Tervisenõuanded


 • Õige nahahooldus säilitab naha tervise ja taastusvõime ka talvisel ajal

  Õige nahahooldus säilitab naha tervise ja taastusvõime ka talvisel ajal

  Nahahooldus on oluline igal aastaajal, kuid talvine nahahooldus peaks olema põhjalikum, läbimõeldum ja teadlikum. Talvisele naha eest hoolitsemisele peaks üle minema juba siis, kui ilmad veel väga külmad ei olegi. Kui muutub aastaaeg, muutuvad kohe ka naha vajadused. See, mis sobis suvel, ei pruugi talvel enam sobida ja vastupidi. Probleeme ennetada on ikka lihtsam kui tagajärgedega tegeleda.

  Loe edasi...
 • Hammaste lõikumise valu

  Hammaste lõikumise valu

  Lapse esimese hamba avastamine on põnev verstapost. Kuid avastusrõõm võib peagi asenduda pere magamata öödega, kuna lapsel lõikuvad hambad. Siiski on palju asju, mida saab teha lapse rahustamiseks ja ülejäänud pere rõõmuks.

  Loe edasi...
 • Covid-19 antigeeni kiirtesti läbiviimise juhend

  Covid-19 antigeeni kiirtesti läbiviimise juhend

  Südameapteegi proviisor Olesja Kuznetsova selgitab, kuidas tuleb õigesti teha Covid-19 antigeeni kiirtesti.

  Loe edasi...
 • Lahendus probleemile, mille all kannatab enamik naisi

  Lahendus probleemile, mille all kannatab enamik naisi

  Menstruatsioonieelsed meeleolumuutused on sedavõrd levinud, et neid peetakse naistelikkusega kaasas käivaks paramatuseks, kuid tegemist on loomulike tsükliliste muutuste mõningase kõrvalkaldega, mida saab edukalt leevendada.

  Loe edasi...
 • Ülevaade aknest - sümptomid, põhjused ja toimetulek

  Ülevaade aknest - sümptomid, põhjused ja toimetulek

  Acne vulgaris on tööstusriikides kõige levinum nahahaigus. See algab tavaliselt teismeeas, kui kehas toimuvad hormonaalsed muutused, ega pruugi kaduda isegi täiskasvanuks saades.
  Umbes 80–90% noortest on suuremal või vähemalt määral vistrikega hädas ning neist omakorda 20–30% pöördub abi saamiseks arsti poole. Samuti esineb aknet üha sagedamini täiskasvanutel, esmajoones naistel.

  Loe edasi...
 • Apteeker õpetab: millist maski valida?

  Apteeker õpetab: millist maski valida?

  Eesti poodides leidub sadu maske, mille seast on sageli raske endale kõige sobivamat ja õigemat valida. Südameapteegi proviisor Merilin Israel selgitab, mis on apteegis müüdavate maskide erinevused ning mille järgi endale maski valida.

  Loe edasi...
 • COVID-19 antigeeni kiirtesti tegemine koos 48h sertifikaadi väljastamisega

  COVID-19 antigeeni kiirtesti tegemine koos 48h sertifikaadi väljastamisega

  Südameapteek alustas COVID-19 antigeeni kiirtestide tegemist koos 48 tundi kehtiva sertifikaadi väljastamisega. Test peab olema tehtud kuni 48 tundi enne Eesti sisesel üritusel või tegevuses osalemist. COVID-19 enesetestimise läbiviimiseks apteegis peaks inimene planeerima kuni 20 minutit. Teenuse hind Südameapteekides on 21€.

  Loe edasi...
 • Detox – kas moeröögatus või vajalik terviseprotseduur?

  Detox – kas moeröögatus või vajalik terviseprotseduur?

  Detox on viimasel ajal erinevates terviseringkondades väga populaarne märksõna. Farmatseut Ethel Jamnes selgitab, millega tegu ning kas see ka tegelikult vajalik on.

  Loe edasi...
 • Farmatseut selgitab, kuidas reisimisel trombide teket ennetada

  Farmatseut selgitab, kuidas reisimisel trombide teket ennetada

  Bussi või lennukiga reisides tuleb tihti olla sundasendis ning sellises aeglustunud verevoolu tingimustes võib aktiveeruda trombide teke. Kuna reisimine hoogustub sügisilmade saabudes, kordab Südameapteegi farmatseut Ethel Jamnes üle trombide tekke põhjused ning jagab nõuandeid, kuidas neid reisimise ajal ennetada.

  Loe edasi...
 • Kuidas lemmiklooma tervist hoida?

  Kuidas lemmiklooma tervist hoida?

  Soojad ilmad lihtsalt kutsuvad õue jalutama, matkama ning loodust nautima. Veelgi enam naudivad väljas käimist ja värsket õhku meie neljajalgseid pereliikmeid. Õues käimisel ohustavad aga nii kasse, kui ka koeri mitmed terviseprobleemid. Südameapteegi proviisor Katrin Jeeger annab nõu, kuidas lemmikloomi putukate eest kaitsa ning milliseid apteegikaupu nende tarbeks koju varuda.

  Loe edasi...