La Roche-Posay Toleriane Sensitive tundlikule nahale

January 1, 2019

Nii üllatav, kui see ka ei tundu, pole „tundlik nahk“ nahatüüp selle sõna otseses mõttes. Tegelikult võib nahatundlikkust esineda kõigi nahatüüpide korral.

Nii üllatav, kui see ka ei tundu, pole „tundlik nahk“ nahatüüp selle sõna otseses mõttes. Tegelikult võib nahatundlikkust esineda kõigi nahatüüpide korral alates teismeliste aknele kalduvast rasusest nahast kuni kuiva ja küpse nahani.

Mis põhjustab nahatundlikkust

Peamine põhjus seisneb naha kaitsemehhanismi talitluse häiretes. Tervet nahka katab kaitsebarjäär, mida nimetatakse hüdrolipiidkihiks: see toimib kilbina, mis ei lase bakteritel ega ärritajatel sügavamatesse nahakihtidesse tungida. See kaitsebarjäär aitab säilitada ja hoida nahas niiskust ning etendab ka tähtsat osa naha tugevuse, elastsuse ja eelkõige heaolutunde säilitamisel.

Tundlikus nahas on see kaitsekiht aga nõrgenenud, mis tähendab, et nahk on väga vastuvõtlik igasugustele lisaainetele ning õhutemperatuuri ja -niiskuse kõikumisele.

Kui nahk puutub liiga palju kokku bakterite, ärritajate ja keskkonnatingimuste muutustega, tunneb see end ohustatuna ning hakkab edastama ohusignaale, mis tekitavad punetust ning kuumavat ja torkivat tunnet.

Tundlik nahk eri aastaaegadel

Tundlikule nahale teevad head stabiilsed, aga halba muutlikud olud. Kõige raskem aeg on kevad ja sügis, sest siis on ilm väga ettearvamatu. Nõrga kaitsekihi ja ülitundlike närvilõpmetega nahk ei suuda kohaneda kiiresti muutuva õhutemperatuuri ja -niiskusega, mis ainult süvendavad tundlikkust.

Tundlik nahk eri vanuses

Pikaajalised füsioloogilised muutused võivad tugevasti mõjutada nahatundlikkust.

Beebiiga

Kuna beebide naha kaitsekiht on alles kujunemisjärgus, on see punetusele ja ärritusele väga vastuvõtlik. Mis puutub kosmeetikatoodetesse, siis mida vähem neid kasutada, seda parem.

Puberteet

Et tulla toime aknele kalduva rasuse nahaga, kasutavad teismelised sageli tugevatoimelisi näopuhastustooteid ja -koorijaid, mis kahjustavad naha loomulikku kaitsekihti ning muudavad naha ülitundlikuks.

Rasedus ja menopaus

Hormonaalhäired mõjutavad rasueritust ning see võib omakorda nõrgestada naha kaitsekihti. Kuna samad hormoonid mõjutavad ka naha veresoonte võrgustikku, võivad hormoonitaseme muutused süvendada õhetust ja punetust.

Vananemine

Aastate möödudes toimuvad nahas teatud muutused. Rasunäärmete talitlus aeglustub ning epidermis ja dermis muutuvad õhemaks. Vananev nahk, mis on sageli kuiv ja mille kaitsekiht on tihti nõrgenenud, on eriti vastuvõtlik välisärritajate suhtes.

Nahatundlikkus pole sageli silmnähtav

Isegi asjatundjatel on tihti keeruline nahatundlikkust diagnoosida ja seda ühel lihtsal põhjusel: nahatundlikkust määratletakse selle järgi, mida inimene tunneb, mitte selle alusel, mida arst oma silmaga näeb.

Näiteks naistele on tundlik nahk murettekitav igapäevane probleem. Keskkonnatingimused, toit või igapäevased nahahooldustooted võivad tekitada torkivat või tulitavat tunnet, kirvendust või punetust.

Nahaarst võib aga täheldada, et tundlik nahk on vaid kergelt punetav või kuiv, kuid üldjoontes terve väljanägemisega.

Kas nahatundlikkusele on lahendust

 • Teadmised ja kogemused: mikrobioom ja prebiootikumid
 • Kas naha mikrobioom ja tundlikkus on omavahel seotud?

On teada, et tundliku naha kaitsekiht on nõrgenenud ja selline nahk on paljudele teguritele (saaste, sobimatud kosmeetikatooted jne) vastuvõtlikum. Samuti on teada, et naha kaitsekihi moodustavad nii füüsiline kui ka mikroobne barjäär (mikrobioom). Seepärast arvatakse, et naha mikrobioom ja tundlikkus on omavahel tihedalt seotud.

Isegi kui naha kaitsekiht on taastunud, aga mikrobioom ei ole tasakaalus, tekivad tundlikkusilmingud alati uuesti. Naha täielikuks taastamiseks ja paremaks kaitsmiseks peab tugevdama mikrobioomi.

Mis on prebiootilised nahahooldustooted

Prebiootilised nahahooldustooted sisaldavad toimeaineid, mis on bakteritele heaks toiduallikaks. Need annavad naha mikrofloorale energiat ning toetavad bakterite kasvu ja valgusünteesi.

