PARANIT SHAMPOON 200ML

20,35 €

101,75 €/l


Ravimivorm / pakend
SHAMPOON
Kogus pakendis
200ML

Tootetutvustus, otstarve
Peatäidest
Peatäi on väike tiivutu putukas, kes elab vaid juustes ning toitub verest. Peatäi kasutab liikumiseks 3 jalapaari, mis võimaldavad tal ennast juuste külge kinnitada. Täiskasvanud täi on 3-4 mm pikkune ja elab ligikaudu 30 päeva. Emane täi muneb selle aja jooksul 200 kuni 300 muna. Tingud kooruvad 7 päevaga ning saavad täiskasvanuks 10 päevaga. Toitudes eritavad täid peanahka sülge, mis võib põhjustada ülitundlikkuse reaktsiooni, mis väljendub tugeva sügeluse ja ärritusena. Diagnoos kinnitatakse läbi põhjaliku juuste läbivaatuse, mille käigus otsitakse täide või kergemini märgatavate tingude esinemist.
Paranit šampoonist
Paranit šampoon on kliiniliselt testitud ning tõestatult efektiivne täitõve ravimisel: selle topelttoimega koostis mitte ainult ei lämmata, vaid ka kuivatab peatäisid ja tinge. Lisaks on šampooni kasutamine mugav, kuna samaaegselt pestakse ka juukseid. Kuna Paranit šampoon ei sisalda putukamürke, ei kujune peatäidel selle koostisosade suhtes resistentsust.

Kasutamisjuhised
Kõik mida tegema peate, on allpool toodud juhiste samm-sammult järgimine.
Samm nr. 1: kontrollige peatäide olemasolu
Kasutage kaasas olevat peenepiilist täikammi, et põhjalikult kontrollida iga pereliikme juukseid, soovitatavalt päevavalguses. Ravige kõiki, kellelt leidsite peatäisid, samal päeval, et vältida taasnakatumist.
•Kuivi juukseid on lihtsam kontrollida.
•Esmalt kammige juukseid sõlmede eemaldamiseks, seejärel kontrollige juukseid salkhaaval.
•Kontrollige juuksejuuri, kõrvade taguseid ning kukalt - tihtipeale leitakse just nendest piirkondadest täisid ja tinge.
•Puhastage kamm peale iga kasutuskorda leiges seebivees, et vältida edasist nakatumist.
Samm nr. 2: kandke peale Paranit šampoon
Kandke kuivadele juustele ühtlaselt ja piisavas koguses Paranit šampooni. Hoolitsege selle eest, et katate kõik juuksed ja peanaha. Masseerige hoolikalt juurtest juukseotsteni, pöörates erilist tähelepanu kaelale ja kõrvade tagusele alale. Oodake 10 minutit. See on eduka ravi eesmärgil oluline.
200 ml = kuni 8 kasutuskorda, olenevalt juuste pikkusest. Samm nr. 3: lisage vett ja peske juuksed
10 minuti möödudes lisage juustele vahu tekitamiseks piisavalt vett. Peske ja loputage juukseid põhjalikult. Hoolitsege selle eest, et loputaksite kogu šampooni juustest välja.
Samm nr. 4: eemaldage täid ja tingud
Enne juuste kuivatamist kasutage peenepiilist Paranit täikammi, et eemaldada täid ja tingud.
1• Kammige märjad juuksed peenepiilise täikammiga.
2• Jaotage juuksed 4 sektsiooni: otsmikust kuklani ning seejärel ühest kõrvast teiseni. Pikkade juuste puhul võite iga sektsiooni patsi siduda.
3• Töödelge iga sektsiooni, eraldades väikesed juuksesalgud sedasi, et peanahk oleks nähtav.
4• Kammige iga juuksesalku, alustades peanahale võimalikult lähedalt.
5• Kammi kasutades eemaldage iga leitud täi ja/või ting.
6• Iga tinguvaba juuksesalk tuleks asetada ühele küljele.
7• Vältimaks mistahes taasnakatumist, puhastage kamm peale iga juuksesalku vatipadjakese või -palliga ning kammige alati suunaga pealaelt allapoole. Samm nr. 5: korrake ravi 7 päeva möödudes
Korrake ravi 7 päeva möödudes, korrates samme 1 kuni 4. See tagab täide elutsükli täieliku katkemise. Sedasi likvideeritakse ka mistahes tingud, kes on koorunud peale viimast ravikorda. Ravi mitmekordsel kordamisel ei esine mistahes riske.
Ärge unustage puhastada ümbritsevat keskkonda
Puhastage riided, voodilinad ja rätikud ning muud esemed (harjad, kammid jne.), mis olid otseses kontaktis peaga, pestes neid vähemalt 60°C juures. Puhastage eluruumid ja auto hoolikalt tolmuimejaga ning seejärel visake tolmuimeja tolmukott minema. Esemeid võib panna ka 2...3 päevaks suletud kotti, sest peatäi hukkub ilma toiduta.

Koostisosade loetelu
Mineraalõli, vahutavad ained, lõhnaaine.

Hoiatused ja ettevaatusabinõud
Peatäidel ei saa tekkida resistentsust Paranit šampooni vastu, kuna sellel on mitte-keemiline toimemehhanism. Samas on võimalik, et tootega ravitud inimesed nakatuvad peatäidesse uuesti teiste, ravimata isikute kaudu (näiteks koolis).
Sellisel juhul võite Paranit'i riskivabalt uuesti kasutada ning see on endiselt efektiivne.Ettevaatusabinõud enne kasutamist: Ärge kasutage toodet:
inimestel, kes on toote mistahes koostisosade suhtes allergilised /alla 2-aastastel lastel.
Rasedus ja imetamine
Paranit kasutamine ei ole rasedatele vastunäidustatud. Samas on enne toote kasutamist rasedatel või imetavatel emadel alati soovitatav konsulteerida arsti või apteekriga.
Ettevaatust
Ainult välispidiseks kasutamiseks. Toodet kogemata suukaudu manustades konsulteerige arsti või mürgistusteabekeskusega. Vältige kontakti silmade ning limaskestadega (suu, nina). Silmadega kokkupuutel loputage põhjalikult puhta veega. Ärge kasutage toodet kui olete lõhnaaine või mõne koostisosa suhtes allergiline. Lööbe, ärrituse või ülitundlikkuse korral katkestage koheselt ravi ning peske juukseid oma tavapärase šampooniga.
Võimalikud kõrvaltoimed
Sügelus ja ärritus silmade ümbruses. Peanaha kestendamine. Kontaktärritus ja punetus peanahal, kõrvadel või kaelal.

Säilitamistingimused
Säilitage kuivas kohas ja toatemperatuuril.
Ärge kasutage pärast pudelil toodud kõlblikkusaja möödumist.
Hoidke lastele kättesaamatus kohas.

Seadme ja pakendi sisu
200ml pudel

Tootja või tootja volitatud esindaja
Tootja: Medgenix Benelux nv, Vliegveld 21, B-8560 Wevelgem.
Tootja esindaja Eestis: Omega Pharma Baltics, SIA, K.Ulmana 119, LV-2167, Marupe, Läti
Tel: +371 67783478

Päritoluriik
Belgia