AQUACEL AG FOAM KLEEP HAAVASIDE 10CMX10CM N10

Abivahend

51,82 €

5,18 €/tk

Toote ost on võimalik soodustingimustel vastava retsepti olemasolul, toote soodustingimustel ostmiseks sisenege palun retseptimüügi keskkonda

Piirhind €44.5

Haigekassa 50% soodustusega €29.57

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega -

Retseptiravimite soodustuste kohta leiate infot siit


Ravimivorm / pakend
SIDE
Kogus pakendis
N10

NB! Ravimeid ei osteta tagasi ning neid saab apteeki tagastada vaid hävitamiseks.

Hoiatus!

Tähelepanu! Tegemist on ravimiga. Enne tarvitamist lugege tähelepanelikult pakendi infolehte. Kaebuste püsimise korral või kõrvaltoimete tekkimisel pidage nõu arsti või apteekriga.

NB! Ravimeid ei osteta tagasi ning neid saab apteeki tagastada vaid hävitamiseks.

Hoiatus!

Tähelepanu! Tegemist on ravimiga. Enne tarvitamist lugege tähelepanelikult pakendi infolehte. Kaebuste püsimise korral või kõrvaltoimete tekkimisel pidage nõu arsti või apteekriga.
Tootetutvustus, otstarve
AQUACEL® Ag vahtplaastrite ja haavasidemete sarja kuuluvad steriilsed Hydrofiber® tehnoloogial põhinevad silikooniga vahthaavasidemed, mis koosnevad veekindlast polüuretaanist väliskihist ja mitmekihilisest imavast padjast; kleepplaastril on lisaks ka liimuv silikoonääris.

Mitmekihiline imav haavaside koosneb polüuretaanvahu kihist ja haavaga kontaktis olevast pinnast, mis on valmistatud Hydrofiber tehnoloogial põhineval mittekootud materjalist (naatriumkarboksümetüültselluloos). Haavasideme Hydrofiber tehnoloogial põhinev haavaga kontaktis olev kiht sisaldab 1,2% (massi%) hõbedaioone. Vahthaavasidemes sisalduv hõbe tapab mitmesuguseid haavabaktereid ning aitab vähendada haavainfektsiooni ohtu.Välimine kilekiht moodustab viiruste ja bakterite levikut takistava veekindla barjääri, mis kaitseb haava väliste saastajate eest, vähendades nakkusohtu, eeldusel et side on terve ega leki. Ühtlasi aitab kile piirata sidemesse imendunud haavaeritise aurustumist. Haavasideme sees olev vahtmaterjal ja Hydrofiber imavad hulgaliselt haavaeritist ja baktereid. Haavaga kokku puutuv Hydrofiber-pind tekitab pehme ja sidusa geeli, mis liibub tihedalt haava pinnale, hoiab haavas niisket keskkonda (mis toetab organismi tervenemisprotsessi) ja aitab eemaldada surnud kude (autolüütiline haavapuhastus), kahjustamata seejuures kudesid. Sideme mitteliimuv haavaga kontaktis olev kiht võimaldab sidet eemaldada haava minimaalselt traumeerides. Tootesarja kuuluvatel kleepplaastritel on silikoonääris, mis tagab plaastri kindla ja nahasõbraliku kinnituse ning aitab vältida haava traumeerimist plaastri eemaldamisel.

AQUACEL Ag vahthaavasidet võib kasutada alussidemena või pealissidemena. Seda võib kasutada nii iseseisvalt kui ka koos teiste haavahooldustoodetega. Samuti saab sellest lõigata arsti soovituse järgi vajaliku kuju ja suurusega tükke. Kleepplaastri lõikamisel võib selle kinnitamiseks vaja minna täiendavat teipi. AQUACEL Ag vahthaaavsideme kilekate kaitseb haava bakteriaalsete ja veres leiduvate viiruslike patogeenide eest (nt HI- ja hepatiidi viirus), eeldusel et side on terve ega leki. Selle sideme kasutamine ei hoia ära ega anna tagatist AIDSI või hepatiidiviiruse ülekandumise vastu.

Näidustused: Meediku järelevalve all ja vastavalt kasutamisõpetusele võib AQUACEL Ag vahtsidemeid kasutada nii krooniliste kui ka värskete haavade hoolduseks, näiteks: haavad, milles on tekkinud infektsioon või mille infektsioonirisk on kõrgenenud; teise astme põletushaavad; diabeetilised jalahaavandid, säärehaavandid (venoosse staasi haavandid, arteriaalsed haavandid ja mitmesuguse päritoluga säärehaavandid) ning lamatised/haavandid (pindmised ja sügavad); operatsioonihaavad; traumaatilised haavad; veritsusele kalduvad haavad, näiteks need, millele on tehtud mehaaniline või kirurgiline haavapuhastus; eksudaadiga onkoloogilised haavad, näiteks fungoidsed nahakasvajad, fungoidne kartsinoom, naha metastaas, Kaposi sarkoom ja angiosarkoom.

