Oma vererõhku peaks juba noorena kontrollima vähemalt korra kahe aasta jooksul. Alates 30. eluaastast tuleks vererõhku kontrollida vähemalt kord aastas, eriti siis, kui mõnel lähisugulasel on kõrge vererõhk.
Oma veresuhkrule peaksid mõtlema kõik, kelle veresuhkru tase on normi ülemisel piiril, kes on ülekaalulised, suitsetajad või kellel on suguvõsas esinenud suhkruhaigust. Õigel ajal veresuhkru normist kõrvalekaldumise avastamine aitab vältida mitmesuguseid tõsiseid tüsistusi nagu silma-, neeru-, südame-, veresoonkonna, jala- ja närvikahjustused.
Kehakoostise määramine annab ülevaate inimese tervislikust seisundist. Mõõtmise tulemuse põhjal saab teha järeldusi, kas on vaja toitumisharjumusi ja elustiili tervislikumaks muuta.
Vähenenud hemoglobiini varud veres võivad põhjustada kahvatust, väsimustunnet, ärrituvust ja õhupuudustunnet, sest organism ei saa vähese hemoglobiinisisalduse tõttu piisavalt hapnikku. Kui tunned kurnatust või väsimust, saad Südameapteekides lasta määrata hemoglobiini taseme veres.
Gripp on äge viiruslik haigus, mis levib puhangute, epideemiate või isegi pandeemiatena. Grippi võivad haigestuda kõik, sõltumata vanusest. Gripi vastu võib vaktsineerida kogu hooaja vältel, kuid kõige kindlama kaitse annab vaktsineerimine enne haigestumise kõrgperioodi algust.
NB! TEGEMIST ON TASULISELE GRIPIVAKTSINEERIMISELE REGISTREERIMISEGA!
D-vitamiini sünteesi ei toimu talvekuudel, varakevadel ja hilissügisel. D-vitamiini sünteesi jaoks piisava UVB-kiirguse koguse saab Eestust mai keskpaigast kuni septembri alguseni, kuid see sõltub päikesekiirguse langemisnurgast. Tule kontrolli meie juures D-vitamiini taset!
Eesti puugid levitavad kahte ohtlikku haigust: puukentsefaliiti ehk ajupõletikku ja puukborrelioosi. Kui puukborrelioosi õnnestub küll antibiootikumidega ravida, siis puukentsefaliidi vastu ravimit ei ole ning tegu on väga tõsise haigusega. Puukentsefaliiti nakatumist on võimalik vaktsineerimisega ennetada!
TASUTA gripivaktsiineerimisele on võimalik registreeruda vaid riskirühma kuuluvatel isikutel.
Riskirühma kuuluvad:
Üks suurimaid südame-veresoonkonnahaiguse riskitegureid on kõrgenenud kolesteroolitase. Kõrgnenud kolesteroolitaset inimene ise ei tunne, vaid kahjustab meie südame-veresoonkonda endast märku andmata. Ühe määramisega on Südameapteekides võimalik saada tervelt kuus kolesterooliga seonduvat näitajat!
Südameapteek ja Eesti Allergialiit alustasid koostööd, et muuta allergikutele haigusalane nõustamisteenus kättesaadavamaks ning aidata leevendada allergiaga kaasnevaid vaevuseid kiiremini. Tegemist on ainsa omataolise koostööga, mille raames koolitas Eesti Allergialiit Südameapteegi apteekreid andma erialast nõu.
COVID-19 vastu vaktsineerimine on oluline viis raske haigestumise ja haiglaravi vältimiseks. Südameapteegis saab vaktsineerida nii esmase vaktsineerimiskuurina kui ka tõhustusdoosidena.
Südameapteegist leiad lisaks ravimitele ja apteegikaubale ka laias toetavaid vahendeid ning ortoose. Südameapteegi valitud apteekides töötab erialase koolituse saanud ortoosinõustaja, kes oskab vastavalt arsti/spetsialisti soovitusele leida täpselt Sulle vajaliku abivahendi.
Eesnääre eritab meestel prostata antigeeni (PSA). Selle sisaldus annab teavet eesnäärme füsioloogiliste seisundite kohta. Normi ületav väärtus võib viidata eesnäärme suuruse muudatustele
Steptokokk A kiirtesti abil on võimalik kindlaks teha, kas ägeda kurguvalu ja palaviku põhjustajaks on A-grupi Streptokokk.
Rauavaegusaneemia on laialt levinud igas vanuses inimeste seas. Raud on oluline rakkude kasvu ja arengu reguleerija, vajalik südame, lihas- ja närvikoe talitluseks.
Mao või soolestiku epiteeli koloniseerivate Helicobacter Pylori kõrge patogeensusega tüvede esinemine võib esile kutsuda kroonilise gastriidi, mis võib põhjustada haavandeid ja muid terviseprobleeme. Ca 90% maohaavandeid omavatest inimestest on nakatunud Helicobacter Pylori’ga. Seetõttu on oluline bakter võimalikult kiiresti tuvastada, et alustada raviga.
Tsöliaakia on gluteenist põhjustatud eluaegne autoimmuunne geneetilise eelsoodumusega haigus. Euroopas hinnatakse sageduseks, et 1 inimene 100st põeb tsöliaakiat. Diagnoosi saades on ainsaks raviks eluaegne range gluteenivaba dieet.
Risk D-vitamiini puuduseks tõuseb vanemaealistel inimestel; ülekaalulistel; inimestel, kes ei tarbi kala ja piimatooteid või ei liigu piisavalt palju väljas; rasedatel ja imetavatel emadel; krooniliste haigustega inimestel.
Mustakivi tee 13, Tallinn, Harjumaa