Tervisenõuanded

Blog Category
 • Milline SPF on ikka õige? Päikesekreemi valimine

  Õige SPF numbriga päikesekaitsekreem tagab selle, et nahk saab jumekaks ja pruuniks nahakahjustusi tekitamata. Mis on SPF? Mis on UV-indeks? Kuidas valida õige päikesekreem? 

   

  Loe edasi...

 • Miks tekib pohmell ja kuidas seda leevendada?

  Läksid peol joogiga liiale? Miks tekib pohmell ja kuidas seda leevendada, selgitab Südameapteegi proviisor Olesja Kuznetsova.

  Loe edasi...

 • Apteeker selgitab: miks tekib põiepõletik ja kuidas sümptomeid leevendada?

  Põiepõletik ehk tsüstiit on üks sagedasemaid bakteriaalseid haigusi nii lastel kui täiskasvanutel. Südameapteegi proviisor Ave Niidu selgitab, miks põiepõletik tekib ning kuidas sellest tingitud sümptomeid leevendada.

  Loe edasi...

 • Mäluprobleeme on võimalik ajutreeninguga ennetada!

  Südameapteegi proviisor Kerli Vahar selgitab, millest võivad tekkida mäluprobleemid ja kuidas neid ennetada.

  Loe edasi...

 • Mida varuda apteegist sünnitusjärgseks perioodiks?

  Mida on vaja varuda sünnitusjärgseks perioodiks emale ja lapsele? Nõuandeid jagab Südameapteegi proviisor Iti-Ingris Sei.

  Loe edasi...

 • Mis on suurenenud pigmentatsioon ehk hüperpigmentatsioon?

  Suurenenud pigmentatsioon ehk hüperpigmentatsioon tekib tavaliselt päikesevalgusega kokku puutuval nahal – näol, kaelal, dekolteel ja kätel ning on seetõttu nähtavam ka kõrvalolijatele. Selle lokalisatsiooni tõttu tekitab hüperpigmentatsioon kosmeetilisi probleeme ja vähendab oluliselt inimese elukvaliteeti.

  Loe edasi...

 • Antigeeni kiirtest – millist valida?

  Antigeeni kiirtestid on juba pikka aega olnud Eesti turul ning praegu võib leida palju erinevaid teste. Kuidas valida õiget antigeeni kiirtesti ning mille alusel teha otsus?

  Loe edasi...

 • Suuhügieeni ABC: kuidas oma hammaste eest õigesti hoolitseda?

  Südameapteegi proviisor Ave Niidu annab nõu, kuidas oma suuhügieeni eest õigesti hoolt kanda.

  Loe edasi...

 • Ravimteed – millal ja miks neid tarbida?

  Milliste tervisemurede korral ravimtaimeteest abi saab ning mis juhul peaks siiski ravimitele lootma, selgitab Südameapteegi proviisor Külli Teder.

  Loe edasi...

 • Uuring: Südameapteek on tänavune parima teenindusega apteek

  Eesti parima teenindustasemega apteek on Südameapteek, selgub uuringufirma Dive viiendat aastat läbi viidud apteekide valdkonnauuringust.

  Loe edasi...

 • Kingi oma lähedastele tervist!

  Jõulud lähenevad tohutu kiirusega ning on viimane aeg hakata mõtlema, mida oma lähedastele kuuse alla poetada. Apteek pole küll esimene koht, mis kinkide ostmisele mõeldes pähe tuleb, kuid just vajalike tervisetoodete kinkimine näitab kallile inimesele, et tema heaolu läheb sulle tõeliselt korda. Millised tervisekaubad hästi kingikotti s

  Loe edasi...

 • Külm ilm kuivatab nahka! Mida teha?

  Jahedate ilmade saabumisega muutub paljude inimeste nahk kuivaks ja hakkab ketendama. Miks see nii on ja kuidas naha kuivust leevendada, selgitab Südameapteegi farmatseut Christyna Kuusik.

  Loe edasi...

 • Mis põhjustab meeste kiilanemist ja kas seda on võimalik peatada?

  Varajane kiilanemine meestel on laialt levinud probleem. Kiilanemist võivad põhjustada vale toitumine, stress või ravimid, aga ka geneetilised tegurid. Kuigi kiilanemist ei saa täielikult vältida, siis õigeagne ravi aitab seda vähendada. Südameapteegi proviisor Elen Nikker annab nõu.

  Loe edasi...

 • Tervisenõu meestele: mida teha, et infarktiriski vähendada?

  Infarkt on südamelihase verevarustuse häire, mida võib esineda nii naistel kui meestel. Paraku esinevad suuremad tervisekahjustused just meeste puhul. Kuidas saavad mehed infarktiriski vähendada, selgitab Südameapteegi proviisor Katrin Jeeger.

  Loe edasi...

 • Millist hoolitsust vajab kuiv ja lõhenenud nahk?

  Sügisilmad esitavad meie naha vastupanuvõimele suure väljakutse, mistõttu sagenevad sel perioodil mitmesugused nahamured, nagu näiteks kuivus ja nahalõhed. Millised probleemid nahka sügisel kimbutavad ning kuidas nendele muredele vastu astuda, räägib Medemise esteetilise meditsiini õde Liisa Raudmets.

  Loe edasi...