Loe Südameapteegi nõuandeid lemmikloomade tervise osas

Blog Category
 • Koduloomade parasiidid võivad levida ka inimesele. Kui sageli peaks lemmikloomadele parasiiditõrjet tegema, et nakkusohtu vältida?

   
  Kasside ja koertega on levinud mitmed parasiidid, mis võivad ka inimesele ohtikud olla. Eksperdid selgitavad, kuidas parasiidid levivad ning kuidas iseend, lapsi kui ka lemmikuid parasiitide eest kaitsta

  Loe edasi...

  Koduloomade parasiidid võivad levida ka inimesele. Kui sageli peaks lemmikloomadele parasiiditõrjet tegema, et nakkusohtu vältida?
 • Loomaallergia: kuidas seda ära tunda, ennetada ja ravida

  Loomad valmistavad nii suurte kui ka väikeste loomasõprade seas palju rõõmu ning on armsad kaaslased nii heas kui ka halvas. Küll aga on loomaallergia üsna levinud nähtus, mille käes kannatab rohkelt inimesi üle kogu maailma.

  Loe edasi...

  Loomaallergia: kuidas seda ära tunda, ennetada ja ravida
 • Apteeker annab nõu: kuidas valida puugirihma?

  Puugirihma kasutamine on oluline samm lemmiklooma kaitsmisel puukide ja nende levitatavate haiguste eest, eriti kevadest sügiseni, kui puugid on kõige aktiivsemad. Puugid võivad kanda mitmesuguseid haigusi, nagu Lyme'i tõbi ja ehrlihioos, mis võivad mõjutada nii loomi kui ka inimesi. Puugirihma õigeaegne paigaldamine aitab vähendada puukide pool

  Loe edasi...

  Apteeker annab nõu: kuidas valida puugirihma?
 • Miks on vaja lemmikloomale regulaarselt ussirohtu anda?

  Ilmselt ei tule see enam kellegile uudisena, et oma lemmikloomale on vaja ussirohtu anda. Kõik, kes aeg-ajalt loomakliinikut külastavad, on loomaarstilt kuulnud küsimust, et millal te oma kassile või koerale viimati ussirohtu andsite?

  Loe edasi...

  Miks on vaja lemmikloomale regulaarselt ussirohtu anda?
 • Mida teha nahaprobleemide korral kassidel ja koertel?

  Üks levinumaid veterinaarkliinikute külastajaid on nahaprobleemidega koerad. Ekspertite hinnangul esineb atoopilist dermatiiti 10–15%-l koertest ja 12,5%-il kassidest.1

  Loe edasi...

  Mida teha nahaprobleemide korral kassidel ja koertel?
 • Vaenlane ei maga ehk kirbuhooaja haripunkt

  Sisuturundusartikkel

  Suvi hakkab tasapisi läbi saama ja sellega seoses on vähenenud ka puukide hulk. Sügis on aga lemmikaastajaks pisikestele tüütutele välisparasiitidele - kirpudele, kes võivad olla ebameeldivaks leiuks meie lemmikloomadel ja sellega seoses ka meie kodudes.  

  Loe edasi...

  Vaenlane ei maga ehk kirbuhooaja haripunkt
 • Karvkatte hooldamine lemmikul

   

  Karvkate on organismi tervise peegel. Karvad ja nahk on omavahel tihedasti seotud ning kui looma nahatalitlus on häiritud, on seda tavaliselt ka väga hästi tema karvastikus näha.

  Loe edasi...

  Karvkatte hooldamine lemmikul
 • Kuidas lemmiklooma tervist hoida?

  Soojad ilmad lihtsalt kutsuvad õue jalutama, matkama ning loodust nautima. Veelgi enam naudivad väljas käimist ja värsket õhku meie neljajalgseid pereliikmeid. Õues käimisel ohustavad aga nii kasse, kui ka koeri mitmed terviseprobleemid. Südameapteegi proviisor Katrin Jeeger annab nõu, kuidas lemmikloomi putukate eest kaitsa ning milliseid aptee

  Loe edasi...

  Kuidas lemmiklooma tervist hoida?
 • Siseparasiidid on lemmikloomade ja inimeste ühine mure

  Veterinaarparasitaloog Liina Laaneoja räägib lemmiklooma siseparasiitidest ning nende ravivõimalustest. 

  Loe edasi...

  Siseparasiidid on lemmikloomade ja inimeste ühine mure
 • Lemmikloomade parasiidivaba puhkuseperiood

  Kevade tulekul suureneb lemmikloomal oht nakatuda sise- ja välisparasiitidega. Veterinaarparasitoloog Liina Laaneoja selgitab, millega tuleb arvestada. 

  Loe edasi...

  Lemmikloomade parasiidivaba puhkuseperiood
 • Puukidele uus normaalsus sobib ja ka meil tuleb sellega kohaneda

  Inimeste uus elustiil seoses viirusest tingitud piirangutega sobib väga hästi puukide vajadustega. Erakordselt palju inimesi ja loomi liigub looduses ja parkides. Kodukontorid on loodusele lähemal ning oma linnalähedastes kodudes veedetakse palju aega.

  Loe edasi...

  Puukidele uus normaalsus sobib ja ka meil tuleb sellega kohaneda
 • Kutsikaea söötmisse tasub investeerida

  Kutsikaiga on koera söötmise mõttes kõige keerulisem aeg, sest kutsikas vajab kasvamiseks ja kudede arenguks rohkelt toitaineid. Samal ajal ei tohiks kutsikas siiski saada ka liiga palju erinevaid toitaineid. Kasvuperioodil tehtud söötmisvead võivad hilisemas vanuses põhjustada ebameeldivusi.

  Loe edasi...

  Kutsikaea söötmisse tasub investeerida
 • Miks tõrjuda puuke lemmikloomalt

  Puugihooaeg on alanud. Ehk kuidas puugid haigusi levitavad ja miks on vaja lemmikloomi puukide eest kaitsta.

  Loe edasi...

  Miks tõrjuda puuke lemmikloomalt
 • Millal vajab koer täiendavalt vitamiine või mineraalaineid?

  Koera energia- ja toitainevajadus varieerub sõltuvalt koera vanusest, suurusest ja aktiivsusest. Vahel vajab koer lisaks juurde vitamiine ja mineraalaineid.

  Loe edasi...

  Millal vajab koer täiendavalt vitamiine või mineraalaineid?
 • Sinu lemmikloom vajab eakohast toitu

  Lemmikloomale tuleb pakkuda eakohast toitu, seepärast on oluline teada, mida teie karvane sõber vajab alates kutsika- või kassipojaeast kuni vanaduspõlveni.

  Loe edasi...

  Sinu lemmikloom vajab eakohast toitu