AQUACEL AG+ EXTRA HAAVASIDE 15X15CM N5

Abivahend

61,91 €

12,38 €/tk

Toote ost on võimalik soodustingimustel vastava retsepti olemasolul, toote soodustingimustel ostmiseks sisenege palun retseptimüügi keskkonda

Piirhind €50.96

Haigekassa 50% soodustusega €36.43

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega -

Retseptiravimite soodustuste kohta leiate infot siit


Ravimivorm / pakend
SIDE
Kogus pakendis
N5

NB! Ravimeid ei osteta tagasi ning neid saab apteeki tagastada vaid hävitamiseks.

Hoiatus!

Tähelepanu! Tegemist on ravimiga. Enne tarvitamist lugege tähelepanelikult pakendi infolehte. Kaebuste püsimise korral või kõrvaltoimete tekkimisel pidage nõu arsti või apteekriga.

NB! Ravimeid ei osteta tagasi ning neid saab apteeki tagastada vaid hävitamiseks.

Hoiatus!

Tähelepanu! Tegemist on ravimiga. Enne tarvitamist lugege tähelepanelikult pakendi infolehte. Kaebuste püsimise korral või kõrvaltoimete tekkimisel pidage nõu arsti või apteekriga.
Tootetutvustus, otstarve
AQUACEL® Ag+ Extra, hõbeioonidega ja tugevduskiududega tõhustatud Hydrofiber tehnoloogial põhinev mikroobidevastase toimega absorbeeriv haavaside.

Sidemes sisalduv hõbe tapab mitmesuguseid haavabaktereid ning aitab luua antimikroobset keskkonda. See haavaside imab suuri haavavedeliku ja bakterite koguseid ning loob pehme geelja massi, mis kinnitub tihedalt haava pinnale, säilitades niiske keskkonna ja aidates eemaldada surnud kudet (autolüütiline haavapuhastus) haavast. Niiske haavakeskkond ja haavabakterite kontrolli all hoidmine toetavad organismi paranemisprotsesse ning aitavad vähendada haavainfektsiooni riski.Haavaside koostisesse kuuluv iooniline hõbe hävitab nii planktonilisi kui ka bakteriaalses biokiles sisalduvaid patogeenseid mikroorganisme.Haavaside lõhustab ja imab biokilet, ennetab biokile moodustumist ja taasteket ning suurendab hõbeda toimeefektiivsust mikroorganismide suhtes.

Näidustused: Haavasidet AQUACEL®Ag+Extra võib kasutada vastavalt KASUTAMISÕPETUSELE järgmiste haavade hoolduseks: haavad, kus esineb infektsioon või on suurenenud infektsioonirisk; I ja II astme põletushaavad; diabeetilised labajala haavandid, jalahaavandid (venoossed staashaavandid, arteriaalsed haavandid ja segaetioloogiaga jalahaavandid), säärehaavandid ning lamatised; kirurgilised haavad; traumaatilised haavad; haavad, mille puhul esineb soodumus verejooksudeks, nagu haavad, mida on mehhaaniliselt või kirurgiliselt korrastatud;- onkoloogilised eksudaadiga haavad, nagu fungoidsed nahakasvajad, fungoidne kartsinoom, naha metastaasid, Kaposi sarkoom ja angiosarkoom.

Kasutamisjuhised
Kasutamisõpetus: Enne sideme kohale asetamist puhastage haava ümbrus sobiva haavapuhastusvahendiga. AQUACEL® Ag+ Extra peaks ulatuma vähemalt 1 cm üle haava serva. AQUACEL® Ag+ Extra haavasideme kasutamisel sügavatel haavadel jätke haavaside vähemalt 2,5 cm ulatuses üle haava ümbritseva naha, et haavasidet oleks lihtsam eemaldada ja täitke haav u 80% ulatuses,sest haavavedelik suurendab sideme mahtu. AQUACEL® Ag+ Extra haavasidet on soovitav kasutada koos järgmiste kattesidemetega: hüdrokolloidplaastriga Granuflex® Extra Thin või AQUACEL Foam vähese või mõõduka eksudaadiga haavade puhul; kuivade haavade puhul juhinduge allpool toodud lõigust KUIVADE HAAVADE KORRAL. Kasutusjuhiste saamiseks vaadake konkreetse kattesideme pakendi infolehte. Kõiki haavu tuleb regulaarselt kontrollida. Eemaldage AQUACEL® Ag+ Extra haavaside siis, kui see on kliiniliselt näidustatud (st leke, ülemäärane verejooks, valu ägenemine) või maksimaalselt seitsme päeva pärast.

KUIVADE HAAVADE KORRAL: Asetage AQUACEL® Ag+ Extra haavaside haavale ning niisutage seda steriilse füsioloogilise lahusega vaid haava kohalt. AQUACEL® Ag+ Extra vertikaalsed imamisomadused aitavad säilitada niisket piirkonda ainult haava kohal ja vähendavad matseratsiooni riski. Katke haavaside hüdrokolloidplaastriga Granuflex® Extra Thin, et vältida sideme kuivamist ja sellele järgnevat haava külge kleepumist.
Ühekordseks kasutamiseks. Steriliseeritud gammakiirgusega.

Koostisosade loetelu
Koostis: 1,2% iooniline hõbe,EDTA ja bensetooniumkloriidiga(BeCl)tõhustatud naatriumkarboksüülmetüültselluloos

Hoiatused ja ettevaatusabinõud
Tähelepanu! Kõiki haavu tuleb regulaarselt kontrollida. Eemaldage AQUACEL® Ag+ Extra
haavaside siis, kui see on kliiniliselt näidustatud (st leke, ülemäärane verejooks, valu ägenemine) või maksimaalselt seitsme päeva pärast. Vastunäidustused: Haavasidet AQUACEL® Ag+ Extra ei tohi kasutada patsiendid, kellel esineb teadaolevalt tundlikkus hõbeda, naatriumkarboksümetüültselluloosi, EDTA või BeCl suhtes.

Säilitamistingimused
Hoida kuivas, toatemperatuuril (10-25°C/ 50-77°F)

Seadme ja pakendi sisu
Haavaside

Tootja või tootja volitatud esindaja
Maaletooja: Linus Medical OÜ, Nava mnt 5, 10117 Tallinn.

Päritoluriik
Suurbritania