Kätepesu, desinfitseerimine ja -hooldus

Kätepesu, desinfitseerimine ja -hooldus

Viirushaiguste leviku tõkestamiseks on käte hügieen erit oluline. Siiski ei tohiks sagedasema käte pesu ja desinfitseerimise järel unustada käenaha tervist, sest ainult puhas ja terve nahk pakub kaitset.

Puhas ja terve nahk pakub kaitset

Apteekrid on viimastel nädalatel saanud mitmeid küsimusi, kuidas tagada käte puhtus ning lisaks terve nahk, kuna tavapärasest sagedasem pesu ja desinfitseerimine on juurde toonud probleemid tundlikuma nahaga inimestele, eriti lastele. Korduma kippuvatele küsimustele vastavad Südameapteegi apteeker ja Confido Meditsiinikeskuse arst.

Hoidu viirustest kätepesu ja -desinfitseerimisega
Kui vett ja seepi ei ole käepärast, on antiseptikut mugav kasutada, näiteks poes käies. Antiseptiliste salvrätikutega saab kerge vaevaga puhastada kätele lisaks ka erinevaid pindu, näiteks telefoni.

Nahale on alati tervislikum vee- ja seebipesu. Käsi tuleb pesta tihti ja kindlasti kasutada mõnda pesuainet. Sama hoolikalt kui pesti, tuleb käsi ka kuivatada. Kuivatamiseks eelistada isiklikku rätikut või paberkäterätikut. Ära kasuta ühiseid rätikuid, eriti viirusperioodil. Korralik kuivatamine aitab hoida nahka terve, kuid alati ei pruugi see olla piisav.

Tundliku naha jaoks on spetsiaalsed hooldustooted
Peale puhastamise ja desinfitseerimise on vajalik oma käsi regulaarselt niisutada, et hoida nahk terve ja elastne. Sagedasem pesu vee ja seebiga ning desinfitseeriva aine kasutamine muudab naha kuivaks, tekitades sellele lõhesid, mis on otsetee bakteritele ja nahapõletike tekkeks. Apteekides on erinevad puhastus- ja pesuvahendid ning hooldustooted, mis tagavad nii hügieeni kui ka terve naha, ka neile, kel dermatiit ehk nahapõletik.

Naha probleemide puhul küsi nõu e-apteekrilt
Eriti juhul, kui nahk on kahjustunud või ülitundlik ja allergiline. E-apteegis annab apteeker nõu, kuidas valida nahale sobivam toode. Südameapteegi apteekides on erinevaid kreeme ja pesutooteid, mis aitavad hoida käed terved.

Seotud postitused
  1. La Roche-Posay Toleriane Sensitive tundlikule nahale La Roche-Posay Toleriane Sensitive tundlikule nahale Nii üllatav, kui see ka ei tundu, pole „tundlik nahk“ nahatüüp selle sõna otseses mõttes. Tegelikult võib nahatundlikkust esineda kõigi nahatüüpide korral.
  2. Herge testib: Vichy Mineral89 Herge testib: Vichy Mineral89 Uut Vichy Mineral89 näohooldustoodet testis meie apteeker Herge. Loe lähemalt, mis Herge tootest ja koostisainetest arvas. 
  3. Kuidas valida õige näokreem Vichy kosmeetika seast? Kuidas valida õige näokreem Vichy kosmeetika seast? Vichy Idealia, Vichy Slow Age, Vichy Liftactiv Supreme, Vichy Neovadiol – erinevate kreemide ja nahahooldustoodete valik on suur. Kuidas valida neist kreem, mis sobib just mulle? 
  4. Miks valida näopuhastamiseks mitsellaarvesi? Miks valida näopuhastamiseks mitsellaarvesi? Mitsellaarvesi on õrnaks vahendiks meigi, rasu ning saaste eemaldamiseks näolt, jättes naha enda lipiidibarjääri naha pinnale alles.  See annab võimaluse tõhusaks nahapuhastuseks, vältides kiskumise tunnet.
Tootesoovitused