JOIK ORGANIC sari saadaval nüüd Südameapteegi e-apteegis

JOIK ORGANIC sari saadaval nüüd Südameapteegi e-apteegis

Eesti looduskosmeetika tootja JOIK tõi 2019. aasta kevadel turule uue brändi JOIK Organic, mille tooted on esimese Eesti kosmeetikabrändina sertifitseeritud maineka looduskosmeetika standardi Ecocert Cosmos (Cosmetic Organic Standard) alusel.

JOIK Organic sari tähistab JOIKi jaoks uut ajajärku, mille märksõnadeks on senisest veelgi tõhusamad tooted, kõrgendatud tähelepanu keskkonnasõbralikele pakenditele ning uus värske disain.

Looduskosmeetika võidukäik maailmas

Looduskosmeetika tarbimine kasvab hoogsalt kogu maailmas. Kasvu taga on nii tootjate liikumine looduslikumate toodete poole, kõige enam aga klientide suurem teadlikkus ning soov kanda oma nahale võimalikult looduslikku toodet ning vähendada oma ökoloogilist jalajälge. Tarbija nõuab, et pakendites kasutataks vähem plasti, et pakendid oleks taaskasutatavad ja et kosmeetikatoode valmiks jätkusuutliku tootmisprotsessi käigus.

Looduskosmeetika populaarsuse kasvust tõugatuna on hoogustunud ka  rohepesu ehk greenwashing, mis on tarbija teadlik eksitamine, mõjutades teda eelistama toodet, mille puhul on välja toodud keskkonnasõbralik või looduslik aspekt, tagaplaanile jäetakse aga muud toote komponendid või tootmisprotsess, mis ei tarvitse sugugi olla looduslikud ja keskkonnahoidlikud. Üks viis taolises eksitavas situatsioonis õiged tooted leida on eelistada sõltumatu osapoole poolt sertifitseeritud kaubamärke.

Sertifitseeritud tootesari

JOIK on alati olnud tuntud oma looduslike toodete poolest, sertifikaatide hankimine oli järgmine loogiline samm brändi arengus ning andis hea põhjuse kogu tootesarja uuendada, räägib JOIKi asutaja Eva-Maria Õunapuu. “Uue tootesarja loomisel pöörasime palju tähelepanu toodete senisest veelgi tõhusamaks muutmisele. Lisasime rohkelt uusi innovatiivseid looduslikke  aktiivaineid, mis tagavad toodete kõrge efektiivsuse ning murravad kindlasti kohati veel käibel oleva müüdi sellest, kuidas looduskosmeetika ei ole sama tõhus kui nn. tavakosmeetika. Sertifitseerimine annab aga tarbijale kindluse, et tooted sisaldavad just seda ja sellises mahus, mida pakendil lubatakse ning see aitab teha turvalise valiku toodetest üleküllastunud kosmeetikaturul.“

Kui kosmeetikatoodetel on peal ECOCERT või NATRUE sertifikaat, võib kindel olla, et kõik koostisosad on puhtad.  Märke, mida toodetelt võib leida on kasutusel palju teisigi, mõned asjakohased, paljud kahjuks ka tarbijat eksitavad, kuid kaks ülaltoodut annavad tootele garanteeritult usaldusväärsuse.

JOIK Organic sarja tooted on aastast 2019 sertifitseeritud COSMOS Organic standardi alusel Ecocert sertifitseerimisasutuse poolt. Nemad teostavad nii koostisainetele kui ka valmistootele põhjalikku kontrolli. Standard lähtub põhimõttest, et kui on teaduslikke tõendeid, et aine, tehnoloogia või tootmisprotsess võib kujutada kahju inimese tervisele, siis lähtutakse ennetavast printsiibist ehk neid aineid või protsesse ei lubata. See annab ka meile kindlustunde usaldada oma toodetesse valitud koostisaineid.

Hoia end ja säästa loodust

JOIK Organic tootesari on loodud põhimõttel, et toode peab olema tõhus, kasulik nahale ning toodetud loodust säästvalt. Seetõttu muutusid ka pakendid. Näotooted leiab nüüd klaaspudelist, kehatoodete puhul kasutusel olev plastikpakend on valitud selline, mida on lihtne ümber töödelda.  Pappkarbid on valmistatud paberist, mis pärineb vastutustundlikult majandatud metsast. Osad tooted on pakendatud innovatiivsesse airless kreemituubi, millest saab kerge vaevaga kogu sisu välja pigistada ning midagi ei lähe raisku.

Uus tootesari võidab auhindu

Natuke üle aasta turul olnud JOIK Organic on juba võitnud mitmeid auhindu, muuseas ka rahvusvahelisi. Eestis on JOIK Organic tooted saanud tunnustatud „Anne & Stiili“, „Buduaari“ ning „Iluguru“ auhindadega. Rahvusvaheliselt tunnustatud The Beauty Shortlist Awards hindas kuut JOIK Organic toodet auhinnavääriliseks ning nende eraldi võistlus „Mama & Baby“ tootekategoorias tõi võidu või toimetaja valiku tiitli samuti kuuele JOIK tootele.

 

Seotud postitused
  1. Apteegikosmeetika sobib nii igapäevaseks nahahoolduseks kui probleemide leevendamiseks  Apteegikosmeetika sobib nii igapäevaseks nahahoolduseks kui probleemide leevendamiseks Südameapteegi farmatseut Ethel Jamnes selgitab, mille poolest erineb apteegikosmeetika tavakosmeetikast, ning kes ja millistel juhtudel seda eelistada võiks.
  2. Apteeker testib: Rene Furterer juuksehooldustooted Apteeker testib: Rene Furterer juuksehooldustooted Tänapäeval pakub ilutööstus tohutut valikut kosmeetikat näole, kehale ja juustele ning õige toote valimine ei ole lihtne ülesanne. Kosmeetikatoodete valimisel pööran ma erilist tähelepanu koostisele, et see oleks ohutu, hüpoallergeenne ega sisaldaks
  3. Apteeker testib: Avéne Apteeker testib: Avéne Tänapäeval pakub ilutööstus tohutut valikut kosmeetikat näole, kehale ja juustele ning sobiva toote valimine on keeruline ülesanne.