FOOLHAPPE TBL 400MCG N30

3,31 €


Toimeaine / Koostis
Foolhape
Toimeaine kogus
400 MCG
Ravimivorm / pakend
TBL
Kogus pakendis
N30

Tootetutvustus
Oluline vitamiin rasedatele.
Folica 400 µg

Foolhape (folaat) on veeslahustuv B-vitamiin, mis kergesti laguneb keetmisel ja küpsetamisel. Foolhapet leidub ainult köögiviljades, kõige suurem foolhappe sisaldus on tumerohelistes köögiviljades. Foolhape on vajalik valkude, nukleiinhapete ja punaste vereliblede tootmises. Seetõttu väljendub foolhappe puudus aneemiana.

Last ootavad ja rasedust planeerivad naised peaks kindlustama piisava foolhappe saamise, kuna foolhappe puudus raseduse alguses suurendab sünnidefektide (nagu näiteks neuraaltoru defekt) tekke riski. Päevane soovitatav foolhappe kogus fertiilses eas naistele (18–30-aastased) ning rasedatele on 400 mikrogrammi.

Folaat (foolhape) osaleb rakujagunemise protsessis ning aitab kaasa kudede kasvule organismis, aitab kaasa normaalsele vereloomele ja aminohapete sünteesile. Foolhape aitab kaasa homotsüsteiini normaalsele ainevahetusele.
Folica tabletid ei sisalda suhkrut, laktoosi, gluteeni.

Päevaseks tarbimiseks soovitatav kogus ning tarvitamisjuhised
Täiskasvanutele 1 tablett päevas. Tablett tuleb neelata tervelt piisava hulga vedelikuga.

Sisaldus päevase annuse kohta
Päevane annus 1 tablett sisaldab:
Foolhapet 400 µg 200 %*

* NRV- protsent päevasest võrdluskogusest täiskasvanutele

Koostisosade loetelu (allergiat või talumatust põhjustav koostisosa või abiaine märgitud TRÜKITÄHTEDES)
Stabilisaatorid ( difosfaat, polüvinüülpürrolidoon), paakumisvastased ained ( tselluloos, rasvhapete magneesiumisoolad, ränidioksiid), pterüülmonoglutamiinhape.

Hoiatused
Mitte ületada päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust. Toidulisandit ei kasutata mitmekesise, tasakaalustatud toitumise ega tervisliku eluviisi asendajana. Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Säilitamistingimused
Säilitada kuivas, toatemperatuuril

Netokogus
10,5 g / 30 tabletti

Tootja, pakendaja, turustaja
Tootja: Vitabalans OY, Varastokatu 8, FI-13500, Hämeenlinna. Maaletooja: Vitabalans Pharma OÜ, Hõbekuuse tee 26, 12111 Tallinn.

Päritoluriik
Soome