Turguta oma immuunsust!

Turguta oma immuunsust!

Immuunsüsteem on organismi kaitsesüsteem, mida tuleb hoida tugevana. Loe kuidas seda teha

Immuunsüsteem on organismi kaitsesüsteem, mis võitleb organismi sattunud haigustekitajate ja võõrvalkude vastu.  Meie kaitsesüsteem ei hävita ainult baktereid ja viiruseid, vaid võtab osa ka kahjulike keemiliste ainete väljaviimisest organismist. Immuunsüsteem koosneb paljudest erinevatest rakutüüpidest, millel igaühel on oma kindel ülesanne ning mis erinevate molekulide vahendusel mõjutavad omakorda järgmist rakku.

Immuunsüsteemi nõrgendavad väsimus ja stress, tugevdavad aga tervislikud eluviisid ja mitmekülgne toitumine. Abi saab ka toidulisanditest.

Tugeva immuunsüsteemi alustalad

Immuunsuseid on kahte suguseid:

 • Kaasasündinud immuunsus–  immuunsus, mis on olemas kohe sündides. Ei muutu eluea jooksul, nakkuse ajal toimib see immuunsus väga kiiresti.
 • Omandatud immuunsus -  immuunsus, mis kujuneb eluea jooksul, näiteks mingit haigust läbi põdedes või end vaktsineerides. Vaktsiinid on siiani parimad ja toimivamad nakkushaiguste vältijad. Need sisaldavad haigustekitajate ohutuid versioone ja aitavad immuunsüsteemil kogemusi omandada ja nutikamaks muutuda.

Teadlased ütlevad, et kui kehas on kõrge stressihormooni kortisooli tase, lülitab keha end säästurežiimile ja esimene asi, mille pealt ta ennast tagasi hakkab hoidma, on immuunsüsteem. Lisaks on immuunsüsteemi erinevad rakud ja antikehad, mis kaitsevad meid juba sissetunginud tekitajate eest.  Immuunsüsteemi rakkudel on keeruline ülesanne teha vahet ohtlikel sissetungijatel, ehk haigustekitajatel ning oma organismi koostisosadel ja ohututel ainetel, mis sisenevad organismi näiteks seedetrakti või hingamisteede kaudu.

Kui oled reibas ja puhanud, ei jää organism haigeks või põeb haigusi kergemal kujul. Stressis ja väsinud inimese immuunsüsteem ei hakka aga haiguse vastu võitlemiseks õigel ajal tööle.

Esmalt tuleks immuunsüsteemi tugevdada mitmekülgse toidulauaga. Sööma peaks rohkem puu- ja juurvilju, tsitruselisi, teravilju.

9 nippi, mis aitaks immuunsüsteemi tugevana hoida

Tervislike eluviiside eest on tänulik kogu organism, mitte ainult immuunsüsteem

 • Puhka ja maga piisavalt ( 7 – 8 tundi ööpäevas)
 • Viibi palju värskes õhus, vähemalt 30 minutit iga päev
 • Liigu piisavalt ja ole aktiivne, aga väldi ületreenimist
 • Söö tervislikult ja tasakaalustatult
 • Nakkushaiguste vältimiseks pese käsi
 • Loobu suitsetamisest ja vähenda alkoholi tarbimist
 • Hoia stressi tase madal. Pidev stress nõrgestab organismi ja selle immuunsüsteemi
 • Turguta end vitamiinidega
 • Kasuta immuunsüsteemi tugevdamiseks toidulisandeid

Toidulisandid immuunsussüsteemi tugevdamiseks

Võib juhtuda, et keha ei saa piisavalt vitamiine ja mineraale igapäevasest toidust ehk kui mingil põhjusel ei ole tasakaalustatud ja täisväärtusliku toidu söömine võimalik, tuleb abi otsida toidulisanditest. Erinevad vitamiinide ja mineraalide kompleksid sisaldavad kõiki vajalikke vitamiine soovitusliku päevase annuse jagu. Vitamiinid ja mineraalained on eluliselt vajalikud organismi normaalseks arenguks ja terviseks.

Tuleb aga meeles pidada, et multivitamiine ei tohiks siiski kasutada haigusperioodil immuunsuse tõstmiseks,  sest neis sisalduvad B-grupi vitamiinid toidavad viirushaigusi ning paranemine kulgeb kauem.