Miks on prebiootilised dermokosmeetikatooted tundliku naha jaoks olulised

Tundliku naha kaitsekiht on muutunud, mis tähendab, et selle mikrobioom on teistsugune. Seepärast on nahk tavaliste mõjurite suhtes tundlikum ja peab neid kahjulikuks, mis viib omakorda ebamugavustunde ilminguteni. Koos füsioloogilise kaitsekihiga tuleb taastada ka mikroobne barjäär, et tagada nahale täielik kaitse.

Prebiootiliste dermokosmeetikatoodete kasutamine aitab taastada mikroobset kaitsekihti, sest need edendavad heade bakterite kasvu ja mitmekesisust.

Toleriane Sensitive  kreem tundlikule nahale

Toleriane sensitive on niisutav prebiootiline nahahooldustoode, mis leevendab isegi väga õrna naha, näiteks beebide naha tundlikkust.

Miks võib öelda, et Tolerian Sensitive on prebiootiline nahahooldustoode

Lisaks La Roche-Posay kuumaveeallika veele, mille ainulaadsesse koostisesse kuuluvad mineraalsoolad ja mikroelemendid, sisaldab toleriane sensitive oligoelementide, süsiniku ja aminohapetega toimeaineid. See kõik on bakteritele heaks toiduallikaks.

La Roche-Posay Toleriane Sensitive kreem tundlikule nahale

 • Pakub kohest leevendust
 • [glütseriin] tagab niisutuse 48 tunniks ning taastab ja kaitseb naha kaitsekihti. (7%)
 • Glütseriin niisutab ja pehmendab nahka, aidates vähendada selle veekadu.
 • [niatsiinamiid] leevendab tõhusalt neurogeenset põletikku, võideldes silmale nähtamatute tundlikkusilmingutega. Pärsib kiiresti sügelust tekitavaid bioloogilisi mehhanisme. Samuti aitab taastada naha kaitsekihi. (2%) tundlikule nahale sobiv sisaldus.
 • Vähendab tundlikkust
 • [keramiidid] taastavad ja kaitsevad naha füüsilist kaitsekihti
 • [La Roche-Posay kuumaveeallika vesi] + [mikroelemendid/süsinik/aminohapped]
 • Tasakaalustavad naha mikrobioomi
 • Rahustab ja kaitseb
 • [La Roche-Posay termaalvesi] rahustab nahka ja leevendab nahaärritust.

Toleriane sensitive sisaldab 73% ärritust leevendavat termaalvett (toode sisaldab ainult termaalvett). Tänu suurele seleeni- ja mikroelementide sisaldusele toimib La Roche-Posay termaalvesi prebiootikumina, toites naha mikrobioomi ning kaitstes naha kaitsekihti ärritajate eest.

Tõhusus tõestatud beebidel ja lastel*

 • sobib beebidele ja lastele
 • dermatoloogiliselt, pediaatriliselt ja oftalmoloogiliselt kontrollitud*
 • allergeenide suhtes katsetatud
 • ei sisalda lõhnaaineid
 • ei sisalda alkoholi
 • sobib tundlikule nahale
 • ei tekita nahatundlikkust, ärritust ega vistrikke
 • Niisutav ja kerge konsistents, mis sobib kõigile.

*katseprotokoll. Katserühm: 32 beebit vanuses 3–36 elukuud, 31 last vanuses 3–12 eluaastat, esindatud kõik nahatüübid, kõigil tundlik nahk (vanemate hinnangul). Kasutamine: nelja nädala jooksul kaks korda päevas (hommikul ja õhtul) näol ja kaelal.

Toleriane hooldav näopesuvahend - ebamugavus- ja kuivustunde vastu.

Toleriane Soin Lavant õrn pesukreem on tõhus näopuhastustoode, mis sisaldab ainult üht puhastavat toimeainet, et selle maha loputamisel ei muutuks tundlik nahk kuivaks ega ärrituks.

 • Dermatoloogiliselt ja oftalmoloogiliselt kontrollitud, allergeenide suhtes katsetatud, sobilik tundlikule nahale, tundlikele silmadele ja kontaktläätsekandjatele. Ei tekita vistrikke. Ei sisalda seepi, lõhna –ega säilitusaineid.

Tõhusa ja leebe koostisega näopesuvahend sisaldab ühte puhastavat ning nelja rahustavat ja nahka kaitsvat toimeainet.

 • [kokobetaiin] Looduslikku päritolu puhastav toimeaine, mis on väga leebe ja enamasti hästi talutav ka tundlikul nahal, puhastab eriti tõhusalt, kuid ei kuivata ega ärrita nahka. Piisab kõigest ühest puhastavast toimeainest. Kokobetaiin 2730 on hästi talutav nii täiskasvanutel kui ka lastel ja beebidel. Selle kasutamine koguses, mida on uuritud ja mis on heaks kiidetud, ei tekita naha tundlikkust ega ärritust.
 • [La Roche-Posay termaalvesi] Hoolitseb naha eest tänu rahustavatele, kaitsvatele ja antioksüdantsetele omadustele.
 • [niatsiinamiid] [pantenool] + [keramiidid + glütseriin]
 • Tänu mõnusalt piimjale konsistentsile säilitab see naha loomuliku niiskus- ja lipiidisisalduse ning aitab ühtlasi tugevdada ja taastada naha kaitsekihti.

Loe ka neid:

Autor: La Roche-Posay esindaja Eestis Signe Soldan

 

Tootesoovitused