Loe Südameapteegi nõuandeid lemmikloomade tervise osas

Blog Category
 • Lemmikloomade parasiidivaba puhkuseperiood

  Kevade tulekul suureneb lemmikloomal oht nakatuda sise- ja välisparasiitidega. Veterinaarparasitoloog Liina Laaneoja selgitab, millega tuleb arvestada. 

  Loe edasi...

 • Kuidas lemmiklooma tervist hoida?

  Soojad ilmad lihtsalt kutsuvad õue jalutama, matkama ning loodust nautima. Veelgi enam naudivad väljas käimist ja värsket õhku meie neljajalgseid pereliikmeid. Õues käimisel ohustavad aga nii kasse, kui ka koeri mitmed terviseprobleemid. Südameapteegi proviisor Katrin Jeeger annab nõu, kuidas lemmikloomi putukate eest kaitsa ning millise

  Loe edasi...

 • Puukidele uus normaalsus sobib ja ka meil tuleb sellega kohaneda

  Inimeste uus elustiil seoses viirusest tingitud piirangutega sobib väga hästi puukide vajadustega. Erakordselt palju inimesi ja loomi liigub looduses ja parkides. Kodukontorid on loodusele lähemal ning oma linnalähedastes kodudes veedetakse palju aega.

  Loe edasi...

 • Kutsikaea söötmisse tasub investeerida

  Kutsikaiga on koera söötmise mõttes kõige keerulisem aeg, sest kutsikas vajab kasvamiseks ja kudede arenguks rohkelt toitaineid. Samal ajal ei tohiks kutsikas siiski saada ka liiga palju erinevaid toitaineid. Kasvuperioodil tehtud söötmisvead võivad hilisemas vanuses põhjustada ebameeldivusi.

  Loe edasi...

 • Miks tõrjuda puuke lemmikloomalt

  Puugihooaeg on alanud. Ehk kuidas puugid haigusi levitavad ja miks on vaja lemmikloomi puukide eest kaitsta.

  Loe edasi...

 • Millal vajab koer täiendavalt vitamiine või mineraalaineid?

  Koera energia- ja toitainevajadus varieerub sõltuvalt koera vanusest, suurusest ja aktiivsusest. Vahel vajab koer lisaks juurde vitamiine ja mineraalaineid.

  Loe edasi...

 • Sinu lemmikloom vajab eakohast toitu

  Lemmikloomale tuleb pakkuda eakohast toitu, seepärast on oluline teada, mida teie karvane sõber vajab alates kutsika- või kassipojaeast kuni vanaduspõlveni.

  Loe edasi...

 • Sule hetkeks silmad ja mõtle: kui kaua Sa tahad, et Sinu lemmik elaks?

  Miks on eriti oluline jälgida lemmiklooma kehakaalu? Kuidas see võib mõjutada tema elu pikkust? Sellest lähemalt räägib loomaarst.

  Loe edasi...

 • B12-vitamiin on vajalik ka lemmikloomadele

  B12-vitamiin osaleb DNA sünteesis, rasvhapete metabolismis, hematopoeesis ja närvisüsteemi müelinisatsioonis. Loomad, taimed ja seened ei suuda ise kobalamiini toota, seega koerad ja kassid sõltuvad piisavast toiduga saadavast kogusest, et säilitada tarvilik kobalamiini tase kudedes

  Loe edasi...

 • Peamised siseparasiidid kassidel

  Mitu korda aastas tuleb kassile anda ussirohtu? Millised sümptomid viitavad lemmiku haigestumisele? Loe lähemalt sellest ja rohkemast järgnevast artiklist. 

  Loe edasi...

 • Puugid – kuidas koera puukide eest kaitsta?

  Puugid on ohtlikud ka lemmikloomadele, eriti koertele. Puugid levitavad koertele mitmeid ohtlikke haigusi, millest Euroopas on levinuimateks puukborrelioos, babesioos, erlihhioos ja anaplasmoos. 

  Loe edasi...

 • Kuidas koerale või kassile paigaldada puugi- ja kirburihma?

  Kirbud ja puugid on nuhtluseks nii loomadele kui nende omanikele. Lisaks hammustustele ja sellega kaasnevale ärritusele võivad puugid ja kirbud olla ohtlike haigustekitajate edasikandjateks.

  Loe edasi...

 • Sääsetõrje koerale – eriti oluline lõunariikidesse reisides

  Sääsetõrje koerale – miks see on oluline? Miks on koerale mõeldud sääsetõrje oluline loomaga  lõunariikidesse reisides? Kuidas koera sääskede eest kaitsta?

  Loe edasi...

 • Miks ja kuidas anda koerale või kassile ussirohtu?

  Miks on oluline anda 4 korda aastas oma koerale või kassile ussirohtu? Kuidas parasiidivastaseid ravimeid valida? Lemmiku parasiidid ohustavad ka inimest.

  Loe edasi...