Apteekrite nõuanded seedimise osasLoe, mida kirjutavad Südameapteegi apteekrid häiritud ainevahetuse ja organismi puhastamise osas. Et seedimine oleks korras.

Blog Category
 • Detox – kas moeröögatus või vajalik terviseprotseduur?

  Detox on viimasel ajal erinevates terviseringkondades väga populaarne märksõna. Farmatseut Ethel Jamnes selgitab, millega tegu ning kas see ka tegelikult vajalik on.

  Loe edasi...

 • Apteeker annab nõu: mida teha seedimisprobleemide korral?

  Suvel on paratamatult rohkem liikumist ning ringi reisimist, mis muudab toitumise sageli korrapäratuks ning ebatervislikuks. Kuuma ilmaga võib söömine aga sootuks ununeda või siis vastupidi minnakse söömisega liiale. Vahelduv üle- ja alasöömine võib aga põhjustada mitmesuguseid seedetrakti probleeme. Südameapteegi farmat

  Loe edasi...

 • Seedeensüümid ja probiootikumid – miks ja kellele?

  Apteekides on saadaval erinevaid seedimist turgutavaid preparaate nagu ensüüme, prebiootikume ja probiootikume. Südameapteegi proviisor Olesja Kuznetsova selgita

  Loe edasi...

 • Kuidas grillihooajal seedimisprobleeme ennetada ja leevendada?

  Grillihooaeg on alanud! Kuigi tegu on äärmiselt nauditava ajaviitega, siis grillpidudega kaasnevad sageli erinevad seedimise ja ainevahetusega seotud tervisehäireid. Kuidas neid ennetada ja leevendada, räägib Südameapteegi farmatseut Ethel Jamnes.  

  Loe edasi...

 • Mis on probiootikumid ning kuidas toetada soolemikrofloora tervist?

  Inimese mikrofloora (mikrobioota) koosneb miljarditest mikroorganismidest ning iga inimesel on see unikaalse koostisega. Umbes kolmandik mikrofloorast on kõikidel inimestel sarnane, 2/3 on aga individuaalne. Kõige enam mikroorganisme esineb soolestikus (peamiselt jämesooles), aga ka nahal, limaskestadel, nina- ja suuõõnes, hingamis- ja kuse-sugu

  Loe edasi...

 • Pühadeaja kõhumured  – kuidas neid ennetada ja leevendada?

  Jõululaud vanemate ning vanavanemate juures, jõululõuna kolleegidega ja sõpradega. Heast ja paremast lookas lauad soodustavad ülesöömist. Pühadeaegne söömine oli vanadele eestlastele rituaalse tähendusega.

  Loe edasi...

 • Kolme ampsu reegel aitab ahvatlustega toime tulla

  Soojad ilmad ja kaunis Eestimaa loodus kutsuvad õue nautima meeldivat seltskonda ja maitsvat toitu. Apteekritena näeme sageli suviste pidude kõrvalmõjusid: alkoholi liigtarbimine, söögiga liialdamine, päikesepõletused, traumad ja kõhuvaevused. 

  Loe edasi...

 • Seedeensüümid hõlbustavad seedimist

  Soojadel suveõhtutel on raske grillimise ja liha söömisega piiri pidada. Söögi ja joogiga liialdamine võib aga viia seedehäireteni ning tekitada kõhus ebameeldivus- ja raskustunnet. 

  Loe edasi...

 • Seedeensüümid - vajalikud, et saada toidust kõik toitained kätte

  Seedeensüümid aitavad su kehas toitu lagundada, et saaks toidust kätte kõik vajalikud vitamiinid, mineraalained, rasvad, süsivesikud ja valgud.

  Loe edasi...

 • Põiepõletikust, selle leevendamisest ja ennetamisest

  Inimese organismis on sadu mikroobe, millel on kõigil oma ülesanne. Tavaliselt saab organism mikroobide kontrolli all hoidmisega ise hakkama, aga kui immuunsüsteem on nõrgenenud, võib tasakaal paigast minna ja tekkida erinevaid haigusi, sh põiepõletikke.

  Loe edasi...

 • Probiootikumid aitavad säilitada organismi tasakaalu

  Probiootikumidel on organismile mitmeid häid toimeid - paraneb seedetegevus, tugevneb immuunsüsteem, suureneb toitainete imenduvus ja palju muud. Lähemalt räägib apteeker. 

  Loe edasi...

 • Mis su kõhutunne ütleb? Kas probiootikumid võiksid pärineda aiast või apteegist?

  Mis on probiootikum ning kus seda leidub? Kuidas probiootikume õigesti võtta?

  Loe edasi...

 • Seedeelundkond on tähtsam, kui oskame arvata

  Milline on toidu teekond ning kuidas soodustada head seedetegevust? Millised tegurid võivad ärritada seedekulglat?

  Loe edasi...

 • Grillihooaja kõhuhädad – kuidas neid ennetada ja leevendada?

  Aasta kõige valgema päeva tähistamist planeeritakse pikalt ette – kuhu minna, mida teha ja millega lauda katta. Põhjalik kava ei välista toiduga liiale minekut.

  Loe edasi...

 • Toitumisnõustaja: toidud, mis on südamele head

  Millised toidud ennetavad veresoonkonna haiguste tekkeriski? Milliseid toite eelistada ning milliseid pigem vältida? Selgitusi jagab toitumisnõustaja-proviisor Olesja Kuznetsova.

  Loe edasi...