Vererõhumõõturid apteegist

Vererõhumõõturid apteegist

Vererõhumõõtur on seade, mille abil saab kodustes tingimustes vererõhku mõõta. Müügil on eri tüüpi seadmeid. 

Kuidas endal ise vererõhku mõõta?

Kodustes tingimustes endal vererõhu mõõtmisel on oluline mõõturi valik ja õige kasutamine. Valida tuleb ka õlavarre ümbermõõdule sobiv mansett. Mansett peab olema õlavarre keskel, tihedalt ümber õlavarre. Kui komplektis olev mansett on liiga suur või väike, saate apteegist juurde osta sobiva mõõduga manseti. Enne vererõhumõõturi kasutamist on oluline hoolikalt tutvuda kasutusjuhendiga. Selles on ära toodud teave vererõhu ja selle mõõtmise, seadme veateadete, ohutuse ja tehniliste andmete kohta.

Iga inimese vererõhu tase sõltub elueast, soost, geneetilistest teguritest ja paljudest väliskeskkonna mõjutustest. Tervisekontrolli seisukohalt on tähtis puhkeoleku-vererõhk. Selle määramisel tuleb vältida väliseid mõjutajaid nii palju kui võimalik. Usaldusväärse mõõtmistulemuse saamiseks on oluline vältida vahetult enne mõõtmist kehalist koormust, söömist ja suitsetamist. Eemaldada tuleb kitsad riided õlavarrelt ja paigutada mansett küünarnukist kõrgemale nii, et kummivoolik väljuks mansetist käe siseküljel. Käsi peab olema pingevaba ja toetuma näiteks lauale nii, et mansett on südamega samal kõrgusel. Mõõtmise ajal tuleb normaalselt hingata ja rääkimist vältida. Kahe mõõtmise vahel peaks olema vähemalt 15-sekundiline paus. Vahetult järjestikused mõõtmised ei anna sama tulemust.

Automaatsed vererõhumõõturid määravad ka pulsisageduse. Kui mõõtmise ajal esineb südame rütmihäire, siis ilmub aparaadi näidikule vastav sümbol. Sel juhul võivad vererõhuväärtused olla erinevad tavalisest mõõtmistulemusest ning mõõtmist tuleb korrata. Enamik automaatseid aparaate salvestavad mõõtmistulemused mällu. Moodsamad ja hinnalt kallimad mõõturid salvestavad näiteks 30 viimast mõõtmistulemust. Kui mälu on täis, salvestatakse uus näit vanale peale.

Automaatsed vererõhumõõturid töötavad patareidega või vooluadapteriga. Patareid on seadmega kaasas, mõnel mudelil on olemas ka vooluadapter. Kui komplektis adapterit ei ole, saab selle juurde osta. Apteegis müüdavad vererõhumõõturid on õigel käsitsemisel usaldusväärsed, lihtsalt kasutatavad ja täpsed.

Iga inimese vererõhu tase sõltub elueast, soost, geneetilistest teguritest ja paljudest väliskeskkonna mõjutustest. Tervisekontrolli seisukohalt on tähtis mõõta puhkeoleku-vererõhku.

ENIM KASUTATAVAD VERERÕHUMÕÕTURID

 • Täisautomaatne õlavarrelt vererõhku mõõtev aparaat

  Väga lihtne kasutada, mugav ja täpne. Mõõtmiseks paigaldatakse õlavarrele mansett ja ühe nupulevajutusega alustab aparaat mõõtmist.

 • Poolautomaatne õlavarrelt vererõhku mõõtev aparaat

  Usaldusväärne ja täpne. Mõõtmiseks tuleb ise õhk ballooni abil mansetti pumbata. Näidiku järgi täidetakse mansett rõhuga üle oodatava süstoolse vererõhu väärtuse. Kui mansetis ei ole piisavalt rõhku, siis aparaat näitab seda ja rõhku tuleb juurde pumbata. Seejärel mõõdab aparaat nii vererõhku kui ka pulsisagedust.

 • Automaatne aparaat randmelt vererõhu mõõtmiseks

  Kompaktne, kaasaskantav ja täpne. Aparaat paigaldatakse randmele ja ühe nupulevajutusega mõõdab see nii vererõhku kui ka pulsisagedust.

 • Mehaaniline vererõhumõõtur

  Lihtne aparaat igapäevaseks vererõhu kontrolliks. Mansett asetatakse õlavarrele ja stetoskoop küünarliigese sisepinnale. Manseti rõhk tõstetakse ballooni abil kiiresti oodatavast süstoolsest rõhust kõrgemale: sellega suletakse arteris verevool. Seejärel langetatakse ventiili avamise teel mansetis rõhku ja kui see langeb madalamale süstoolsest rõhust, on stetoskoobis kuulda iga pulsilöögi puhul lühike terav kahin (süstoolne rõhk), mille põhjustab vere sissevool arterisse. Mansetirõhu langedes kahinad muutuvad, kuni äkki tumenevad ja kiirelt nõrgenevad (diastoolne rõhk). Aparaati ei saa kasutada inimesed, kelle kuulmine ei ole enam terav ja kelle käeline tegevus on raskendatud.  

Vererõhku saad mõõta ka Südameapteegis

Loe lisaks:

Autor: Piret Stokkeby, proviisor

Seotud postitused
 1. Oomega-3 ja oomega-6 rasvhapped tasakaalu Oomega-3 ja oomega-6 rasvhapped tasakaalu Kuidas oomega-3-rasvhapped tervist toetavad ja milleks on need kehale vajalikud? Oomega-3 ja treenimine. Oomega-3 rasvhapete puudus.
 2. ACTICOA – tervislikud šokolaadipärlid ACTICOA – tervislikud šokolaadipärlid ACTICOA tervislikes šokolaadipärlites leiduvad kakaoflavanoolid on kasulikud vereringele, vereroonte elastsusele ja immuunsusele.
 3. 7 sammu tugevama südameni 7 sammu tugevama südameni Selleks, et süda oleks terve elu tugev ja heas vormis, peab igaüks ise astuma oma sammud. Mõne inimese kogu elustiil toetab tema südant, mõnel on vaja astuda üks, mõnel seitse, mõnel aga ainult 10 000 sammu päevas enda elu heaks.
 4. Südamehaigus ja suvi – kuidas hakkama saada? Südamehaigus ja suvi – kuidas hakkama saada? Suvi on aastaaeg, mil viibime palju värskes õhus, teeme aiatöid, käime saunas, sööme grillitud toite ja reisime. Südamehaiged peavad ka suvel ennast hoidma ja mõningaid asju silmas pidama.
Tootesoovitused
 1. CARDIO COMPLEX VERERÕHULE TBL N30
  CARDIO COMPLEX VERERÕHULE TBL N30

  Toimeaine / Koostis
  Magneesiumtsitraat, viirpuu, küüslaugu, palderjani ekstr. jt

  • -40%
  Special Price 8,25 € Regular Price 13,76 €
Küsi apteekrilt