Viis lihtsat tervisenippi, mida iga mees peaks teadma - Südameapteek

01.02.2023

Viis lihtsat tervisenippi, mida iga mees peaks teadma

Proviisor Pärtel Relve 5 lihtsat tervisenippi meestele.

Nipp number üks

Mees peab trenni tegema!

Kuigi tervis ei eelda kehalist aktiivsust mitte ainult meestelt, on vähene liikumine ja nõrgad tüvelihased hüppelauaks tervele hordile mehi vaevavatele terviseprobleemidele, nagu näiteks depressioon, väsimus, seljavalu, diabeet, potentsihäired jpm.

Treenitud keha võib päästa ka lähedase tervise, kui hädaolukorras peaks tekkima vajadus jala abi järele joosta või näiteks pereliige tulekahjust välja kanda.

Kõige parem on, kui õnnestub leida trenn, mis tõesti huvi pakub, aga abiks on seegi kui lihtsalt enda liikumist suurendada, näiteks õhtuti jalutamas käia või paar peatust varem bussi pealt maha tulla.

 

Nipp number kaks

Jälgi kui sageli tarbid alkoholi!

Eestis on alkoholi kuritarvitajate seas mehi üle kuue korra rohkem kui naisi. Kuigi täieliku karskluse vajadus tervislikult elamiseks on vaieldav, kahjustad siiski ilma igasuguse kahtluseta oma tervist, kui iga päev õlut jood.

Kui tarbid liigselt alkoholi, siis esimeste asjadena häirub võime rahulikult magada ja kaine peaga positiivses meeleolus püsida, samuti tekivad vistrikud ja liighigistamine.

Vähemalt kolm päeva nädalas peaksid olema täiesti alkoholivabad ja suuremad alkoholi kogused kui üks liiter õlut peaks jääma erandlikeks.

 

Nipp number kolm

Külmal ajal kanna mütsi!

Kuigi moetrendid on alati muutumas, kipuvad meeste soengud olema siiski lühemad kui naistel. See tähendab, et ilma mütsita talvel välja minnes ei jää mehel naha ja külma õhu vahele peaaegu mitte mingit isolatsiooni.

Pea katmine on tervise seisukohalt olulisem kui näiteks kinnaste kandmine, sest just pea kaudu hajub kõige suurem osa inimese kehasoojusest. Kuigi ilma mütsita külma trotsimine võib näida mehisena, ei ole kuigi mehine tervitada uut päeva tatise nina, kahjustatud juuste ja peavaluga.

 

Nipp number neli

Lase traumadel paraneda!

Paljud mehed teevad igapäevaselt füüsilist tööd ning sellega käib kaasas suurem traumade oht. Sageli ei vaja ära löödud käsi või väänatud jalg tõsist meditsiinilist sekkumist, aga traumast tuleneva valu vaigistamiseks ei tohiks kergekäeliselt valuvaigisteid võtta, eriti kui on plaan töötegemist jätkata.

Valu aitab haiget kohta meeles pidada ja mõjutab juba alateadlikult töövõtteid, nii et vigane koht paremini taastuda saaks. Vaigistades valu võid eneselegi märkamatult trauma hullemaks teha ja hädast, mis oleks muidu kiirelt paranenud, saab krooniline probleem.

 

Nipp number viis

Ära häbene nõu küsida!

Mehed ei kipu vaevuste üle kurtma. Sageli minnakse professionaali jutule alles siis, kui enam mitte midagi muud üle ei jää. Selleks ajaks on terviseprobleemide lahendamine sageli keerukam kui olnuks kohe alguses, esimeste sümptomite ilmnemisel.

Kui miski teeb muret, mine julgelt arsti või apteekri jutule, kes Sulle meeleldi head nõu annavad.

Aeg-ajalt võiks käia arsti juures ja lasta enda tervis üle kontrollida isegi siis, kui millegi üle kurta ei olegi.

Loe lisaks:

Autor: Pärtel Relve, proviisor

Tootesoovitused

Sarnased postitused:

  •  Ortoosid - sinu abimehed igapäevaelus

    Ortoosid - sinu abimehed igapäevaelus

    Loe rohkem

  • Kuidas liigeste probleeme ennetada ja leevendada?

    Kuidas liigeste probleeme ennetada ja leevendada?

    Loe rohkem

  • Oomega-3 ja oomega-6 rasvhapped tasakaalu

    Oomega-3 ja oomega-6 rasvhapped tasakaalu

    Loe rohkem

  • Millised vitamiinid ja toidulisandid aitavad kaasa kaalulangusele ning treenimisele?

    Millised vitamiinid ja toidulisandid aitavad kaasa kaalulangusele ning treenimisele?

    Loe rohkem

Vaata kõiki