Seotud postitused
 1. Päikesepõletus – kuidas seda leevendada? Päikesepõletus – kuidas seda leevendada? Mida määrida nahale kui on tekkinud päikesepõletus? Kui kiiresti päikesepõletus kaob? Mis on päikeseallergia?
 2. Milline SPF on ikka õige? Päikesekreemi valimine Milline SPF on ikka õige? Päikesekreemi valimine SPF number iseloomustab eelkõige kaitset UVB-kiirguse eest. See näitab, kui kaua võib päikese käes viibida päikesepõletust saamata. 
 3. Mis on UV-indeks? Mis on UV-indeks? UV-indeks ehk ülemaailmne päikese ultraviolettkiirguse indeks väljendab mõõdetavat või prognoositavat päikese ultraviolettkiirguse (UV-kiirgus) kogust või intensiivsust konkreetses kohas konkreetsel päeval. 
 4. Suveapteek vanaemadele ja vanaisadele Suveapteek vanaemadele ja vanaisadele Enne suve tulekut tuleks ülevaadata suveapteek. Kas kõik vajalikud tervisetooted on olemas ka maakodus? Millised tervisekaubad peaksid vanaema, vanaisa koduses apteegis olemas olema?
Tootesoovitused
 1. ASEPT SPRAY 100ML
  ASEPT SPRAY 100ML

  Toimeaine / Koostis
  Tsetüülpüridiinkloriid

  • -11%
  Special Price 3,75 € Regular Price 4,19 €
 2. UNA SÖETABLETID 260MG N10
  UNA SÖETABLETID 260MG N10

  Toimeaine / Koostis
  Aktiveeritud süsi

  0,66 €
 3. LORATIN TBL 10MG N30
  LORATIN TBL 10MG N30
  Käsimüügiravim

  Toimeaine / Koostis
  Loratadinum

  • -20%
  Special Price 9,21 € Regular Price 11,51 €
 4. MEDRULL PLAASTER ALOE VERA N20+10
  MEDRULL PLAASTER ALOE VERA N20+10

  • -20%
  Special Price 2,60 € Regular Price 3,27 €