ASKINA CALGITROL PASTA 15G

Abivahend

11,92 €

794,67 €/kg

Toote ost on võimalik soodustingimustel vastava retsepti olemasolul, toote soodustingimustel ostmiseks sisenege palun retseptimüügi keskkonda

Piirhind €8.3

Haigekassa 50% soodustusega €7.77

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega -

Retseptiravimite soodustuste kohta leiate infot siit


Toimeaine / Koostis
Hõbealginaat
Ravimivorm / pakend
PASTA
Kogus pakendis
15G

NB! Ravimeid ei osteta tagasi ning neid saab apteeki tagastada vaid hävitamiseks.

Hoiatus!

Tähelepanu! Tegemist on ravimiga. Enne tarvitamist lugege tähelepanelikult pakendi infolehte. Kaebuste püsimise korral või kõrvaltoimete tekkimisel pidage nõu arsti või apteekriga.

NB! Ravimeid ei osteta tagasi ning neid saab apteeki tagastada vaid hävitamiseks.

Hoiatus!

Tähelepanu! Tegemist on ravimiga. Enne tarvitamist lugege tähelepanelikult pakendi infolehte. Kaebuste püsimise korral või kõrvaltoimete tekkimisel pidage nõu arsti või apteekriga.
Tootetutvustus, otstarve
Laia antimikroobse toimespektriga iooniline hõbealginaatmaatrikspasta haavadele. Haavaeksudaadi olemasolul säilitab hõbealginaatpasta haava loomulikuks paranemiseks vajaliku niiske keskkonna.

Näidustatud pindmiste või sügavate haavade, I-IV astme lamatiste, venoossete, arteriaalsete ja neuropaatiliste haavandite, teise astme põletushaavade ja doonorpindade raviks. Näidustatud ainult välispidiseks kasutamiseks ja võib kasutada infitseerunud haavade raviks meditsiinilise järelvalve tingimustes arsti juhiste järgi.

Kasutamisjuhised
Askina® Calgitrol® pastat on väga lihtne kasutada, see ei nõua erilisi oskusi ega vahendeid. Sisu on mõeldud kasutamiseks ainult ühel patsiendil. Avatult, kasutamise järgselt kinnitatud korgi/katte puhul võib Askina® Calgitrol® pastat säilitada ja kasutada 7 päeva jooksul. Naha ettevalmistamine. Puhastage haav steriilse füsioloogilise lahusega (0,9%) või muu sobiva puhastuslahusega nagu näiteks Prontosan® lahus kasutades steriilset tampooni ning kuivatage haava ümbritsev nahapind. Manustamine. Raputage tuubi enne kasutamist, seejärel (i) eemaldage tuubilt väline kaitsekile ja (ii) eemaldage kork. Kandke õhuke kiht pastat kogu haava pinnale ja katke sobiva haavasidemega, lähtudes haavaeritise kogusest. Sideme eemaldamine. (i) Eemaldage pasta jäägid ja/või side, (ii) loputage õrnalt haava steriilse füsioloogilise lahuse (0,9%) või Prontosan® lahusega (iii), jätkake hoolikalt puhastamist, kuni kõik Askina® Calgitrol® pasta jäägid on eemaldatud. Asetage uus side järgides protseduure (i) kuni (iii). Askina® Calgitrol® pastat tuleb vahetada igal sidumiskorral (igapäevaselt või kuni 3 päeva järel sõltuvalt haava seisundist) või kui haavaeritis on imbunud läbi sideme.

Koostisosade loetelu
Hõbealginaadi haavapasta.

Hoiatused ja ettevaatusabinõud
Ravi alguses Askina® Calgitrol® pastaga võib haava pind isegi pisut suureneda. See on normaalne ja peabki nii olema, sest igasuguse haava puhastumine algab äärtest. See avab ja puhastab tee haava paranemisele. Mõõduka eksudaadiga haavade käsitsemisel tuleks Askina® Calgitrol® pastat kasutada ainult haava pealispinna katmiseks, et aidata kaasa haava paranemisele. Need on sellised juhud, kus haava paranemine on kaasuva seisundi tõttu häiritud, sellistel juhtudel ei ole ainult Askina® Calgitrol® pasta kasutamisest eriti kasu ning vaja on rakendada ka kaasuva
haiguse adekvaatset ravi. Seega, kui 4-nädalase ravi jarel Askina® Calgitrol® pastaga paranemist märgata ei ole, tuleb haava üldise käsitlemise praktikat järgides algdiagnoosi ja üldist kaasuvat ravi uuesti hinnata. Meditsiinitöötajad peavad arvestama sellega, et hõbedat sisaldavate toodete pikaajalise ja korduva kasutamise kohta (eriti lastel ja vastsündinutel) on vähe infot. Antud hetkel ei ole teada vastunäidustusi hõbedat sisaldavate toodete kasutamiseks lastel. Sobimatu ravi vältimiseks on haavade ravil soovitav järgida ametlikke parima praktika juhiseid.

Säilitamistingimused
Hoida jahedas ja kuivas kohas. Hoida otsese päikesevalguse eest kaitstuna temperatuurivahemikus 5º C...25º C.

Seadme ja pakendi sisu
Halli värvi 15 g tuub pikendatud otsikuga. Tuub on pakendatud tsellofaanümbrisesse.

Tootja või tootja volitatud esindaja
B.Braun Hospicare Ltd., Collooney, Co.Sligo, Iirimaa. Maaletooja: B. Braun Medical OÜ, Pilvetee 8, 12618 Tallinn, Eesti.

Päritoluriik
Iirimaa