Apteekrite nõuanded meikimise, kosmeetika ja ilu osas

Blog Category
 • Milline SPF on ikka õige? Päikesekreemi valimine

  Õige SPF numbriga päikesekaitsekreem tagab selle, et nahk saab jumekaks ja pruuniks nahakahjustusi tekitamata. Mis on SPF? Mis on UV-indeks? Kuidas valida õige päikesekreem? 

   

  Loe edasi...

 • Mis on suurenenud pigmentatsioon ehk hüperpigmentatsioon?

  Suurenenud pigmentatsioon ehk hüperpigmentatsioon tekib tavaliselt päikesevalgusega kokku puutuval nahal – näol, kaelal, dekolteel ja kätel ning on seetõttu nähtavam ka kõrvalolijatele. Selle lokalisatsiooni tõttu tekitab hüperpigmentatsioon kosmeetilisi probleeme ja vähendab oluliselt inimese elukvaliteeti.

  Loe edasi...

 • Külm ilm kuivatab nahka! Mida teha?

  Jahedate ilmade saabumisega muutub paljude inimeste nahk kuivaks ja hakkab ketendama. Miks see nii on ja kuidas naha kuivust leevendada, selgitab Südameapteegi farmatseut Christyna Kuusik.

  Loe edasi...

 • Millist hoolitsust vajab kuiv ja lõhenenud nahk?

  Sügisilmad esitavad meie naha vastupanuvõimele suure väljakutse, mistõttu sagenevad sel perioodil mitmesugused nahamured, nagu näiteks kuivus ja nahalõhed. Millised probleemid nahka sügisel kimbutavad ning kuidas nendele muredele vastu astuda, räägib Medemise esteetilise meditsiini õde Liisa Raudmets.

  Loe edasi...

 • Õige nahahooldus säilitab naha tervise ja taastusvõime ka talvisel ajal

  Nahahooldus on oluline igal aastaajal, kuid talvine nahahooldus peaks olema põhjalikum, läbimõeldum ja teadlikum. Talvisele naha eest hoolitsemisele peaks üle minema juba siis, kui ilmad veel väga külmad ei olegi. Kui muutub aastaaeg, muutuvad kohe ka naha vajadused. See, mis sobis suvel, ei pru

  Loe edasi...

 • Ülevaade aknest - sümptomid, põhjused ja toimetulek

  Acne vulgaris on tööstusriikides kõige levinum nahahaigus. See algab tavaliselt teismeeas, kui kehas toimuvad hormonaalsed muutused, ega pruugi kaduda isegi täiskasvanuks saades.
  Umbes 80–90% noortest on suuremal või vähemalt määral vistrikega hädas ning neist omakorda 20–30% pöördub abi saamiseks arsti poole. Samuti

  Loe edasi...

 • Apteeker testib: Rene Furterer juuksehooldustooted

  Tänapäeval pakub ilutööstus tohutut valikut kosmeetikat näole, kehale ja juustele ning õige toote valimine ei ole lihtne ülesanne. Kosmeetikatoodete valimisel pööran ma erilist tähelepanu koostisele, et see oleks ohutu, hüpoallergeenne ega sisaldaks tugevaid lõhnaained. Apteegikosmeeti

  Loe edasi...

 • Apteeker annab nõu: kuidas oma nahka hooldada?

  Südameapteegi proviisor Kerli Vahar annab ülevaate sellest, kuidas on kõige õigem oma nahka hooldada ning mille järgi peaks poes sobivaid tooteid valima.

  Loe edasi...

 • Vanusest tingitud pigmendilaikude vähendamine kahe nädalaga

  Naha loomulik vananemine hakkab umbes 25. eluaasta paiku mõjutama seda, milline nahk välja näeb ja tundub. Tavaliselt tekivad esmalt peened kurrud ja seejärel kortsud. Aja jooksul ilmnevad sellised vananemismärgid nagu vormikuse vähenemine ja elastsuse kadu. Nahk muutub lõdvemaks, jume tuhmimaks ja kortsud sügavamaks.

  Loe edasi...

 • Apteegikosmeetika sobib nii igapäevaseks nahahoolduseks kui probleemide leevendamiseks

  Südameapteegi farmatseut Ethel Jamnes selgitab, mille poolest erineb apteegikosmeetika tavakosmeetikast, ning kes ja millistel juhtudel seda eelistada võiks.

  Loe edasi...

 • DERMATOVENEROLOOG DR. KAIRI NURM SOOVITAB: hea iluune saladus on läbimõeldud õhtune nahahooldusrutiin

  Mõiste „ iluuni“ ei ole vaid müüt - une ajal läheb meie keha taastusrežiimile, parandades päeva jooksul tekkinud rakukahjustusi ja tagades selle, et ärgates näeksime välja värsked ja puhanud.

  Loe edasi...

 • Atoopiline dermatiit: kuidas saada aru, et tegemist on nahapõletikuga?

  Nahakuivusel ja sügelusel võib olla mitu süüdlast – kuiv õhk, külmad ilmad, sage kätepesu või vähene niisutamine. Kui kuivus ja kihelus on ka hästi hoolitsetud nahal visad kaduma, võib nahka vaevata hoopis atoopiline dermatiit ehk nahapõletik.

  Loe edasi...

 • Ripsmekasvu soodustav seerum Placent Activ Milanolt

  Pikad ja tihedad ripsmed lihtsalt tõmbavad tähelepanu. Need muudavad pilgu ilmekamaks ning aitavad kaasa harmoonilise tasakaaluni jõudmisele. Osadele meist on sellised ripsmed looduse poolt kaasa antud, teised peavad leppima sellega mis on või otsima erinevaid võimalusi, kuidas saavutada soovitud tulemus. Ripsmetušš, ripsmepikendused või

  Loe edasi...

 • Vabane aknest apteegikosmeetikaga

  Mis on peamised akne probleemid ja kuidas neid saaks ära lahendada Novaclear Green Akne kosmeetika abil?

  Loe edasi...

 • Apteeker testib Vichy vananemisvastaseid tooteid

  Vichy Liftactiv täiustatud kortsudevastane hooldus on mõeldud naistele, kes tahavad vananemisvastases nahahoolduses näha kiiret ja efektiivset tulemust.

  Loe edasi...