Nüüd saab reisiapteegi tellida teisele poole lennujaama turvaväravaid

Nüüd saab reisiapteegi tellida teisele poole lennujaama turvaväravaid

Komplekteeri apteegikott enne reisi e-apteegis ja telli tooted Lennujaama turvaalas olevasse Südameapteeki või küsi nõu kohapealt.

Kaval nipp, kuidas reisimine mõnevõrra lihtsamaks teha, on uudne võimalus komplekteerida apteegikott enne reisi e-apteegis ja tellida tooted Tallinna Lennujaama Südameapteeki.

Muretu reisimise huvides tuleks Südameapteegi e-apteegi proviisori Aleksandr Sei sõnul mõelda oma terviseprobleemide ennetamisele aegsasti ja kõik vajalikud preparaadid kaasa võtta. „Reisiapteegi planeerimisel ja ettetellimisel ei ole vaja pead vaevata, kui mõni kreemitopsik on ettenähtust suurem või pihustav ninasprei jääb lennukile lubatavasse plastkotti pakkimata – need saab pärast turvakontrolli apteegist kätte,“ räägib Sei ja lisab, et lennujaamaapteegi külastamine tagab kindlustunde ka juhuks, kui reisikohver peaks kaduma minema. Õiged ravimid on siis ju käsipagasis ja võõrsil igal juhul võtta.

Mida reisile kaasa võtta?

Reisiapteegi sisu oleneb suuresti sihtkohast ja reisitüübist. Millega täpsemalt juba enne reisi arvestada, saab kerge vaevaga küsida apteekritelt näiteks e-apteegi keskkonnas.

Südameapteegi e-apteegi proviisor Aleksandr Sei soovitab juba enne reisi tutvuda põhjalikult eesootavate tingimustega. „Abiks on Terviseameti koduleht, kust leiab nii vaktsineerimissoovitused riikide kaupa kui ka informatsiooni reisimisega seotud nakkushaiguste kohta. Milliseid ja kui palju ravimeid võib eri riikidesse kaasa võtta, saab lugeda Ravimiameti koduleheküljelt.“

Eksootilistesse ja kehvade hügieenitingimustega sihtkohtadesse minemisel soovitab proviisor eelnevalt läbida ka probiootikumide kuuri, mis tugevdab immuunsüsteemi ja aitab ennetada kõhuhädasid. „Piisava kaitse tekkimiseks tuleks kuuri teha kahe-kolme nädala jooksul enne reisi.“

Sõltumata sihtkohast peaks reisiapteek kindlasti sisaldama igapäevaseid retseptiravimeid, valu vaigistavaid ja palavikku alandavaid tablette, erinevaid plaastreid ja haavapuhastusvahendeid, kõhulahtisusevastast preparaati, nohuravimit ja antiseptilist geeli või salvrätikuid, et igas olukorras oleks võimalus käsi puhastada. „E-apteegis on mitmesuguseid antsipetilisi vedelikke, mis pole mõeldud ainult naha, vaid ka haavade puhastamiseks,“ räägib Sei. Ta soovitab siiski tähele panna, et kui haavade puhastamiseks mõeldud antiseptikut sobib ka nahapuhastamiseks kasutada, siis nahapuhastuseks mõeldud toode haavadele ei sobi ja võib kahjustada kudet.

Nii nagu soojamaareisile, tuleb päikesekaitse kaasa võtta ka suusakuurorti. Igal juhul tuleks apteegikotti pista allergiaravimid, sest isegi kui teil pole allergiat kunagi esinenud, võib mõni putukahammustus kehale ärritavalt mõjuda. Neil, keda lennuki-, laeva- või bussisõit kergesti iiveldama ajab, soovitab e-proviisor Aleksandr Sei kaasa pakkida ka looduslikud ingveriekstrakti kapslid.

Seotud postitused
 1. Päikesepõletus – kuidas seda leevendada? Päikesepõletus – kuidas seda leevendada? Mida määrida nahale kui on tekkinud päikesepõletus? Kui kiiresti päikesepõletus kaob? Mis on päikeseallergia?
 2. Milline SPF on ikka õige? Päikesekreemi valimine Milline SPF on ikka õige? Päikesekreemi valimine SPF number iseloomustab eelkõige kaitset UVB-kiirguse eest. See näitab, kui kaua võib päikese käes viibida päikesepõletust saamata. 
 3. Mis on UV-indeks? Mis on UV-indeks? UV-indeks ehk ülemaailmne päikese ultraviolettkiirguse indeks väljendab mõõdetavat või prognoositavat päikese ultraviolettkiirguse (UV-kiirgus) kogust või intensiivsust konkreetses kohas konkreetsel päeval. 
 4. Kuidas päikesepõletust ennetada? Kuidas päikesepõletust ennetada? Ka suhteliselt vähese päikesega põhjamaal tasuks vähemtundliku nahaga inimesed kasutada tugevama kaitsefaktoriga kreemi ja mitte ainult suvel, vaid juba ka kevadel.
Tootesoovitused
 1. COMPLIFLORA FAMILY CAPS N10
  COMPLIFLORA FAMILY CAPS N10

  Toimeaine / Koostis
  Piimhappebakterite ja pärmiseente eluskultuurid

  8,84 €
 2. LIVOL EXTRA INGVER TBL N90
  LIVOL EXTRA INGVER TBL N90

  Toimeaine / Koostis
  Ingverijuur

  9,67 €
Küsi apteekrilt