Apteekrite nõuanded külmetuse vastu

Blog Category
 • Millist termomeetrit valida?

  Kraadimisel on omad eripärad, mida tasub teada. Esiteks tuleb tähelepanu pöörata sellele, kust valitud kraadiklaasiga temperatuuri mõõta saaks (kas suust, kaenla alt, kõrvast, otsaesise pealt või pärasoolest) ja teiseks tuleks tähelepanu pöörata sellele, millal ja kuidas kraadida.

  Loe edasi...

 • Enneta viirust tugeva immuunsusega!

  Immuunsüsteem on organismi kaitsesüsteem, mida nõrgendavad väsimus ja stress ning tugevdavad tervislikud eluviisid, mitmekülgne toitumine ja toidulisandid.

  Loe edasi...

 • 8 müüti külmetushaigustest

  Arutame lahti kaheksa enim levinud müüti külmetushaiguste kohta. Loe lähemalt, kuidas tegelikult oleks kõige targem külmetushaigusi ravida.

  Loe edasi...

 • Terviseeksperdid: gripi vaktsiiniks ei ole veel hilja, sümptomite ilmnemisel tasub teha gripi kiirtest

  Pidude hooajaga on saabunud ka viiruste hooaeg – sel aastal värvikamalt kui varasematel aastatel. Liikvel on üheaegselt mitmeid haiguseid – Covid-19, A-gripp, paragripp, rotaviirus jm.

  Loe edasi...

 • Kuidas valmistuda talvisteks pidustusteks?

   

  Praegusel ajal on liikvel palju viiruseid, nende hulgas ka COVID-19. Selleks, et meie kõigi jõulupühad saaksid lähedaste ja sõprade seltsis mööduda tervelt ja õnnelikult, on meil Sulle 5 kasulikku nippi!

  Loe edasi...

 • Antigeeni kiirtest – millist valida?

  Antigeeni kiirtestid on juba pikka aega olnud Eesti turul ning praegu võib leida palju erinevaid teste. Kuidas valida õiget antigeeni kiirtesti ning mille alusel langetada otsus?

  Loe edasi...

 • Vajalik aine C-vitamiin

  C-vitamiin on antioksüdant. Kas C-vitamiin aitab kiiremini terveks saada? Millistes toiduainetes on kõige rohkem C-vitamiini?

  Loe edasi...

 • Covid-19 antigeeni kiirtesti läbiviimise juhend

  Südameapteegi proviisor Olesja Kuznetsova selgitab, kuidas tuleb õigesti teha Covid-19 antigeeni kiirtesti.

  Loe edasi...

 • Kui hääl on kähe ja kurk on valus?

  Mis oleks, kui suudaksime kurguvalu mure hõlpsalt lahendada, umbes nagu raadio häälestamine?

  Loe edasi...

 • Viis nippi, mida järgides aitad lapsel sügishooajal terveks jääda

  Kooliaasta on täistuuridel hoo sisse saanud ja lapsed veedavad senisest enam oma aega siseruumides. Ja sama lihtsalt kui käest kätte liiguvad pliiatsid või raamatud, levivad hõlpsasti ka pisikud ja viirused. Kuidas oma lapse immuunsust turgutada ning eesootavaks haiguste perioodiks valmis olla?

  Loe edasi...

 • Mis on külmetus, viirus, gripp

  Külmetushaiguse põhjustab alati mõni viirus või bakter. Külmetushaigused levivad aasta ringi ning meie kliimas on üsna tavaline sügisest kevadeni läbi põdeda viis-kuus kergemat viirushaigust.

  Loe edasi...

 • Kätepesu, desinfitseerimine ja -hooldus

  Viirushaiguste leviku tõkestamiseks on käte hügieen erit oluline. Siiski ei tohiks sagedasema käte pesu ja desinfitseerimise järel unustada käenaha tervist, sest ainult puhas ja terve nahk pakub kaitset.

  Loe edasi...

 • Põiepõletikust, selle leevendamisest ja ennetamisest

  Inimese organismis on sadu mikroobe, millel on kõigil oma ülesanne. Tavaliselt saab organism mikroobide kontrolli all hoidmisega ise hakkama, aga kui immuunsüsteem on nõrgenenud, võib tasakaal paigast minna ja tekkida erinevaid haigusi, sh põiepõletikke.

  Loe edasi...

 • Külmetuse esmane ravi apteegist

  Saabuvate külmade ja niiskete ilmadega hakkavad inimesed üha rohkem haigeks jääma. Suur enamus inimesi puutuvad kokku nn külmetushaigustega, mille põhjustajateks on tihti viirused. 

  Loe edasi...

 • Mida teada köha kohta

  Kes meist ei teaks, kui ebameeldiv on köha ja millist ebamugavust see tekitab. Aga miks köha tuleb ning mida me selle vastu teha saame?

  Loe edasi...