Külmetus

Populaarsemad artiklid
 1. Külmetuse esmane ravi apteegist

  Külmetuse esmane ravi apteegist

 2. Enneta viirust tugeva immuunsusega!

  Enneta viirust tugeva immuunsusega!

 3. Viis nippi, mida järgides aitad lapsel sügishooajal terveks jääda

  Viis nippi, mida järgides aitad lapsel sügishooajal terveks jääda


 • Viis nippi, mida järgides aitad lapsel sügishooajal terveks jääda

  Viis nippi, mida järgides aitad lapsel sügishooajal terveks jääda

  Kooliaasta on täistuuridel hoo sisse saanud ja lapsed veedavad senisest enam oma aega siseruumides. Ja sama lihtsalt kui käest kätte liiguvad pliiatsid või raamatud, levivad hõlpsasti ka pisikud ja viirused. Kuidas oma lapse immuunsust turgutada ning eesootavaks haiguste perioodiks valmis olla?

  Loe edasi...
 • Enneta viirust tugeva immuunsusega!

  Enneta viirust tugeva immuunsusega!

  Immuunsüsteem on organismi kaitsesüsteem, mida nõrgendavad väsimus ja stress ning tugevdavad tervislikud eluviisid, mitmekülgne toitumine ja toidulisandid.

  Loe edasi...
 • Külmetuse esmane ravi apteegist

  Külmetuse esmane ravi apteegist

  Saabuvate külmade ja niiskete ilmadega hakkavad inimesed üha rohkem haigeks jääma. Suur enamus inimesi puutuvad kokku nn külmetushaigustega, mille põhjustajateks on tihti viirused. 

  Loe edasi...
 • Mis on külmetus, viirus, gripp

  Mis on külmetus, viirus, gripp

  Külmetushaiguse põhjustab alati mõni viirus või bakter. Külmetushaigused levivad aasta ringi ning meie kliimas on üsna tavaline sügisest kevadeni läbi põdeda viis-kuus kergemat viirushaigust.

  Loe edasi...
 • Kätepesu, desinfitseerimine ja -hooldus

  Kätepesu, desinfitseerimine ja -hooldus

  Viirushaiguste leviku tõkestamiseks on käte hügieen erit oluline. Siiski ei tohiks sagedasema käte pesu ja desinfitseerimise järel unustada käenaha tervist, sest ainult puhas ja terve nahk pakub kaitset.

  Loe edasi...
 • Põiepõletikust, selle leevendamisest ja ennetamisest

  Põiepõletikust, selle leevendamisest ja ennetamisest

  Inimese organismis on sadu mikroobe, millel on kõigil oma ülesanne. Tavaliselt saab organism mikroobide kontrolli all hoidmisega ise hakkama, aga kui immuunsüsteem on nõrgenenud, võib tasakaal paigast minna ja tekkida erinevaid haigusi, sh põiepõletikke.

  Loe edasi...
 • Mida teada köha kohta

  Mida teada köha kohta

  Kes meist ei teaks, kui ebameeldiv on köha ja millist ebamugavust see tekitab. Aga miks köha tuleb ning mida me selle vastu teha saame?

  Loe edasi...
 • Palavik – kuidas ja millal palavikku alandada?

  Palavik – kuidas ja millal palavikku alandada?

  Palavik on organismi kaitsereaktsioon. Millal tuleks palavikku alandada?  Kuidas alandada palavikku lastel ja täiskasvanutel?

  Loe edasi...
 • Külmetus, köha, kurguvalu

  Külmetus, köha, kurguvalu

  Meie kliimas on üsna tavaline, et sügisest kevadeni põeme viis-kuus korda mõne kergema viiruse põhjustatud haigust. Ravi on enamasti sümptomaatiline ja sõltub sellest, millised sümptomid on peamised. Külmetushaiguse parim ravi on aeg, puhkus ja uni.

  Loe edasi...
 • Mida teha nohuga?

  Mida teha nohuga?

  Tavalise nohu ehk ninaneelupõletiku puhul räägitakse enamasti nohust, mis on viirusliku (rino-, adeno- või koronaviiruste) päritoluga. Enamasti kaasneb nohuga ka köha, kerge kurguvalu, läbipaistev ja limajas eritis ninast, palavik ja üleüldine halb enesetunne.

  Loe edasi...
Page