ASKINA CALGITROL THIN HAAVASIDE 10CMX10CM

Abivahend

6,36 €

6,36 €/tk

Toote ost on võimalik soodustingimustel vastava retsepti olemasolul, toote soodustingimustel ostmiseks sisenege palun retseptimüügi keskkonda

Piirhind €4.69

Haigekassa 50% soodustusega €4.01

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega -

Retseptiravimite soodustuste kohta leiate infot siit


Toimeaine / Koostis
Hõbealginaat
Ravimivorm / pakend
HAAVASIDE

NB! Ravimeid ei osteta tagasi ning neid saab apteeki tagastada vaid hävitamiseks.

Hoiatus!

Tähelepanu! Tegemist on ravimiga. Enne tarvitamist lugege tähelepanelikult pakendi infolehte. Kaebuste püsimise korral või kõrvaltoimete tekkimisel pidage nõu arsti või apteekriga.

NB! Ravimeid ei osteta tagasi ning neid saab apteeki tagastada vaid hävitamiseks.

Hoiatus!

Tähelepanu! Tegemist on ravimiga. Enne tarvitamist lugege tähelepanelikult pakendi infolehte. Kaebuste püsimise korral või kõrvaltoimete tekkimisel pidage nõu arsti või apteekriga.
Tootetutvustus, otstarve
Steriilne haavaside, mis koosneb laia antimikroobse toimespektriga ioonilisest hõbealginaatmaatriksist. Haavaeksudaadi olemasolul aitab hõbealginaatmaatriks säilitada haava loomulikuks paranemiseks vajaliku niiske keskkonna. Side ei ima haavaeksudaati, seda kasutatakse koos sekundaarse imava sidemega.

Näidustatud pindmiste ja sügavate haavade, I-IV astme lamatiste, venoossete haavandite, II astme põletushaavade ja doonorpindade raviks. Ainult välispidiseks kasutamiseks. Võib kasutada infitseeritud haavade raviks meditsiinilise järelevalve all järgides arsti juhiseid.

Kasutamisjuhised
Askina® Calgitrol® THIN on väga lihtne kasutada, see ei nõua erioskusi ega -vahendeid. Naha ettevalmistamine. a)Puhastage haav steriilse füsioloogilise lahusega (NaCl 0,9%) või muu sobiva puhastuslahusega, kasutades steriilset tampooni. b) Kuivatage haavaümbruse nahk. Sideme asetamine. Valige sobiva suurusega Askina® Calgitrol® THIN, mis kataks täielikult haava pinna ja ulatuks 2-3 cm üle haava servade. Enne kattekile eemaldamist võib vajadusel Askina® Calgitrol® THIN lõigata sobiva suurusega tükkideks. Suurte haavapindade korral võib vajadusel kasutada mitut haavasidet.
Eemaldage kattekiled. Asetage Askina® Calgitrol® THIN lamedale haavale või sügavale haava sisse. Haavasideme võib paigutada haavale ükskõik kumma poolega. Sõltuvalt eksudaadi hulgast asetage peale piisava suurusega sekundaarne side. Fikseerige plaastri või vajadusel sidemega. Sideme eemaldamine/ vahetamine. Eemaldage plaaster või side. Loputage õrnalt haava steriilse füsioloogilise lahusega (NaCl 0,9%) või Prontosan® lahusega, et soodustada sideme eraldumist. Jätkake põhjalikult loputamist, et eemaldada haavast kõik Askina® Calgitrol® THIN jäägid.

Koostisosade loetelu
Iooniline hõbealginaatmaatriks.

Hoiatused ja ettevaatusabinõud
Ravi algstaadiumis võib haav mõõtmetelt suureneda. See on normaalne ja juhtub seetõttu, et haava servadest eraldub surnud kude, mis annab võimaluse haava paranemiseks. Mõõduka haavaeksudaadiga haavade käsitlemisel avaldub sideme toime vaid sobiva pindmise paranemist toetava keskkonna loomises. Juhtudel, kui haava paranemine on takistatud haige üldisest kliiniliselt seisundist põhjustatuna ei ole ainult Askina® Calgitrol® THIN sideme kasutamisest eriti kasu ning vaja on rakendada ka kaasuva haiguse adekvaatset ravi. Seega, kui 4-6-nädalase ravi ei ole andnud tulemusi, tuleb üldistest haavaravi põhimõtetest lähtuvalt algne diagnoos ja üldine ravi ümber hinnata. Hoiatus! Ühekordseks kasutamiseks mõeldud seadme korduvkasutus kätkeb endas potentsiaalset ohtu patsiendile või kasutajale. See võib viia saastumiseni ja/või seadme funktsionaalse võimekuse häirumiseni. Seadme saastumine või funktsiooni häirumine võib tekitada patsiendile kahjustusi, haigestumist või surma.Steriilne, juhul kui pakend on avamata või kahjustusteta.

Säilitamistingimused
Säilitage haavasidemeid kaitstuna otsese päikesekiirguse eest toatemperatuuril ja normaalse õhuniiskuse tingimustes.

Seadme ja pakendi sisu
Õhuke hall hõbealginaatmaatriks 10 x 10 cm kahe kattekile vahel, pakendatud hõbedasse ümbrispakendisse.

Tootja või tootja volitatud esindaja
B.Braun Hospicare Ltd., Collooney, Co.Sligo, Iirimaa. Maaletooja: B. Braun Medical OÜ, Pilvetee 8, 12618 Tallinn, Eesti.

Päritoluriik
Iirimaa