Tagades kehale optimaalse füüsilise koormuse ning muutes oma toiduvalikud tervislikumaks, on võimalik saavutada kontrolli kaalu üle, vähendada magusaisu, tõsta energiataset, leevendada seedevaevusi, ning vähendada riski haigestuda II tüüpi diabeeti ja südame-veresoonkonna haigustesse.
Oma vererõhku peaks juba noorena kontrollima vähemalt korra kahe aasta jooksul. Alates 30. eluaastast tuleks vererõhku kontrollida vähemalt kord aastas, eriti siis, kui mõnel lähisugulasel on kõrge vererõhk.
Oma veresuhkrule peaksid mõtlema kõik, kelle veresuhkru tase on normi ülemisel piiril, kes on ülekaalulised, suitsetajad või kellel on suguvõsas esinenud suhkruhaigust. Õigel ajal veresuhkru normist kõrvalekaldumise avastamine aitab vältida mitmesuguseid tõsiseid tüsistusi nagu silma-, neeru-, südame-, veresoonkonna, jala- ja närvikahjustused.
Kõik täiskasvanud peaksid teadma oma vere kolesteroolisisaldust. Üldkolesterooli väärtuse teadmine annab võimaluse ennetada mitmesuguseid südame-veresoonkonda puudutavaid tüsistusi ning pikendada tervelt elatud aastate arvu. Eriti tähtis on kolesteroolitaseme jälgimine suhkruhaiguse korral, sest risk haigestuda südame- veresoonkonna haigustesse on siis suurem.
Teenuse eesmärk on pakkuda inimestele võimalust viia apteegis läbi kontrollitud enesetestimine SARS-CoV-2 antigeeni kiirtestiga.
Teenuse sihtrühm on terved haigustunnusteta inimesed, kes soovivad testida haiguse puudumise tõendi eesmärgil.
Tõnismägi 5, Tallinn, Harjumaa