ASKINA DRESSIL BORDER HAAVASIDE 7,5CMX7,5CM

Abivahend

4,67 €

4,67 €/tk

Toote ost on võimalik soodustingimustel vastava retsepti olemasolul, toote soodustingimustel ostmiseks sisenege palun retseptimüügi keskkonda

Piirhind €1.13

Haigekassa 50% soodustusega €4.1

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega -

Retseptiravimite soodustuste kohta leiate infot siit


Ravimivorm / pakend
HAAVASIDE

NB! Ravimeid ei osteta tagasi ning neid saab apteeki tagastada vaid hävitamiseks.

Hoiatus!

Tähelepanu! Tegemist on ravimiga. Enne tarvitamist lugege tähelepanelikult pakendi infolehte. Kaebuste püsimise korral või kõrvaltoimete tekkimisel pidage nõu arsti või apteekriga.

NB! Ravimeid ei osteta tagasi ning neid saab apteeki tagastada vaid hävitamiseks.

Hoiatus!

Tähelepanu! Tegemist on ravimiga. Enne tarvitamist lugege tähelepanelikult pakendi infolehte. Kaebuste püsimise korral või kõrvaltoimete tekkimisel pidage nõu arsti või apteekriga.
Tootetutvustus, otstarve
Atraumaatiline silikoonkattega vahtside kleepäärisega.

Näidustatud mõõduka eksudaadiga pindmiste ja sügavate haavade ravis, nagu lamatised, venoossed ja arteriaalsed jalahaavandid, diabeetilised jalahaavandid, I ja II astme põletused, doonorpinnad, naharebendid, sidumiseks keerulised piirkonnad.

Kasutamisjuhised
Puhastage haav tavalisel moel sobiva haavaloputuslahusega (nt Prontosan®). Kuivatage haavaümbruse nahk. Valige sobiva suurusega haavaside, mis kataks haava pinna täielikult ja ulatuks 2-3 cm üle haava servade. Eemaldage kattekile üks pool ning asetage side kleepuva poolega haavale. Samaaegselt teist kattekilet eemaldades fikseerige side siluvate liigutustega haavale. Askina® DresSil Border sidet võib kasutada venoossete haavandite korral koos arsti poolt määratud kompressioonraviga. Kehapiirkondades, kus side hästi paigal ei püsi, võib sideme kinnitada täiendava plaastri või kinnitussidemega. Sidemete vahetamise intervall sõltub haava seisundist ja eksudaadi kogusest. Sidet tuleks vahetada, kui side on eksudaadiga läbi imbunud: keskmiselt 2-3 päeva tagant või eriti suure eksudaadi korral iga 24 tunni tagant. Kui eksudaat lekib, tuleb side kohe ära vahetada. Sideme eemaldamise hõlbustamiseks kasutage haavaloputuslahust.

Koostisosade loetelu
Silikoonpinnaga polüuretaanvahtmaterjalist side silikoonist kleepäärisega.

Hoiatused ja ettevaatusabinõud
Ravi algstaadiumites võib haav mõõtmetelt suureneda. See on normaalne ja juhtub seetõttu, et haava servadelt eraldub surnud kude, mis annab võimaluse haava paranemiseks. Kui haava paranemine on takistatud haige üldisest kliinilisest seisundist põhjustatuna ja side toimib vähe või üldse mitte, on vajalik eelkõige üldise kliinilise seisundi ravi. Seetõttu, kui 4-6 nädala jooksul ravi Askina® DresSil Border sidemega ei ole andnud tulemusi, siis tuleb üldistest haavaravi põhimõtetest lähtuvalt algne diagnoos ja üldine ravi ümber hinnata.
Hoiatus! Ühekordseks kasutamiseks mõeldud seadme korduvkasutus kätkeb endas potentsiaalset ohtu patsiendile või kasutajale. See võib viia saastumiseni ja/või seadme funktsionaalse võimekuse häirumiseni. Seadme saastumine või funktsiooni häirumine võib tekitada patsiendile kahjustusi, haigestumist või surma.
Steriilne, juhul kui pakend on avamata või kahjustuseta.

Säilitamistingimused
Hoida jahedas ja kuivas kohas. Hoida otsese valguse eest. Hoida temperatuuril 5-25 ºC.

Seadme ja pakendi sisu
Haavaside 7,5 x 7,5 cm ümbrispakendis.

Tootja või tootja volitatud esindaja
B.Braun Hospicare Ltd., Collooney, Co.Sligo, Iirimaa. Maaletooja: B. Braun Medical OÜ, Pilvetee 8, 12618 Tallinn, Eesti.

Päritoluriik
Iirimaa