Tervisenõuanded

Blog Category
 • Miks tekib pohmell ja kuidas seda leevendada?

  Läksid peol joogiga liiale? Miks tekib pohmell ja kuidas seda leevendada, selgitab Südameapteegi proviisor Olesja Kuznetsova.

  Loe edasi...

 • Mäluprobleeme on võimalik ajutreeninguga ennetada!

  Südameapteegi proviisor Kerli Vahar selgitab, millest võivad tekkida mäluprobleemid ja kuidas neid ennetada.

  Loe edasi...

 • Kingi oma lähedastele tervist!

  Jõulud lähenevad tohutu kiirusega ning on viimane aeg hakata mõtlema, mida oma lähedastele kuuse alla poetada. Apteek pole küll esimene koht, mis kinkide ostmisele mõeldes pähe tuleb, kuid just vajalike tervisetoodete kinkimine näitab kallile inimesele, et tema heaolu läheb sulle tõeliselt korda. Millised tervisekaubad hästi kingikotti s

  Loe edasi...

 • Mis põhjustab meeste kiilanemist ja kas seda on võimalik peatada?

  Varajane kiilanemine meestel on laialt levinud probleem. Kiilanemist võivad põhjustada vale toitumine, stress või ravimid, aga ka geneetilised tegurid. Kuigi kiilanemist ei saa täielikult vältida, siis õigeagne ravi aitab seda vähendada. Südameapteegi proviisor Elen Nikker annab nõu.

  Loe edasi...

 • Tervisenõu meestele: mida teha, et infarktiriski vähendada?

  Infarkt on südamelihase verevarustuse häire, mida võib esineda nii naistel kui meestel. Paraku esinevad suuremad tervisekahjustused just meeste puhul. Kuidas saavad mehed infarktiriski vähendada, selgitab Südameapteegi proviisor Katrin Jeeger.

  Loe edasi...

 • Lahendus probleemile, mille all kannatab enamik naisi

  Menstruatsioonieelsed meeleolumuutused on sedavõrd levinud, et neid peetakse naistelikkusega kaasas käivaks paramatuseks, kuid tegemist on loomulike tsükliliste muutuste mõningase kõrvalkaldega, mida saab edukalt leevendada.

  Loe edasi...

 • Küünte sissekasvamist saab korrektse jalahooldusega ennetada

  Sissekasvanud varbaküüned on äärmiselt levinud probleem, mis põhjustab nii valu, kui ka ebamugavust. Südameapteegi proviisor Ave Niidu ütleb, et sissekasvanud küünt ei tohiks kindlasti tähelepanuta jätta, kuna halvemal juhul võib probleemi süvenemine vajada ka kirurgilist sekkumist.

  Loe edasi...

 • Aegunud tableti mõju on ettearvamatu

  Pole haruldane, kui antibiootikumikuurist jääb paar tabletti üle või retseptiga saadud kreemituub ei saagi jäägitult tühjaks. Ravimijääke ja aegunud ravimeid ei tohi vistata tavaprügi sisse, vaid tuleb viia kohalikku ohtlike jäätmete kogumispunkti või lähimasse apteeki.

  Loe edasi...

 • Gripivaktsiinidest

  Millistel gripivaktsiinidel on Eestis müügiluba?

  Müügiluba on neljal 4-valentsel hooajalise gripi vaktsiinil ja ühel kolmevalentsel, mis on ette nähtud pea kõigi elanikkonna gruppide vaktsineerimiseks väikeste eranditega.

  Loe edasi...

 • Turvaline päikesekaitse

  Nahale avaldavad toimet päikesevalguse spektri UVB- ja UVA-kiired. Kolmandat tüüpi, UVC-kiired neelduvad atmosfääris ning maapinnani ei jõua.

   

  Loe edasi...

 • COVID-19 antigeeni kiirtesti tegemine koos 48h sertifikaadi väljastamisega

  Südameapteek alustas COVID-19 antigeeni kiirtestide tegemist koos 48 tundi kehtiva sertifikaadi väljastamisega. Test peab olema tehtud kuni 48 tundi enne Eesti sisesel üritusel või tegevuses osalemist. COVID-19 enesetestimise läbiviimiseks apteegis peaks inimene planeerima kuni 20 minutit. Teenuse hind Südameapteekides on 21€.

  Loe edasi...

 • Koroonaviiruse antikehad

  Haigustekitaja (nt viiruse või bakteri) sattumisel organismi käivitub kaitsereaktsioon, kus valged verelibled hakkavad tootma antikehasid, mis seovad end haigustekitaja külge. Nii aktiveerub immuunsüsteem, et hävitada võõras viirus või bakter. Kui sama haigustekitaja satub organismi uuesti, suudavad spetsiaalsed mälurakud juba kiiresti reageerid

  Loe edasi...

 • 10 asja, mida jaanipühade väljasõiduks apteegikotti pakkida

  Jaanipühadel ootavad paljusid peresid ja sõpruskondi ees väljasõidud. Lisaks söögi-joogi kraamile on tark pakkida kaasa mõned kõige olulisemad tervisetooted – sääsetõrjevahendist antiseptikuni. 

  Loe edasi...

 • Terve suve apteek sinu kodus

  Millised kosmeetika- ja esmaabikaubad võiksid kuuluda suvisesse reisikotti? Millised tervisetooted teevad puhkusele mineku muretuks?

  Loe edasi...

 • Kätehügieenist ja käte hooldamisest

  Praegu on kätehooldus väga tähtsal kohal. Oluline vahend viiruse tõkestamiseks. Apteeker selgitab mis on oluline kätepesu juures, millal kasutada antispetikut ja kuidas nahka hooldada.

  Loe edasi...