Alates 6. veebruarist saavad Südameapteegi apteekides gripi vastu vaktsineerida TASUTA kõik Eesti elanikud (sh ravikindlustuseta ja ajutise kaitse saanud põgenikud).
Vaktsineerimisele on vajalik eelregistreerimine, mida saab teostada läbi Confido broneerimissüsteemi, vajutades sobiva apteegi puhul Broneeri aeg.
Vaktsineerimisega seotud lisaküsimuste korral on võimalik pöörduda Confido lühinumbril 1330.
Hingamisteede haigussümptomitega ei tohi tulla vaktsineerimisele.
Tallinnas vaktsineerimine toimub: Tallinnas vaktsineerimist viib läbi Arstikeskus Confido AS. Tegevusluba: L03731 Ülemiste Südameapteek N 16:00 - 19:00 , L 11:00 - 14:00 Suur-Sõjamäe 4, Tallinn Broneeri aeg
Oluline! Alates 1. aprillist 2023 ei toimu Pirita Südameapteegis vaktsineerimist.
Võrus vaktsineerimine toimub: Võrus vaktsineerimist viib läbi Arstikeskus Confido AS. Tegevusluba: L03731 Kagukeskuse Südameapteek P 11:00 - 15:00 Kooli 6, Võru Broneeri aeg
Oluline! Alates 1. aprillist 2023 ei toimu Võru Kagukeskuse Südameapteegis vaktsineerimist.
Millist vaktsiini manustatakse?
Algaval hooajal saab vaktsineerida neljavalentse gripivaktsiiniga, mis annab kaitse erinevate gripitüvede vastu. Vaktsineerida saab alates 6. elukuust.
Apteekides viivad vaktsineerimist läbi vastava väljaõppe saanud tervishoiutöötajad, kes on täies mahus läbinud immuniseerimisalase täiendusõppekursuse vastavalt Sotsiaalministeeriumi poolt heakskiidetud programmile ning on saanud selle lõpetamise kohta tunnistuse.
Millega peab arvestama enne vaktsineerimisele tulekut?
Kaasa tuleb võtta isikut tõendav dokument ning olemasolu korral immuniseerimispass. Vaktsineerimisega kaasnevad andmed kantakse patsiendi Digilukku. Teenuse osutamiseks retsepti olemasolu ei ole vajalik.
Peale vaktsineerimist
Jälgige oma tervist vaktsineerimisele järgneval päeval
Vajadusel võtke ühendust oma perearstiga või helistage perearsti nõuandeliinile 1220
Kui on vajalik kiire arstiabi, helistage 112
Üldised kõrvaltoimed: süstekoht võib olla valulik, turses, punetada, võib tekkida palavik, nõrkustunne, isutus, lihasevalu, peavalu. Sümptomid on pigem kerged ja mööduvad 2-3 päeva jooksul. Turses ja punetavale süstikohale võib asetada külmakompressi. Palavikku üle 38,0°C võib langetada paratsetamooli abil. Lugege hoolikalt soovitatud annuseid ravimi pakendilt ja infolehelt ning pidage vajadusel nõu apteekri, pereõe või perearstiga.
Gripivaktsiini ja Covid-19 vaktsiinide koos manustamine
Gripi ja COVIDi vastaseid vaktsiine saab teha samal päeval. Kui mõlemat vaktsiini süstitakse samal päeval, siis neid tehakse erinevatesse õlavartesse. Võimalusel tuleks erinevate vaktsiinide manustamisel jätta paarinädalane vahe, siis on kõrvaltoimete tekkimisel võimalik paremini aru saada, milline vaktsiin on selle reaktsiooni tekitanud.
Lisainfo vaktsineerimise kohta Südameapteegi nõuandeliinilt 605 7171 või Confido lühinumbrilt 1330
Rohkem infot gripiviiruse ja vaktsineerimise kohta loe siit