Sulge

Logi sisse

Kiireks sisenemiseks

Kui teil on kliendikaart, mis ei ole ID-kaardi põhine siis palume teil digikonto loomiseks pöörduda Südameapteeki.
Menüü
SüdameapteekUudisedTeadmatus ei ole õndsus – kontrolli enda rindade tervist

Teadmatus ei ole õndsus – kontrolli enda rindade tervist

Loen hiljem
Rinnavähi-ennetuskampaania-PlacentActiv-Sydameapteek

Mai on rinnavähi varajase avastamise kuu ning Eesti Vähiliit, Südameapteek ja Placent Activ kutsuvad ühiskampaaniaga naisi kontrollima oma rindade tervist.

Näitleja Inga Lunge ja laulja Daniel Levi Viinalass aitavad nii plakatitel kui ka sotsiaalmeedias edasi anda sõnumit „Teadmatus ei ole õndsus“ ehk mida varem haigus diagnoositakse, seda paremad on ravitulemused.

Ostes maikuus Südameapteegist Placent Activ sarja juuksehooldustooteid, toetad Eesti Vähiliitu. Iga ostetud Placent Activ tootelt läheb toetuseks 1€.

Kõikide Placent Activ sarja toodete ostjate vahel loosib Südameapteek iga nädal välja 20 Placent Activ kinkekomplekti (kampaaniatingimused).

Rinnavähi varajase avastamisega on võimalik oluliselt ravitulemusi parandada

Enamikus arenenud riikides maailmas toimuvad rinnavähi sõeluuringuid juba pikka aega.

„Rinnavähi varajase avastamisega on võimalik oluliselt ravitulemusi parandada ja vähendada suremust sellesse raskesse haigusesse. Seetõttu on äärmiselt oluline rindade tervisele tähelepanu pöörata ning lisaks enesevaatlusele osaleda rinnavähi varajase avastamise sõeluuringus, mida Eestis juba 2002. aastast korraldatakse,“ ütles Eesti Vähiliidu juhatuse esimees Maie Egipt.

Südameapteegi turundusjuhi Mari Sumbergi sõnul haigestub vähiregistri andmetel Eestis igal aastal rinnavähki ligi 800 inimest.

„Koos meile kõigile tuntud Inga ja Danieliga soovime, et naised ei oleks teadmatuses ega sulgeks probleemi ees silmi. Kahtluse korral peaks kindlasti pöörduma arsti poole, et oma rindade tervist kontrollida,“ ütles Sumberg.

Naise tervise eest hoolitsemisel on oluline roll ka meestel

„Mitte vähem oluline ei ole meeste roll naiste tervise eest hoolitsemisel. Kampaaniaga kutsume mehi üles julgustama ja toetama oma naisi, et nad jälgiksid oma rindade tervist regulaarselt,“ lisas Südameapteegi turundusjuht.

Placent Activi esindaja Aljona Gorbatškova märkis, et hirmust võimaliku diagnoosi ees hakatakse haigusega tegelemise asemel seda sageli vältima ning arsti poole pöördumist edasi lükkama.

„Meestel on suurepärane võimalus olla hoolivad kaaslased, sest rinnavähi kontroll võib silmad avada õigel ajal. See annab võimaluse haigusest paraneda,“ lisas Gorbatškova.

Lisainfo rindade tervise kontrolli ja rinnavähi sõeluuringu kohta

Lisainformatsiooni rindade tervise ja rinnavähi sõeluuringu kohta saab Eesti Vähiliidu kodulehelt aadressil: http://cancer.ee/a/rinnavahk/.

Et võimalikult varakult avastada rindade tervise probleeme, siis on oluline, et naised alates 20ndast eluaastast kontrolliksid oma rindade tervist regulaarselt ka ise. Kuidas rindade tervist ise kontrollida, saab lugeda siit http://cancer.ee/a/enesevaatlus/

Heategevuskampaania koostööpartner Placent Activ

Placent Activ juuksehooldussari pidurdab juuste väljalangemist ja kiirendab nende kasvu. Sari on Eesti apteekides saadaval juba enam kui 10 aastat. Eesti Vähiliiduga seob Placent Activi ka varasem edukas koostöö.

Sulge

Toote tagasiside