Hügieen


 • Kandidoosi ravivõimalused

  Kandidoosi ravivõimalused

  Tupeseen ehk kandidoos on haigus mida iseloomustab pärmseene Candida tüvede põhjustatud põletik tupes. Kõige levinum tupeseene põhjustaja on Candida albicans.

  Loe edasi...
 • Eesnääre ja eesnäärme suurenemine

  Eesnääre ja eesnäärme suurenemine

  Eesnääre on meestel suhteliselt väike organ. See paikneb põie all häbemeluu taga pärasoole ees. Kuna eesnääret läbivad nii põiest väljuv kusiti kui ka munanditest alguse saavad seemnejuhad, on eesnäärmehaiguste korral mõjutatud nii uriini väljutamine kui ka mehe viljakus ja seksuaalsus.

  Loe edasi...
 • Miks on näomaski kandmine ikka veel oluline?

  Miks on näomaski kandmine ikka veel oluline?

  Pärast koroonaviiruse puhangut kevadel, on nakkusega seotu jäänud Eestis justkui tagaplaanile. Inimesed elavad jälle oma tavapärase elurütmi järgi. Poed ja meelelahutusasutused on taas lahti või avanemas ning kõik see, mis raputas kogu maailma ja nii ka Eestit, ei ole enam sedavõrd heidutav.

  Loe edasi...
 • Terve suve apteek sinu kodus

  Terve suve apteek sinu kodus

  Millised kosmeetika- ja esmaabikaubad võiksid kuuluda suvisesse reisikotti? Millised tervisetooted teevad puhkusele mineku muretuks?

  Loe edasi...
 • Vaagnapõhjalihased vajavad treenimist nagu iga teine lihasgrupp

  Vaagnapõhjalihased vajavad treenimist nagu iga teine lihasgrupp

  Kerge pidamatus ehk tundlik põis on levinud nähtus, mida kogeb iga kolmas üle 35-aastane naine. Paljud naised arvavad, et „tilgad püksis“ aevastades või batuudil hüpates on tavaline, kuid just see ongi nõrgenenud vaagnapõhjalihastest tulenev kerge pidamatus. Vaagnapõhjalihaseid treenides saab igaüks ennetada ja ravida kerget pidamatust.

  Loe edasi...
 • Õigesti hooldatud protees teenib pikalt

  Õigesti hooldatud protees teenib pikalt

  Proteeside õige ja järjepidev hooldus on suutervise tagamiseks ja proteesi eluea pikendamiseks määrav tegur. Vilets suuhügieen soodustab ebameeldiva lõhna tekkimist, muudab proteesi materjali ja värvi ning on ka riskifaktor igemete ja limaskesta põletiku tekkeks. Tulemuseks on proteesi püsivuse halvenemine isegi nii, et selle kandmine võib muutuda võimatuks. Kuidas ja mis vahenditega on mõistlik proteese hooldada?

  Loe edasi...
 • Kuidas hoida ja hooldada tundlikku nahka

  Kuidas hoida ja hooldada tundlikku nahka

  Tundliku naha all mõeldakse tavaliselt nahka, mis ärritub kergesti. Vaatme miks see tekib ja kuidas efektiivselt nahka hooldada.

  Loe edasi...
 • Intiimhügeen ja selle hooldusest

  Intiimhügeen ja selle hooldusest

  Intiimhügieen on väga tähtis parema elukvaliteedi ning tervise säilitamise eeltingimus – nii naistel kui ka meestel. Mitmesuguseid probleeme saab ennetada ja vältida korrektse intiimhooldusega.

  Loe edasi...
 • Hambapasta leevendab hammaste ülitundlikkust pärast igemeravi

  Hambapasta leevendab hammaste ülitundlikkust pärast igemeravi

  Tunned, et hambad on pärast igemeravi tundlikud. Mida teha, et kaotada liigne tundlikus ja saada jälle normaalselt süüa

  Loe edasi...
 • Kätepesu, desinfitseerimine ja -hooldus

  Kätepesu, desinfitseerimine ja -hooldus

  Viirushaiguste leviku tõkestamiseks on käte hügieen erit oluline. Siiski ei tohiks sagedasema käte pesu ja desinfitseerimise järel unustada käenaha tervist, sest ainult puhas ja terve nahk pakub kaitset.

  Loe edasi...
Page