Kaunis kevadine aeg rõõmustab meid päikesekiirte ja tärkava loodusega. Umbes 150000 eestimaalasele on see aga keeruline aeg, kuna õitsevad taimed põhjustavad allergiat ja terviseprobleeme.

Haigus kulgeb tavaliselt hooajaliselt ja raskus varieerub aastast aastasse, sõltudes õietolmu allergeensusest, kontsentratsioonist, meteoroloogilistest tingimustest ja inimese enda ülitundlikkuse lävest.

Allergia põhilised sümptomid on:

  • sügelevad ja vesised silmad,
  • vesine nohu vedela ja läbipaistva sekreediga,
  • nina sügelemine ja ninakinnisus,
  • aevastamine,
  • astmaatiline ja vilisev köha,
  • harvemini nahalööve.

 

Kui tunned, et Sul esineb mõni eelmainitud sümptomitest ning ei ole kindel, kas tegemist on allergia või mõne muu haigusega, siis pöördu abi saamiseks lähimasse Südameapteeki. 

Südameapteegi kontaktid ja asukohad leiad siin: Apteegid.

Mitmed Südameapteegi apteegid on pälvinud ka "Allergialiidu tunnustatud apteek" märgise (apteekide nimekiri leitav allpool). Valitud Südameapteekide apteekrid on läbinud allergiate nõustamise põhjaliku koolituse ning nii tavaapteekides, kui e-apteegis on lai valik just allergikutele, ja sealhulgas Allergialiidu poolt tunnustatud, tooteid. Südameapteegi apteekrid pakuvad allergiate korral põhjalikku nõustamist ja sobilikke tooteid alates sümptomite leevendajatest ja ennetajatest, kuni inhalaatoriteni.

Allergikutele suureks abiks on Allergialiidu lehele loodud õietolmu seire, mille abil saad vaadata erinevates piirkondades lendleva õietolmu kontsentratsiooni.  

Tutvu ka toodetega, mis on saanud "Eesti Allergialiit tunnustab" märgise. 

 

Allergialiidu poolt tunnustatud apteegid: 

Harjumaa

Tartumaa

Pärnumaa

Saaremaa

Valgamaa

Ida-Virumaa

Järvamaa

Lääne-Virumaa

Põlvamaa