Kasutamisjuhised
Kasutamine: 1. Mitte kasutada, kui toote steriilne vahetu sisepakend on kahjustatud. 2. Haavakoha ettevalmistamine ja puhastamine: Enne haavasideme asetamist haavale puhastage haavakoht sobiva haavapuhastusvahendiga ja kuivatage haava ümbruse nahk. 3. Haavasideme ettevalmistamine ja haavale asetamine: a. Valige sellise kuju ja suurusega haavaside, mille keskel paiknev imamispind (kleepäärisega ümbritsetud ala) on haavast 1 cm suurem. b. Eemaldage haavaside steriilsest pakendist, hoidudes sõrmedega puudutamast haavaga kokkupuutuvat osa ja kleepplaastri puhul ka liimpinda. Kleepplaastri kasutamisel eemaldage kattepaber. c. Hoidke haavasidet haava kohal ja seadke haavasideme keskpunkt kohakuti haava keskosaga. Katke haav haavasidemega. Kleepplaastri kasutamisel siluge liimuv ääris vastu nahka. d. Kui haavasidemel puudub kleepääris või kui kleepplaastrit on väiksemaks lõigatud, tuleb selle kinnitamiseks kasutada sobivat kinnitussidet või -plaastrit. e. Kehaosadel (nt kand või ristluu), millele haavasideme paigaldamine on raskendatud, võib kasutada erikujulisi kleepplaastreid. f. Pärast haava sidumist kõrvaldage jäägid. 4. Haavasideme eemaldamine: a. Haavasidet tuleb vahetada, kui selleks tekib kliiniline näidustus (nt leke, veritsus või valu tugevnemine). Maksimaalne soovituslik pealhoidmisaeg on kuni seitse päeva. b. Haava tuleb sobiva sagedusega puhastada. c. Haavasideme eemaldamiseks vajutage õrnalt nahka ja tõstke haavasideme serv ettevaatlikult üles. Jätkake, kuni kõik servad on lahti võetud. Tõstke haavaside ettevaatlikult haava pealt ära ja kõrvaldage see kehtiva korra kohaselt.

Koostisosade loetelu
1,2% (massi%) hõbedaioone ja naatriumkarboksümetüültselluloos

Hoiatused ja ettevaatusabinõud
Tähelepanu! Vastunäidustused: AQUACEL Ag vahthaaavsidet ei tohi kasutada inimeste puhul, kellel on tekkinud allergiline reaktsioon või esineb tundlikkus sideme või selle koostisainete suhtes. Steriilsus on garanteeritud vaid juhul, kui pakend on terve või enne kasutamist avamata. Toode on mõeldud ainult ühekordseks kasutamiseks ja seda ei tohi kasutada korduvalt. Korduvkasutamisel võib suureneda infektsiooni või ristsaastumise oht. Toote füüsilised omadused ei pruugi enam olla optimaalsed ettenähtud otstarbe täitmiseks. Arstid jt tervishoiutöötajad peaksid teadma, et hõbedat sisaldavate haavasidemete pikaajalise ja korduva kasutamise kohta eriti lastel ja vastsündinutel on väga vähe andmeid. Organismi loomuliku paranemisprotsessi käigus võib haavast eemalduda surnud kude (autolüütiline haavapuhastus), mistõttu pärast paari esimest sidemevahetust võib tunduda, et haav on suurenenud. Kui täheldate ärritust (punetus, põletik), matseratsiooni (naha valgeks tõmbumine) või hüpergranulatsiooni (liigliha moodustumine), pidage nõu meedikuga. Haavasideme vahetamisel tuleb kontrollida haava seisundit: (1) kas leidub infektsioonile viitavaid nähte (tavalisest tugevam valu, veritsus, haava ümbritsevate kudede kuumenemine/punetus, haavaeritis), (2) kas haava värvus ja/või lõhn on muutunud, (3) kas on märgata muid ootamatuid sümptomeid (nt matseratsioon või hüpergranulatsioon). Näidustuse korral tuleb rakendada asjakohaseid abistavaid meetmeid (nt kasutada venoossete jalahaavandite hooldamisel astmelist rõhksidet või lamatiste hooldamisel survet leevendavaid meetmeid). Diabeetiliste jalahaavanditega patsientide puhul tuleks tagada veresuhkru hoidmine normi piirides ning rakendada asjakohaseid toetavaid abinõusid.

AQUACEL Ag vahthaavasidemed ja -plaastrid on kuulutatud vastavaks MR-ohutuse nõuetele, lähtudes USA Materjalide Katsetamise Ühingu (ASTM International) terminoloogiast (F2503-08). Standardpraktika meditsiini- jm toodete märgistamiseks, mis kinnitab nende ohutust magnetresonantskeskkonnas.

Säilitamistingimused
Hoida toatemperatuuril (10-25ºC / 50-77ºF), kuivas.

Seadme ja pakendi sisu
Hõbedat sisaldav silikooniga vahthaavaplaaster

Tootja või tootja volitatud esindaja
Linus Medical OÜ, Foorumi ärikeskus, Narva mnt. 5, 10117, Tallinn, Eesti. Tel +372 6619855. Fax +372 6619854, infoEE@linusmedical.com.

Päritoluriik
USA.