Üks suurimaid südame-veresoonkonnahaiguse riskitegureid on kõrgenenud kolesteroolitase. Kõrgnenud kolesteroolitaset inimene ise ei tunne, vaid kahjustab meie südame-veresoonkonda endast märku andmata. Ühe määramisega on Südameapteekides võimalik saada tervelt kuus kolesterooliga seonduvat näitajat!
D-vitamiini sünteesi ei toimu talvekuudel, varakevadel ja hilissügisel. D-vitamiini sünteesi jaoks piisava UVB-kiirguse koguse saab Eestust mai keskpaigast kuni septembri alguseni, kuid see sõltub päikesekiirguse langemisnurgast. Tule kontrolli meie juures D-vitamiini taset!
Vähenenud hemoglobiini varud veres võivad põhjustada kahvatust, väsimustunnet, ärrituvust ja õhupuudustunnet, sest organism ei saa vähese hemoglobiinisisalduse tõttu piisavalt hapnikku. Kui tunned kurnatust või väsimust, saad Südameapteekides lasta määrata hemoglobiini taseme veres.
Tervisenäitajate test aitab saada paremat ülevaadet oma tervislikust seisundist. Kehakoostise uuringu käigus määratakse kehakaal, kehamassiindeks, keha rasvasisalduse protsent, keha skeletilihaste protsent ning vistseraalse ehk siseorganeid ümbritseva rasva tase. Nende näitajate põhjal määrab apteeker-nõustaja Sinu südame- ja veresoonkonnahaiguste riski ning annab Sulle soovitusi elustiili ja vajadusel täiendavate meditsiiniliste konsultatsioonide osas.
Üldkolesterooli väärtuse teadmine annab võimaluse ennetada mitmesuguseid südame-veresoonkonda puudutavaid tüsistusi ning pikendada tervelt elatud aastate arvu. Eriti tähtis on kolesteroolitaseme jälgimine suhkruhaiguse korral, sest risk haigestuda südame-veresoonkonna haigustesse on sellisel juhul kõrgendatud.
Eesti puugid levitavad kahte ohtlikku haigust: puukentsefaliiti ehk ajupõletikku ja puukborrelioosi. Kui puukborrelioosi õnnestub küll antibiootikumidega ravida, siis puukentsefaliidi vastu ravimit ei ole ning tegu on väga tõsise haigusega. Puukentsefaliiti nakatumist on võimalik vaktsineerimisega ennetada!
Alates 6. veebruarist 2023 saavad Südameapteegi apteekides gripi vastu vaktsineerida TASUTA kõik Eesti elanikud sh ravikindlustuseta ja ajutise kaitse saanud põgenikud.
Oma veresuhkrule peaksid mõtlema kõik, kelle veresuhkru tase on normi ülemisel piiril, kes on ülekaalulised, suitsetajad või kellel on suguvõsas esinenud suhkruhaigust. Õigel ajal veresuhkru normist kõrvalekaldumise avastamine aitab vältida mitmesuguseid tõsiseid tüsistusi nagu silma-, neeru-, südame-, veresoonkonna, jala- ja närvikahjustused.
Kehakoostise määramine annab ülevaate inimese tervislikust seisundist. Mõõtmise tulemuse põhjal saab teha järeldusi, kas on vaja toitumisharjumusi ja elustiili tervislikumaks muuta.
Oma vererõhku peaks juba noorena kontrollima vähemalt korra kahe aasta jooksul. Alates 30. eluaastast tuleks vererõhku kontrollida vähemalt kord aastas, eriti siis, kui mõnel lähisugulasel on kõrge vererõhk.
Teenuse eesmärk on pakkuda inimestele võimalust viia apteegis läbi kontrollitud enesetestimine SARS-CoV-2 antigeeni kiirtestiga.
Teenuse sihtrühm on terved haigustunnusteta inimesed, kes soovivad testida haiguse puudumise tõendi eesmärgil.
Tagades kehale optimaalse füüsilise koormuse ning muutes oma toiduvalikud tervislikumaks, on võimalik saavutada kontrolli kaalu üle, vähendada magusaisu, tõsta energiataset, leevendada seedevaevusi, ning vähendada riski haigestuda II tüüpi diabeeti ja südame-veresoonkonna haigustesse.