Immuunsüsteemi on võimalik tõhusalt turgutada ka  erinevate toidulisanditega. Siin on abiks täiskasvanutele Vitiron Active Suscaps ja lastele Vitiron kids toys ja fruits. VitirON™ Active Suscaps sisaldab 22 bioaktiivset ainet ja elementi ning toetab igapäevast aktiivset eluviisi. Sisaldades olulisi vitamiine, mineraale ja aminohappeid, tagab VitirON organismile oluliste ainevahetuse ja energeetiliste protsesside toimimise ning toetab immuunsüsteemi. Kompleks vähendab väsimust ja kurnatust ning toetab ainevahetust.

Spetsiaalse Šveitsi tehnoloogiga toodetud zelatiinkapsel tagab vitamiinide, mineraalide ja aminohapete kiire ja täieliku imendumise tänu sellele, et kapsel sisaldab õlisuspensiooni, mis tagab vesi- ja rasvlahustuvate vitamiinide lahustumise. Lisaks kapsli tume värvus kaitseb sisu valguse lagundava toime eest ning kapslit on kerge neelata, ei ärrita söögitoru ja mao limaskesta. Soovitatav annus täiskasvanutele on 1 kapsel ööpäevas koos toiduga.

VitirON™ KIDS puuvilja - ja marjamaitselised vitamiinidega närimispadjakesed sisaldavad 100% looduslikud värvained ning ei sisalda konservante. Kompleks sisaldab 11 vitamiini ja mineraali. Vitamiinid C, A, D, B12, folaat, seleen ja tsink aitavad kaasa immuunsüsteemi normaalsele talitlusele. Vitamiinid ei suuda küll last kaitsta haigestumise eest, kuid võivad tugevdada organismi kaitsevõimet.

Autor: proviisor Mariana Džaniašvili

Seotud postitused
 1. Külmetuse esmane ravi apteegist Külmetuse esmane ravi apteegist Saabuvate külmade ja niiskete ilmadega hakkavad inimesed üha rohkem haigeks jääma. Suur enamus inimesi puutuvad kokku nn külmetushaigustega, mille põhjustajateks on tihti viirused. 
 2. Ohatis annab märku sügeleva laigukesena Ohatis annab märku sügeleva laigukesena Villide tekkimisele eelneb tavaliselt punane laiguke huulel või selle ümbruses, sügelus ja kipitustunne. Kui inimene on juba kord nakatunud, siis jääb viirus tema organismi terveks eluks. Herpes pole välja ravitav, kuid meetmetega on võimalik
 3. Millega võidelda viirusohatise vastu? Millega võidelda viirusohatise vastu? Sõna herpes kasutatakse tavaliselt nakkuse korral, mida põhjustab viirus nimega Herpes simplex (HSV).
 4. Liposoomid – parem viis vitamiinide omastamiseks Liposoomid – parem viis vitamiinide omastamiseks Ülesehituselt sarnanevad liposoomid rakkudega ning seetõttu on nad head vahendid, mille abil tagada vitamiinide ja mineraalide parem imendumine.
Tootesoovitused
 1. VITIRON ACTIVE SUSCAPS KAPSLID N30
  VITIRON ACTIVE SUSCAPS KAPSLID N30

  Toimeaine / Koostis
  Vitamiinid mineraalid

  • -15%
  Special Price 10,94 € Regular Price 12,84 €
 2. VITIRON KIDS FRUITS NÄRIMISPADJAKESED N50 (225G)
  VITIRON KIDS FRUITS NÄRIMISPADJAKESED N50 (225G)

  Toimeaine / Koostis
  Vitamiinid mineraalid

  • -15%
  Special Price 13,58 € Regular Price 15,93 €
 3. VITIRON KIDS TOYS NÄRIMISPADJAKESED N50 (225G)
  VITIRON KIDS TOYS NÄRIMISPADJAKESED N50 (225G)

  Toimeaine / Koostis
  Vitamiinid mineraalid

  • -15%
  Special Price 13,58 € Regular Price 15,93 €
 4. VITIRON D3 OLIVE SUN SPREI 4000IU 10ML
  VITIRON D3 OLIVE SUN SPREI 4000IU 10ML

  Toimeaine / Koostis
  Kolekaltsiferool

  17,77 €
Küsi apteekrilt