Südametervise pakett

Südametervise pakett

KliendihindKliendihind 12,00 €

Tavahind 16,00 €

Duration25 minutit

Üle poole südame-veresoonkonna haigustest on ennetatavad elustiili muutusega. Selle aluseks on regulaarne füüsiline aktiivsus, normaalne kehakaal, tubaka ja alkoholitoodete vältimine, tervislik toitumine ning stressitaseme langetamine.
 
Passiivne eluviis võib tõsta oluliselt südame-veresoonkonna haiguste riski. Haigusi saame ennetada olles aktiivse elustiiliga, toitudes tervislikult ning hoidudes pikaajalisest ja tugevast stressist.
 
Südame-veresoonkonna haigused on Eestis kõige sagedasemad haigestumise ja surma põhjused. Üks suurimaid südame-veresoonkonnahaiguse riskitegureid on kõrgenenud kolesteroolitase. Kõrgnenud kolesteroolitaset inimene ise ei tunne ning selle tõttu me ei märka kui see kahjustab meie südame-veresoonkonna tervist. Ühe määramisega on Südameapteekides võimalik saada tervelt kuus kolesterooliga seonduvat näitajat!
 
Kehakoostise määramine annab hea ülevaate sellest, mis toimub parasjagu meie kehas - kas ja kuidas teha järgmisi samme veelgi tervislikuma elustiili poole. Sarnaselt kolesterooli määramise põhjusele, ei tunne me ise, kui meie kehas võib olla toimunud olulisi muutusi, mis võivad viia tõsisemate haigusteni. Näiteks vistseraalne rasv, mis on siseorganeid ümbritsev rasv ning mille muutust kehas pole võimalik silmaga tuvastada. Kõrge vistseraalse rasva tase on tihedalt seotud rasva suurenenud hulgaga vereringes ning võib viidata vähesele liikumisele ja valele toitumisele.
 
Kehakoostise ja Kolesterooli täisprofiili määramine annab hea ülevaate keha tervislikust seisundist nii seest, kui väljast! Südameapteegi apteekrid annavad lisaks mõõtmistulemustele ka head nõu!
  • Soovitatav on olla enne mõõtmist 2-3 tundi söömata, võib tarbida vett.
  • Kehakoostise määramiseks astub inimene paljajalu aparaadile nii, et põlved ja selg oleksid sirged ning seejärel võtab kätte ekraanimooduli, hoides käsi sirgelt ees 90-kraadise nurga all kehast. Mõõtmine toimub bioelektrilise takistuse meetodil.
  • Kolesterooli täisprofiili määramise puhul määratakse tulemus sõrmeotsast võetavast paarist tilgast kapillaarverest
  • Teenust viib läbi eriväljaõppe saanud proviisor või farmatseut
  • Mõõtmine on vastunäidustatud rasedatel, elektriliste meditsiiniseadmete kasutajatel (nt. südamestimulaator ja muud elektroonilised organsüsteeme toetavad seadmed) ja muude probleemide korral, mis ei luba antud uuringut läbi viia.
  • Vajalik on eelregistreerimine alloleva vormi kaudu. Broneerimiseks ei pea olema Südameapteegi e-apteeki sisselogitud.


Vere suurt kolesteroolisisaldust põhjustavad eelkõige toiduvalik, näiteks liigne rasvade tarbimine, passiivne eluviis, liigne kehakaal, kõrgenenud vererõhk, neile lisanduvad suitsetamine ning liigne alkoholi pruukimine. Lisaks on täheldatud südame-veresoonkonna haiguste sagenemine vanemas eas, sealjuures meestel varem, kui naistel.
 
 

Teised teenused:

Kõik teenused