Tervisenõuanded


 • Kui hääl on kähe ja kurk on valus?

  Kui hääl on kähe ja kurk on valus?

  Mis oleks, kui suudaksime kurguvalu mure hõlpsalt lahendada, umbes nagu raadio häälestamine?

  Loe edasi...
 • Atoopiline dermatiit: kuidas saada aru, et tegemist on nahapõletikuga?

  Atoopiline dermatiit: kuidas saada aru, et tegemist on nahapõletikuga?

  Nahakuivusel ja sügelusel võib olla mitu süüdlast – kuiv õhk, külmad ilmad, sage kätepesu või vähene niisutamine. Kui kuivus ja kihelus on ka hästi hoolitsetud nahal visad kaduma, võib nahka vaevata hoopis atoopiline dermatiit ehk nahapõletik.

  Loe edasi...
 • Koroonaviiruse antikehad

  Koroonaviiruse antikehad

  Haigustekitaja (nt viiruse või bakteri) sattumisel organismi käivitub kaitsereaktsioon, kus valged verelibled hakkavad tootma antikehasid, mis seovad end haigustekitaja külge. Nii aktiveerub immuunsüsteem, et hävitada võõras viirus või bakter. Kui sama haigustekitaja satub organismi uuesti, suudavad spetsiaalsed mälurakud juba kiiresti reageerida.

  Loe edasi...
 • Aegunud tableti mõju on ettearvamatu

  Aegunud tableti mõju on ettearvamatu

  Pole haruldane, kui antibiootikumikuurist jääb paar tabletti üle või retseptiga saadud kreemituub ei saagi jäägitult tühjaks. Ravimijääke ja aegunud ravimeid ei tohi vistata tavaprügi sisse, vaid tuleb viia kohalikku ohtlike jäätmete kogumispunkti või lähimasse apteeki.

  Loe edasi...
 • Pühadeaja kõhumured  – kuidas neid ennetada ja leevendada?

  Pühadeaja kõhumured  – kuidas neid ennetada ja leevendada?

  Jõululaud vanemate ning vanavanemate juures, jõululõuna kolleegidega ja sõpradega. Heast ja paremast lookas lauad soodustavad ülesöömist. Pühadeaegne söömine oli vanadele eestlastele rituaalse tähendusega.

  Loe edasi...
 • Tee elumuutev kingitus ja toeta haruldasi haigusi põdevaid laps

  Tee elumuutev kingitus ja toeta haruldasi haigusi põdevaid laps

  Detsembris kogub Südameapteek koostöös TÜ Kliinikumi Lastefondiga annetusi kolmele haigele lapsele, kelle haigus on sedavõrd haruldane, et haigekassa nende ravi piisavalt ei toeta ja mille eest tasumine käib perele üle jõu.

  Loe edasi...
 • Milline kaitsemask valida ja kuidas maski kasutada

  Milline kaitsemask valida ja kuidas maski kasutada

  Kaitsemaski kandmine aitab kaasa piisknakkuse teel viiruse leviku vähendamisele, eriti oluline on selle kasutamine avalikes ruumides nagu näiteks ühistransport, pood, apteek, meditsiiniasutused, kus on viirusse nakatumise oht kõige suurem.

  Loe edasi...
 • Eesnääre ja eesnäärme suurenemine

  Eesnääre ja eesnäärme suurenemine

  Eesnääre on meestel suhteliselt väike organ. See paikneb põie all häbemeluu taga pärasoole ees. Kuna eesnääret läbivad nii põiest väljuv kusiti kui ka munanditest alguse saavad seemnejuhad, on eesnäärmehaiguste korral mõjutatud nii uriini väljutamine kui ka mehe viljakus ja seksuaalsus.

  Loe edasi...
 • Ripsmekasvu soodustav seerum Placent Activ Milanolt

  Ripsmekasvu soodustav seerum Placent Activ Milanolt

  Pikad ja tihedad ripsmed lihtsalt tõmbavad tähelepanu. Need muudavad pilgu ilmekamaks ning aitavad kaasa harmoonilise tasakaaluni jõudmisele. Osadele meist on sellised ripsmed looduse poolt kaasa antud, teised peavad leppima sellega mis on või otsima erinevaid võimalusi, kuidas saavutada soovitud tulemus. Ripsmetušš, ripsmepikendused või ripsmeseerum on mõned võimalikud variandid.

  Loe edasi...
 • Vabane aknest apteegikosmeetikaga

  Vabane aknest apteegikosmeetikaga

  Mis on peamised akne probleemid ja kuidas neid saaks ära lahendada Novaclear Green Akne kosmeetika abil?

  Loe edasi...