Tervisenõuanded

Blog Category
 • Antigeeni kiirtest – millist valida?

  Antigeeni kiirtestid on juba pikka aega olnud Eesti turul ning praegu võib leida palju erinevaid teste. Kuidas valida õiget antigeeni kiirtesti ning mille alusel langetada otsus?

  Loe edasi...

 • Kuidas liigeste probleeme ennetada ja leevendada?

  Kõik teavad, et liikumine on kasulik, kuid vahel võib ootamatu koormus tuua kaasa liigeste valu või turse. Mida teha, et liigeste probleeme ennetada ja leevendada?

  Loe edasi...

 • Efektiivseks stressileevenduseks tuleks magneesiumiga koos tarbida üht olulist vitamiini

  Stressil on meie argielus halb kuulsus. Keegi ei taha stressis olla, aga sageli enamus on. Samas aitab teatud määral pinget motiveerida, annab ajendi tegutseda ja eesmärgile jõuda, aga pikalt seda siiski taluda ei tasuks. Kuidas siis stressiga toime tulla?

  Loe edasi...

 • Viis asja, mis suvisesse koduapteeki lisada unustatakse

  Soojade suveilmade tulekuga käiakse sageli apteegis päikesekreemi ja sääsetõrjevahendi varusid täiendamas. Lisaks neile soovitab Südameapteegi proviisor Karoli Patte aga tähelepanu pöörata ka nii mõnelegi üllatavale toodetele, mis suvises koduapteegis suureks abiks on.

  Loe edasi...

 • Milline SPF on ikka õige? Päikesekreemi valimine

  Õige SPF numbriga päikesekaitsekreem tagab selle, et nahk saab jumekaks ja pruuniks nahakahjustusi tekitamata. Mis on SPF? Mis on UV-indeks? Kuidas valida õige päikesekreem? 

   

  Loe edasi...

 • Mida teha putuka hammustuse korral?

  Ilusate suveilmadega naudib iga eestimaalane võimalikult palju looduse keskel viibimist. Selle mõnusa plaani võivad aga täielikult rikkuda putukad, kelle hammustused ja torked ebameeldivusi ning teinekord ka eluohtlikke seisundeid tekitavad.

  Loe edasi...

 • 10 asja, mida jaanipühade väljasõiduks apteegikotti pakkida

  Jaanipühadel ootavad paljusid peresid ja sõpruskondi ees väljasõidud. Lisaks söögi-joogi kraamile on tark pakkida kaasa mõned kõige olulisemad tervisetooted – COVID-19 kiirtestist päikesekreemini. 

  Loe edasi...

 • Miks tekib pohmell ja kuidas seda leevendada?

  Läksid peol joogiga liiale? Miks tekib pohmell ja kuidas seda leevendada, selgitab Südameapteegi proviisor Olesja Kuznetsova.

  Loe edasi...

 • Apteeker selgitab: miks tekib põiepõletik ja kuidas sümptomeid leevendada?

  Põiepõletik ehk tsüstiit on üks sagedasemaid bakteriaalseid haigusi nii lastel kui täiskasvanutel. Südameapteegi proviisor Ave Niidu selgitab, miks põiepõletik tekib ning kuidas sellest tingitud sümptomeid leevendada.

  Loe edasi...

 • Mäluprobleeme on võimalik ajutreeninguga ennetada!

  Südameapteegi proviisor Kerli Vahar selgitab, millest võivad tekkida mäluprobleemid ja kuidas neid ennetada.

  Loe edasi...

 • Mida varuda apteegist sünnitusjärgseks perioodiks?

  Mida on vaja varuda sünnitusjärgseks perioodiks emale ja lapsele? Nõuandeid jagab Südameapteegi proviisor Iti-Ingris Sei.

  Loe edasi...

 • Mis on suurenenud pigmentatsioon ehk hüperpigmentatsioon?

  Suurenenud pigmentatsioon ehk hüperpigmentatsioon tekib tavaliselt päikesevalgusega kokku puutuval nahal – näol, kaelal, dekolteel ja kätel ning on seetõttu nähtavam ka kõrvalolijatele. Selle lokalisatsiooni tõttu tekitab hüperpigmentatsioon kosmeetilisi probleeme ja vähendab oluliselt inimese elukvaliteeti.

  Loe edasi...

 • Suuhügieeni ABC: kuidas oma hammaste eest õigesti hoolitseda?

  Südameapteegi proviisor Ave Niidu annab nõu, kuidas oma suuhügieeni eest õigesti hoolt kanda.

  Loe edasi...

 • Ravimteed – millal ja miks neid tarbida?

  Milliste tervisemurede korral ravimtaimeteest abi saab ning mis juhul peaks siiski ravimitele lootma, selgitab Südameapteegi proviisor Külli Teder.

  Loe edasi...

 • Uuring: Südameapteek on tänavune parima teenindusega apteek

  Eesti parima teenindustasemega apteek on Südameapteek, selgub uuringufirma Dive viiendat aastat läbi viidud apteekide valdkonnauuringust.

  Loe edasi...