Loe Südameapteegi nõuandeid südame tervise osas

Blog Category
 • Farmatseut selgitab, kuidas reisimisel trombide teket ennetada

  Bussi või lennukiga reisides tuleb tihti olla sundasendis ning sellises aeglustunud verevoolu tingimustes võib aktiveeruda trombide teke. Kuna reisimine hoogustub sügisilmade saabudes, kordab Südameapteegi farmatseut Ethel Jamnes üle trombide tekke põhjused ning jagab nõuandeid, kuidas neid reisimise ajal ennetada.

  Loe edasi...

 • Veenilaiendid, nende teke, ennetamine ja ravi

  Veenilaiendid on eelkõige sääre või reie siseküljele tekkivad sinakat värvi veenikomud – laienenud ja nähtavad veenid, mis ajapikku suurenevad.

  Loe edasi...

 • Ebamugav või eluohtlik? Ekspert selgitab, millised sümptomid viitavad vereringehäiretele

  Inimese südame-veresoonkonna ülesandeks on varustada keharakke hapniku, toitainete, elektrolüütide ja hormoonidega. Mõnikord aga juhtub, et verevool teatud piirkondades väheneb ja tekivad vereringehäired. Mis võivad olla nende põhjuseks ja kuidas sel juhul käituda, selgitab Südameapteegi proviisor O

  Loe edasi...

 • Südameprobleemid ei puuduta ainult eakaid! Tegevused, millega noored oma südamele karuteene teevad

  Südamehaigused on üks peamiseid suremuse põhjustajaid nii Eestis kui mujal maailmas. On teada, et risk südamehaiguste tekkeks kasvab vanusega. Südamehaigused ei puuduta aga ainult vanemaealisi, vaid järjest enam ka noori. Millele võiks südametervise hoidmiseks tähelepanu pöörata juba noores eas, kirjeldab Südameapteegi proviisor Iti-Ingris Sei.<

  Loe edasi...

 • Kõik, mida pead teadma vererõhust

  Südamekuul räägime palju südame tervisest, mille hoidmisel on oluline jälgida ka vererõhunäitajaid. Kuid mis see vererõhk üldse on ja mis juhtub kehas kui vererõhk on kõrge või madal? Südameapteegi proviisor Ave Niidu annab ülevaate.

  Loe edasi...

 • Kuidas mõjutab pikka aega kestnud stress südame tervist?

  Krooniline stress on meie kehale ja tervisele väga kahjulik, mõjutades muuhulgas ka südame-veresoonkonnahaiguste tekkimist. Südameapteegi proviisor Olesja Kuznetsova kirjeldab, kuidas pikaajaline stress meid mõjutab ning mida teha, et kahjulikku mõju vähendada.

  Loe edasi...

 • Kolme ampsu reegel aitab ahvatlustega toime tulla

  Soojad ilmad ja kaunis Eestimaa loodus kutsuvad õue nautima meeldivat seltskonda ja maitsvat toitu. Apteekritena näeme sageli suviste pidude kõrvalmõjusid: alkoholi liigtarbimine, söögiga liialdamine, päikesepõletused, traumad ja kõhuvaevused. 

  Loe edasi...

 • 7 sammu tugevama südameni

  Selleks, et süda oleks terve elu tugev ja heas vormis, peab igaüks ise astuma oma sammud. Mõne inimese kogu elustiil toetab tema südant, mõnel on vaja astuda üks, mõnel seitse, mõnel aga ainult 10 000 sammu päevas enda elu heaks.

  Loe edasi...

 • Veenilaiendite raviks: trokserutiin kõvakapslid ja geel

  Mis on veenilaiendid ning millised on tõhusaimad ravimid veenilaienditega võitlemisel?

  Loe edasi...

 • Mees, kuula ja märka oma südant!

  Milliseid südamehaiguste riskitegureid saab mõjutada? Kuidas vähendada riski haigestuda südamehaigustesse? Millised sümptomid viitavad südamehaiguse olemasolule?

  Loe edasi...

 • Naine, hoolitse oma südame eest!

  Millises eas on naise süda eriti ohustatud? Millised on infarkti tunnused? Mida teha südame-veresoonkonna haiguste vähendamiseks ning kuidas vähendada keharasva? Vastused leiad järgnevas artiklis. 

  Loe edasi...

 • Südamehaigus ja suvi – kuidas hakkama saada?

  Suvi on aastaaeg, mil viibime palju värskes õhus, teeme aiatöid, käime saunas, sööme grillitud toite ja reisime. Südamehaiged peavad ka suvel ennast hoidma ja mõningaid asju silmas pidama.

  Loe edasi...

 • Paistetus ja valu jalgades – need on veenivereringe häire sümptomid

  Veenilaiendite tekkepõhjustest ja veenilaiendite ravist räägib Leedu Terviseteaduste Ülikooli meditsiiniakadeemia farmaatsiateaduskonna farmakognoosiaosakonna professor Nijole Savickiene, PhD.

  Loe edasi...

 • Stress? Kuidas pingelisel perioodil "ellu jääda"? Apteekri nipid

  Stress ja unetus. Apteeker jagab oma nippe stressi maandamiseks ja une soodustamiseks. Vitamiinid, ravimtaimed, elustiil, toitumine stressi vastu.

  Loe edasi...

 • ACTICOA – tervislikud šokolaadipärlid

  ACTICOA tervislikes šokolaadipärlites leiduvad kakaoflavanoolid on kasulikud vereringele, vereroonte elastsusele ja immuunsusele.

  Loe edasi...