UUS! Covid-19 vastane vaktsineerimine

UUS! Covid-19 vastane vaktsineerimine
 • Vaktsineerima tohib tulla vaid tervena!
 • Vaktsineerima ei tohi mitte mingil juhul tulla ülemiste hingamisteede haigussümptomitega patsient (tunnused: nohu, köha, kurguvalu ja palavik). 
 • Vaktsineerima tulija peab kandma maski ning olema kaasas isikut tõendav dokument. 

Kogu vaktsineerimise protsess võtab aega umbes 30 minutit (saabumine, registreerimine, vaktsineerimine ja 15 minutit jälgimisalal viibimist).

Vaktsineerimisele on vajalik eelregistreerimine!

Alates 20.07.2021 saab Südameapteekides Covid-19 vastu vaktsineerida järgmistes apteekides:

Tallinnas

Kivila Südameapteek
T-R 16-19, L,P 12-15
Kivila 26

Broneeri aeg

Ülemiste Südameapteek
T-R 16-19, L,P 12-15
Suur-Sõjamäe 4
Broneeri aeg

Vaktsineerimist viib läbi Arstikeskus Confido OÜ
Tegevusluba: L03731

Millist vaktsiini apteekides manustatakse?

Apteekides manustatakse Pfizeri ja BioNTechi koostöös arendatud vaktsiini Comirnaty. Euroopa Komisjon andis vaktsiinile tingimustega müügiloa 21.12.2020. 

 • Comirnaty vaktsiini info vaktsineeritavale leiab SIIT
 • Comirnaty kohta käivad küsimused ja vastused on leitavad SIIT

COVID-19 viiruse leviku ja haigestumise vähendamiseks on vajalik elanikkonna vaktsineerimine. Mida suurem on vaktsineeritute osakaal, seda väiksem on haiguse levik. Vaktsineerimine ei pööra ühiskonda otsekohe tavaellu tagasi, kuid aitab enamikul inimestest sümptomitega ja raskelt kulgevat COVID-19 viirushaigust vältida.

Vaktsineerimine toimub Eesti COVID-19 vaktsineerimise plaani järgi.

Kes saavad vaktsineerida?

 • Vaktsineerima oodatakse kõiki Eesti elanikke alates 12. eluaastast.
 • Vaktsineerimine lükatakse edasi, kui sul on parajasti kõrge palavik, põed hetkel COVID-19 haigust või oled olnud lähikontaktne.
 • COVID-19 haiguse läbipõdenuid on soovituslik vaktsineerida ühe doosiga 6. kuul pärast tervenemist ning seejärel lugeda vaktsineerimiskuur lõpetatuks. Ka siis, kui COVID-19 haiguse läbipõdemisest on möödunud rohkem kui 6 kuud, on soovituslik vaktsineerida vaid ühe doosiga pikaajalise kaitse tagamiseks. Läbipõdenutele ei ole teise doosi tegemine vajalik, samuti võib sel juhul olla vaktsiini reaktogeensus kõrgem ja esineda rohkem kõrvaltoimeid.
 • Kui inimene haigestub 2 nädala jooksul pärast esimese vaktsiinidoosi saamist COVID-19 haigusesse, tuleks lugeda ta läbipõdenuks ning vaktsineerida ühe doosiga soovitavalt 6. kuul pärast tervenemist. Seejärel lugeda vaktsineerimiskuur lõpetatuks. Inimesele, kes on vaktsineeritud ühe doosiga ja kes haigestub COVID-19 haigusesse rohkem kui kaks nädalat pärast esimest doosi, kuid enne teise doosi saamist, ei ole vajalik teist doosi manustada ning vaktsineerimiskuuri võib lugeda lõpetatuks.
 • Apteekides viivad vaktsineerimist läbi vastava väljaõppe saanud tervishoiutöötajad, kes on täies mahus läbinud immuniseerimisalase täiendusõppekursuse vastavalt Sotsiaalministeeriumi poolt heakskiidetud programmile ning on saanud selle lõpetamise kohta tunnistuse.
 • Teenus on tasuta.
 • Lisainfo vaktsineerimise kohta vaktsineeriapteegis.ee või Südameapteegi nõuandeliinilt 605 7171

Rohkem infot: www.vaktsineeri.ee

Apteeker soovitab