COVID-19 antigeeni kiirtesti tegemine koos 48h sertifikaadi väljastamisega

COVID-19 antigeeni kiirtesti tegemine koos 48h sertifikaadi väljastamisega

Südameapteek alustas COVID-19 antigeeni kiirtestide tegemist koos 48 tundi kehtiva sertifikaadi väljastamisega. Test peab olema tehtud kuni 48 tundi enne Eesti sisesel üritusel või tegevuses osalemist. COVID-19 enesetestimise läbiviimiseks apteegis peaks inimene planeerima kuni 20 minutit. Teenuse hind Südameapteekides on 21€.

Kus saab teha Covid-19 antigeeni kiirtesti? 

Esialgu pakuvad kiirtestimise ja tõendi väljastamise teenust Lasnamäe Centrumi ja Sikupilli keskuse Südameapteegid Tallinnas, Maksimarketi Südameapteek Pärnus ning Kagukeskuse Südameapteek Võrus. Järgmisel nädalal avaneb testimisvõimalus ka Ülemiste Südameapteegi klientidele ning jooksvalt laienetakse teistesse Südameapteekidesse, kus on olemas privaatsed nõustamiskabinetid.

26.augustil kehtima hakanud Vabariigi Valituse korraldus sätestab, et erinevatel üritustel osalemiseks võib inimene kasutada apteegis väljastatud tõendit, mis kinnitab, et inimene on kiirtesti apteegis korrektselt teostanud ja selle tulemus on negatiivne.

Test peab olema tehtud kuni 48 tundi enne Eesti sisesel üritusel või tegevuses osalemist.

Kuidas tahkse antigeeni kiirtesti?

Apteegis läbiviidavate testide puhul tuleb võtta proov ninast, kuid see on kliendi jaoks lihtne ja mugav – vatipulk tuleb ninasõõrme servast kuni 2,5 sentimeetri kaugusele lükata samal ajal seda ettevaatlikult pöörates. Testi viib inimene apteegis ise läbi, kuid talle on abiks apteeker, kes testimise korrektset läbiviimist juhendab ja jälgib.

Kes võivad teha antigeeni kiirtesti? 

Teenuse sihtrühm on terved haigustunnusteta inimesed, kes soovivad end testida tõendi saamise eesmärgil.

Testimisele ei tohi mitte mingil juhul tulla haigussümptomitega!

Patsiendid, kellel on nohu, köha, kurguvalu või palavik, peaksid testimiseks pöörduma selleks ettenähtud testimispunktidesse. Apteekides testimine on mõeldud vaid kinnitamaks, et inimene on terve ja tõendi saamiseks, et osaleda erinevatel üritustel. Nii saame tagada apteekidesse ravimeid või tervisekaupu ostma tulnud inimeste ohutuse.

Kuidas saan ennast testile registreerida?

Testi tegemiseks apteegis tuleb eelnevalt broneerida aeg. Seda saab teha Südameapteegi kodulehe või telefoni nõuandeliini kaudu, samuti teenust osutavates apteekides kohapeal.

Testimisele minnes peab kaasas olema isikut tõendav dokument, et apteeker saaks vormistada korrektse tõendi. Südameapteegi nõuandeliini number on 6057171 ning kodulehel saab aja broneerida SIIN

COVID-19 enesetestimise läbiviimiseks apteegis peaks inimene planeerima kuni 20 minutit. Selle aja jooksul viib inimene apteegitöötaja juhendamisel läbi testimise ning apteeker vormistab tõendi, mis edastatakse kliendi e-posti aadressile või prinditakse välja.

Teenuse hind Südameapteekides on 21€ ning see sisaldab testi, kaitsevahendeid, apteekri nõustamist, tõendi vormistamist ja väljastamist.

 

Vaata lisaks: Covid-19 vastane vaktsineerimine apteegis

Seotud postitused
 1. Koroonaviiruse antikehad Koroonaviiruse antikehad Haigustekitaja (nt viiruse või bakteri) sattumisel organismi käivitub kaitsereaktsioon, kus valged verelibled hakkavad tootma antikehasid, mis seovad end haigustekitaja külge. Nii aktiveerub immuunsüsteem, et hävitada võõras viirus või bakter. Kui sa
 2. Kuidas koroonaviirusesse nakatanu kodus haigussümptomitele leevendust saab ja mida kindlasti hoolikalt jälgida? Kuidas koroonaviirusesse nakatanu kodus haigussümptomitele leevendust saab ja mida kindlasti hoolikalt jälgida? Koroonaviiruse peamised sümptomid on palavik, köha ja hingamisraskus või õhupuudus. Mida saab teha nende haigussümptomite korral ning millele tuleb erilist tähelepanu pöörata?
Tootesoovitused
 1. MEDISTUS ANTIVIRUS LOSENG N10
  MEDISTUS ANTIVIRUS LOSENG N10

  Toimeaine / Koostis
  Kistosyn 200 ekstrakt

  7,30 €
 2. SARS-COV-2 BIOBLOCK NINASPREI 15ML
  SARS-COV-2 BIOBLOCK NINASPREI 15ML

  Toimeaine / Koostis
  Veise ternespiima SARS-COV-2 antikehade puhverlahus

  24,50 €